А у нас — біогаз

Ідеться про міське сміттєзвалище на Деївській горі, де днями міністр житлово–комунального господарства Олексій Кучеренко, голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, мер Кременчука Микола Глухов та представники німецької компанії «ХААЗЕ» запалили факел над першою пробуреною тут свердловиною з видобутку біогазу. Звісно, «викресати» такий вогник не було самоціллю.

Домашняя колбаса з бацилою

<a href="http://www.dlya-mam.com/rechepti/domahnyaya_kolbasa/"><font color="#000000">Домашняя колбаса</font></a> з бацилою

Учора почався процес «виписування» з інфекційного відділення міської дитячої лікарні Кременчука учнів місцевої гімназії №6, які потрапили туди з діагнозом «харчове отруєння». Першими «щасливчиками», згідно з висновками медиків, стануть близько десятка гімназистів. Про це «УМ» повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Ігор Перогов, котрий особисто виїжджав на місце НП.

Цікава тарифологія,

Відразу після закінчення сесії Київради, яка проходила минулого четверга, «Україна молода» у співавторстві з Наталією Новак, депутатом столичного «парламенту» від Блоку Кличка, написала цей матеріал. Упродовж літніх місяців у редакції «УМ» та у наших читачів накопичувались запитання про нові тарифи. Число їх зро­стало, і була надія, що київські депутати на першому ж зібранні дадуть відповіді бодай на якусь їх частину. Тобто все буде майже за класиком: ось приїде пан наш, і він нас розсудить… Колективний «пан» нікого не розсудив. Про тарифи на сесії не йшлося, зате земельні ділянки депутати роздавали щедро. Втім, про землю поговоримо згодом. Наразі ж підсумуємо більш актуальні запитання, які, варіюючись, звучать приблизно ось так:

«Завдання № 1 — підтримка Ющенка»

У суботу в Полтаві відбулася установча конференція обласної організації громадського руху «За Україну!». Ініціювали її тепер уже колишні активісти партії Народний рух України, котрі виявили рішучу незгоду з дрейфом верхівки НРУ в бік Юлії Тимошенко і заявили про свою підтримку Віктора Ющенка. Тож підтримка чинного Президента задекларована й у заяві, ухваленій кількома сотнями фундаторів новоствореного «заукраїнського» осередку. Головою останнього, за пропозицією лідера «ЗУ!» В’ячеслава Кириленка, обрали депутата облради Олега Пустовгара.

«Під спідницю до Юлі не підемо»

Про це позавчора на прес–конференції у Полтаві повідомив голова обласної організації Народного руху України, депутат обласної ради Олег Пустовгар. На засіданні проводу обласної організації НРУ, яке відбулося днями, за таке рішення проголосували 11 із 15 присутніх на ньому членів проводу. Мотиви такого непростого для кожного справжнього рухівця кроку викладені в ухваленій проводом заяві. «Тепер, напередодні президентських виборів, верхівка Руху хоче відвести партії невдячну роль обслуговувача виборчої кампанії голови НРУ Бориса Тарасюка, який буде технічним кандидатом Юлії Тимошенко...

Підсадні качки

Підсадні качки

Буквально за кілька днів на Полтавщині зафіксували два випадки, які засвідчують: деяким нашим мисливцям не можна доручати не те що сучасну зброю — навіть пукалки з бузини... Судіть самі. Спершу в одну з кременчуцьких лікарень із дробовими пораненнями голови, живота й легенів потрапив 42–річний чоловік, який полював на пернату дичину у плавнях поблизу села Білецьківка. Як з’ясували правоохоронці, такого несподіваного «гостинця» підкинув йому 50–річний мешканець сусіднього Світловодська.

«Мазепа» і Лукашенко

«Мазепа» і Лукашенко

Його першою «гостьовою» ластівкою з–за кордону стала білоруська група «Хуткі Смоуж», яка на полтавському Співочому полі імені Марусі Чурай виступала минулої неділі увечері, тобто під завісу другого, заключного рок–дня традиційного, вже восьмого за ліком «Мазепа–фесту». Наші сусіди–сябри з їхнім виразним фольк–акцентом і знаковим для цієї країни прізвищем лідера (останнього звуть Сергій Лукашенко) таки «завели» публіку своєю щирістю та прагненням створити на сцені атмосферу сільського весілля. Хоча чимось особливим не вразили. Адже і трубачів, і міні–акордеон у руках чарівної солістки ми вже десь бачили... Однак коли на цій протоптаній стежині не видно харизми Олега Скрипки й не чути суголосся «Піснярів», то не полишає відчуття певної вторинності дійства. Надто з огляду на те, що саме фольклорну тематику рок–музиканти слов’янських країн уже так «заїздили», що не для «прориву» — бодай для утримання планки на належній висоті — потрібен постійний пошук «ексклюзиву».

«Смердюча» пожежа

Позавчора близько шостої години ранку охоронці полтавського ринку «Мотель», розташованого на вулиці Михайла Грушевського, виявили вогонь у торговому павільйоні, що належить засновнику згаданого ринку, відомому в обласному центрі підприємцю Віктору Бажану. Тож лише швидкий приїзд пожежників фактично врятував від цілковитого знищення як цю торгову «точку», так і сусідні, що притулилися до неї з обох боків досить довгого торгового ряду. За офіційною інформацією «еменесників», вогонь знищив електролічильник і пошкодив кондиціонер та холодильну камеру, суму збитків та причину пожежі встановлюють.

«Наркобаронеси»

«Наркобаронеси»

Перша з цих добре організованих злочинних груп тривалий час діяла в Полтаві й нараховувала восьмеро спільників — п’ять чоловіків і три жінки. У ній практично кожен мав своє кримінальне прізвисько, чітко визначену роль і... шлейф судимостей. Зокрема, найколоритніший «кадр» уже зробив 12 (!) «ходок» на зону. Однак, попри такий унікальний кримінальний досвід і те, що одного з представників сильної статі називали «Бароном», справжньою «наркобаронесою» стала 42–річна жінка на прізвисько «Яричка». Саме вона виявилася організаторкою та беззаперечною «командиршею» зграї, що виготовляла й розповсюджувала «ширку» і первінтин, більш відомий під назвою «винт». Варили їх із конопель, снодійного маку та медпрепаратів, у тому числі й сильнодіючих психотропних, на орендованих квартирах.

Душа і тіло Великих Сорочинців

Душа і тіло Великих Сорочинців

Відкриваючи Національний Сорочинський ярмарок, Президент України Віктор Ющенко нагадав усім присутнім про те, що він уособлює сьогодні не лише відновлення давнього торжища, а й відродження самого духу українства. Уже у ХХ столітті на кілька десятиліть перервала ту традицію лише безбожна більшовицька влада, що прагнула знищити як наші національні корені, так і головного «героя», власне, справжнього одвічного господаря Жабокрицького майдану — вільного українського селянина.