Клікнув мишкою — і спи спокійно!

Клікнув мишкою — і спи спокійно!

Реформована податкова служба з 1 січня 2013 року таки запроваджує електронне декларування. Принцип роботи простий, мотиви — благі. Щоби не гаяти час у чергах цілі дні та не надто близько контактувати з податковим інспектором, що спонукає його до брудних думок про корупцію, українцям вирішено дозволити надсилати звітність електронною поштою. Наразі йдеться про декларації про майновий стан та доходи. Розробку цього сервісу вже завершено, і нині тривають останні роботи з її тестування.

На «А» починається...

На «А» починається...

Чергова українська державна кадрова революція, на яку так довго натякали «регіонали», стартувала. Прибувши вчора вранці на роботу, Президент Віктор Янукович першим ділом узявся за кадрові рішення. Головна новина — постать першого віце–прем’єра. Ним став очільник НБУ (тепер уже колишній) Сергій Арбузов — шанувальник розкішних панорамних ліфтів і гідромасажних ванн, скандальний «найуспішніший банкір Східної Європи» за визначенням міфічних «німецьких експертів», а головне — фінансист і касир Сім’ї Януковича. Нагадаємо, його називали кандидатурою на посаду Прем’єр–міністра в разі не призначення Миколи Азарова. Але зрештою Янукович повторно зробив ставку на перевіреного старого донецького друга Азарова, а не на молодого, теж донецького, Арбузова.

Скеля з німецьким акцентом

Скеля з німецьким акцентом

Статистичне відомоство Євросоюзу підбило підсумки третього кварталу — й на світ знову, вдруге після 2008 року, з’явилося слово «рецесія». Обсяг ВВП 17 країн єврозони знизився у третьому кварталі на 0,1%. Минулого кварталу, як ми пам’ятаємо, було також падіння, навіть ще стрімкіше — на 0,2%. Це значить, що у європейській економіці відбувається повільний, некритичний спад. І про вихід з кризи, який «запланували» на цей час, говорити завчасно.

Острівком стабільності — у європейському, не українському розумінні цього слова — служить Німеччина. Її внутрішній валовий продукт, усупереч загальній тенденції, додав у третьому кварталі 0,2%. У другому Німеччина також мала плюс і навіть трохи більший — 0,3%. У порівнянні з аналогічним періодом 2011 року маємо плюс 0,9%.

В оточенні «в. о.»

В оточенні «в. о.»

Учора новий український Прем’єр–міністр із традиційним для цієї посади прізвищем «Азаров» зробив те, чим він звично займається щосереди, — провів засідання уряду. Визначальною рисою цієї події мало стати представлення нового Кабінету Міністрів і стратегії його роботи. Але не стало. Микола Янович просто розгубився, обираючи між величезною кількістю перевірених, професійних та просто розумних і талановитих управлінців. Укази Президента про кадрові призначення в уряд так і не з’явилися. Тому очільник уряду, затверджений на цю посаду рішенням Верховної Ради та указом глави дер­жави минулого тижня, просто приємно поспілкувався із тимчасово виконуючими обов’язки міністрами.

Іспит Азаровим

Іспит Азаровим

Уже завтра країна спробує довідатися, що мав на увазі Президент Віктор Янукович, спочатку відправивши у відставку Прем’єр–міністра Миколу Азарова, а потім знову запропонуваши його кандидатуру на пост очільника виконавчої влади. Особливо, враховуючи, що між цими двома подіями не минуло й тижня. Як відомо, обрання нової Верховної Ради не означає автоматичної відставки уряду — свої повноваження Прем’єр складає тільки перед новим Президентом.

Хто приїхав — з тим і підписали...

Хто приїхав — з тим і підписали...

Головний ініціатор скандального ляпаса Україні, голова Держагенції з інвестицій і нацпроектів Владислав Каськів каже, що готовий подати у відставку. Утiм наразi тiльки каже. Як відомо, у понеділок Україна нібито підписала інвестиційну угоду з іспанською фірмою Gas Natural про початок будівництва терміналу для скрапленого газу в Одеській області. Прем’єр Микола Азаров навіть назвав цю угоду революційною та початком диверсифікації постачання газу до України. Однак наступного дня іспанська фірма заявила, що жодної угоди з нашою державою не підписувала, а пан Джорджи Сарда Бонвеї, який поставив свій автограф під угодою, у них ніколи не працював.

Він виглядав таким порядним!

Він виглядав таким порядним!

«У понеділок сталася без перебільшення історична подія. На території Одеської області розпочалася реалізація Національного проекту «LNG–термінал», — заявив, відкриваючи вчорашнє засідання Кабміну Прем’єр–міністр Микола Азаров. І, як це іноді буває, мав рацію! Подія виявилася навіть більш історичною, ніж думав Прем’єр: вперше за багато років український уряд з таким ганебним шумом сів у брудну калюжу!..

Ну що, здавалось би, слова?..

Ну що, здавалось би, слова?..

Один iз неозорої плеяди видатних синів донецької землі, міністр регіонального розвитку та будівництва Анатолій Близнюк, схоже, ніяк не впишеться у ландшафт Печерських пагорбів. Із моменту, коли його висмикнули з материнських териконів на посилення вертикалі влади до холодного Києва, спілкування з народом у цього чиновника не клеїться, і хоч ти йому що! І старається ж людина, пробує, по–звичному, по–робочому, по–донецькому, з необхідним надривом, надломом та точно виваженим відсотком зверхності, а виходить, як кажуть, повний порожняк!

І ні в чому собі не відмовляйте!

Учора стало відомо: Україна розмістила 10–річні єврооблігації на загальну суму 1,25 млрд. доларів iз прибутковістю на рівні 7,8% річних. Простіше кажучи, це означає, що наша держава взяла в борг у банків «Морган стенлі», «СІБ», «ВТБ Кепітал» та інших понад мільярд «зелених», зобов’язуючись виплачувати за користування цими грішми майже вісім відсотків за рік. Піврічний купон означає, що платити відсотки ми будемо кожні півроку.

Податок на «зелень»

Податок на «зелень»

Сьогодні Верховна Рада України має ухвалити законопроект, який суттєво погіршить життя тим громадянам нашої держави, які, окрім рідної гривні, мають дурну звичку користуватися ще й вільно конвертованою валютою. Саме нинішню дату як день народження нових правил гри назвав член фінансового комітету Ради Віталій Хомутинник. Зареєстрований у парламенті законопроект покарає співвітчизників гривнею. Тобто новим податком. Величину податку влада поки що офіційно не називає, але, за попередніми даними, йдеться про 16%. Цифру виводили дуже просто: 15% — це середній податок на доходи фізичних осіб та 1% — збір у Пенсійний фонд від продажу валюти.