Бюджет проблем

Бюджет проблем

Цього тижня — останнього сесійного перед канікулами — Верховна Рада розглядатиме довгожданні зміни до бюджету на 2008 рік. У суботу Кабінет Міністрів на своєму засіданні затвердив проект поправок до фінансового документа і вніс їх до Верховної Ради. Учора проект бюджетних змін було презентовано в Українському домі.
Було багато представницьких осіб і багато нахвалянь. «Сімнадять років, які країна жила до нас, були досить невдалими. Але сьогодні, за шість місяців роботи, ми готові презентувати наш «український прорив», — сповістила Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. — Ми з вами отримали у чотири рази більше інвестицій, ніж за попередній період минулого року. Ми з вами провели все, щоб отримувати високий темп зростання ВВП на 6,4%».
Тимошенко відзначила, що це один із найкращих показників у Європі. А 30,4 мільярда гривень приросту у зведеному бюджеті — то і є «український прорив». Насправді ж втішатися ще рано, бо, по–перше, справи з економікою не настільки втішні, як пропагуються, по–друге, зміни до бюджету ще треба затвердити.

Рибаков не клює

Міжпартійний з’їзд Блоку Юлії Тимошенко на закритому засіданні прийняв рішення достроково припинити повноваження народного депутата Ігоря Рибакова у зв’язку з його заявою про вихід із демократичної коаліції. Ухвалюючи таке рішення, з’їзд керувався рішенням Конституційного Суду, в якому йдеться про те, що народний депутат мусить входити до тієї фракції, за списком якої він був обраний. БЮТівці вважають, що це положення можна застосовувати не тільки до фракції, а й до коаліції.

Володимирівна у Володимировича

Володимирівна у Володимировича

Це була не просто субота, а річниця української Конституції. Саме в цей день у Москві приземлився літак із Прем’єром Юлією Тимошенко. Метою поїздки були переговори з керівником російського уряду Володимиром Путіним. Лідерка БЮТ уперше їздила до Путіна в статусі рівноправного колеги.

Симпатії й розчарування

Президент Віктор Ющенко виступає проти відставки Юлії Тимошенко та Кабінету Міністрів, але закликає уряд внести корективи в політику. Глава держави заявив, що насамперед уряд має подбати про стабільність бюджету та цін, потім — про зростання економічних показників, і далі — про соціальну політику. Про це він заявив у інтерв’ю іспанській газеті «АВС», яке було надруковане позавчора.

Попереду — Сагайдачний, за ним — Катерина

Пам’ятники Петру Сагайдачному та Катерині ІІ відкрили в Севастополі без гучних скандалів. Противники обох монументів — і гетьману, який воював, зокрема, проти Московського царства, і кривавій російській імператриці — влаштовували акції протесту, однак до такого протистояння з сутичками, яке було в Одесі, справа не дійшла.

«Говорити, що отруєння не було, — нісенітниця»

Міжнародна група лікарів, яка проводила лабораторну діагностику стану Президента України, категорично спростовує заяви Давида Жванії (нагадаємо, екс–соратник піддає сумніву діоксиновий замах на Віктора Ющенка і говорить про звичайне харчове отруєння). До групи входять лікарі з України, Швейцарії, Франції та Японії, повідомляє прес–служба Президента.

Кабінки для «інтиму»

Свого часу Прем’єр–міністр Віктор Янукович наробив галасу, поставивши у своєму кабінеті в Будинку уряду спеціальну екрановану кабіну для проведення переговорів. Це спеціальне приміщення захищало гостей глави Кабміну та його самого від прослуховування. Схоже, найближчим часом подібні кабінки можуть з’явитися у Верховній Раді, секретаріаті Президента і навіть в офісах політичних партій. Принаймні про це пише газета «Дєло».

Шукаю лідера

Через місяць — 12 липня — відбудеться з’їзд партії «Єдиний центр», яка вже встигла наробити галасу в українській політиці, а на черговому форумі підіб’є підсумки першого етапу розбудови своєї структури та обере нового лідера. Нинішній голова «ЄЦ» Ігор Кріль заявив, що хотів би бачити на посаді очільника «ЄЦ» сильного й відомого діяча. У цьому контексті нардеп від «НУНС» називає трьох політиків: Віктора Балогу, Раїсу Богатирьову й Арсенія Яценюка. «Раїса Богатирьова відповідає тим критеріям, які, на нашу думку, мав би мати лідер політичного процесу. Але, як і Арсеній Яценюк, я думаю, вона повинна прийняти рішення, чи вона буде у нашому процесі. Я не можу навіть сказати, ми з нею про це не спілкувалися», — відзначив Кріль в інтерв’ю «5–му каналу».

Cпікер промовчить

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що на сьогодні немає юридичних підстав говорити про розпад коаліції. «Є єдина особа, згідно з законодавством України, яка має право виголосити про припинення діяльності коаліції — це Голова ВР. Голова ВР це не виголосив», — сказав Яценюк, перебуваючи в Афінах.

Поки — без розпуску, зате з розпустою

Поки — без розпуску, зате з розпустою

Опозиційні сили четвертий день потирають руки, радіючи виходу з лав коаліції двох народних депутатів. У Партії регіонів вважають, що після демаршу БЮТівці Ігоря Рибакова і «самооборонівця» Юрія Бута Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк на найближчому засіданні Верховної Ради має заявити про припинення діяльності демократичної більшості. «У відповідності до Конституції Голова парламенту зобов’язаний офіційно оголосити про розпад коаліції на наступному пленарному засіданні парламенту. Адже Арсеній Петрович — економіст і юрист — він добре знає, чим 225 відрізняється від 226. І ми будемо наполягати, щоб спікер дотримався закону», — сказав учора «регіонал» Сергій Льовочкін.