Мерців не судять?

Мерців не судять?

На початку цього тижня Генпрокуратура лаконічно повідомила про завершення досудового слідства у справі Олексія Пукача, якого обвинувачують у вбивстві журналіста на замовлення. Адже завтра — 16 вересня — виповнюється 10 років відтоді, як Гію викрали «перевертні» у центрі столиці. Та журналістам видання «Українська правда», засновником і редактором якого був Георгій Гонгадзе, через власні джерела в ГПУ вдалося дізнатися про сенсаційний поворот у резонансній справі: замовником убивства Гії вважають лише загиблого екс–міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. Й жодного живого фігуранта! Від сьогодні мати загиблого — Леся Гонгадзе, вдова Мирослава Гонгадзе та їхній адвокат можуть почати ознайомлення з матеріалами справи.

Чернечий ліс відсудять?

Ідеться про земельні оборудки в селі Лісники під Києвом. Пересічному читачу назва села нічого не скаже, натомість саме з цією місциною народна пам’ять пов’язує казку про богатиря Микиту Кожум’яку, який нібито запряг у плуг Змія. Найкраще фрагмент Змієвих валів (де й досі знаходять скіфські наконечники стріл) зберігся на території сусідньої Ходосівської сільради. Утім, за даними багатьох ЗМІ, 14 гектарів цієї території приватизували через підконтрольні агрофірми (засновники мають офшорне походження) відомі земельні магнати — депутат від Партії регіонів Василь Хмельницький та депутат Київради Андрій Іванов, а скіфське городище розорали.

Подзвонив і поїхав

Телефонного терориста днями затримали співробітники облуправління СБУ Черкащини. 25–річний житель Івано–Франківська опівночі подзвонив у міліцію і заявив, що залізничний вокзал у Черкасах заміновано. Мовляв, про це він дізнався випадково від невідомого чоловіка в залі очікування цього самого вокзалу. Після такого дзвінка галичанин спокійно сів у потяг і поїхав до рідного міста. Думав, що втік.

«Купіть мене в iнтернеті!»

Зваби власного тіла 23–річна студентка одного з вишів Бердянська вирішила задіяти задля мажорнішого звучання своїх «фінансових романсів». І почала віддаватися всім грошовитим... віртуально. На орендованій квартирі організувала порностудію: встановила ноутбук, налаштувала веб–камеру, зареєструвалася на сайті з надання відеопослуг інтимного спрямування й розпочала онлайн–трансляції «полунички» власного виробництва.

Місцеві, на старт під контролем!

Сьогодні офіційно стартує виборча кампанія перегонів на місцях. Не випадково, ще позавчора «губернаторів», голів облрад, мерів великих міст тощо зібрали на так звану Раду регіонів у місті Буча, під Києвом. Зрозуміло, що центральна влада хотіла «звірити годинники» з місцевим самоврядуванням, або принаймні спробувати це зробити. Виступаючи перед аудиторією, Президент Віктор Янукович грізно застеріг держслужбовців усіх рівнів від використання адміністративного ресурсу під час місцевих виборів–2010.

На Різницькій свої «вибори»

На Різницькій свої «вибори»

Менш ніж за два місяці добігає кінця п’ятирічна каденція Генерального прокурора Олександра Медведька. З усіх очільників Генпрокуратури в роки незалежності Олександр Іванович — єдиний, кому вдалося утриматися на цій посаді весь відведений Конституцією термін. Ще 3 листопада 2005 року народні депутати України 303 голосами затвердили його кандидатуру, подану до парламенту Президентом Ющенком. Одразу після обрання главою держави Віктора Януковича з’явилося чимало охочих посісти крісло Медведька, незважаючи на його «правильне», з точки зору нової влади, донецьке походження. Але ж і серед заступників Генерального вистачає уродженців Донбасу. Втім навесні нова влада неофіційно вирішила дати керманичу ГПУ відпрацювати свій термін повністю. Сам пан Медведько донедавна волів не коментувати тему своїх подальших перспектив та ймовірних наступників на посаді. Й лише зараз заявив пресі, що «розглядає можливість свого перепризначення на посаду Генпрокурора». Отож можна вважати, що й на Різницькій стартувала своя «передвиборча кампанія»?

Погрози перевірте!

Погрози перевірте!

Позавчора на засіданні парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування випадків цензури представники Генпрокуратури та МВС пообіцяли народним депутатам нарешті перевірити інформацію про погрози та тиск на свідків у справі про зникнення редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва. Крiм цього, парламентська комісія закликала правоохоронців та колег–політиків утриматися від некоректних заяв щодо справи Климентьєва, а також негайно розслідувати факти стеження за журналістами. Адже, за словами голови ТСК, «нашоукраїнки» Ірини Геращенко, в журналістів, особливо з регіональних видань, часто виникають проблеми з правоохоронними органами.

Від свині — до макаки

Від свині — до макаки

У міліцейському відомстві не проти розширити повноваження так званих ветеринарів у погонах. На думку начальника Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів МВС Сергія Оксюти, у структурі міліцейського відомства варто створити такий орган, який опікувався б не лише аспектами ветеринарії, а й пов’язаними з нею аспектами санітарії та екології.

НАУка зводити рахунки

НАУка зводити рахунки

Київський aпеляційний суд по другому колу розпочав розгляд справи про замахи, скоєні 5 лютого і 1 квітня 2009 року на життя першого проректора Національного авіаційного університету (НАУ), народного депутата і відданого соратника міністра освіти Дмитра Табачника — Максима Луцького. Попередні судові засідання, які розпочалися у лютому цього року і тривали впродовж чотирьох місяців, визнано недійсними через самовідвід одного з суддів суддівської колегії. Відтак для учасників процесу все починається з «чистого аркуша», а розгляду справи — кінця–краю не видно.