«Під час Євро–2012 терористичні загрози зростуть утричі»

«Під час Євро–2012 терористичні загрози зростуть утричі»

За посадою Володимир Оратівський фактично є другою людиною в країні, яка відповідає за безпеку під час проведення футбольної першості Європи. Адже саме на базі Антитерористичного центру (АТС) при Службі безпеки України розпорядженням Президента створено Міжвідомчу координаційну комісію з представників інших зацікавлених відомств. Згідно з окремим указом Президента, АТЦ при СБУ також є робочим органом Штабу забезпечення міжнародної взаємодії і координації заходів безпеки з підготовки та проведення Євро–2012. І якщо голова СБУ Валерій Хорошковський є керівником Антитерористичного центру, то Володимир Оратівський — начальником штабу цього центру та одночасно заступником керівника АТЦ при СБУ.

За специфікою роботи пан Оратівський не є людиною публічною, тож дати ексклюзивне інтерв’ю саме «Україні молодій» погодився на певних умовах. Відтак, читачі не зможуть побачити його фото. Тим більше що й відповіді на запитання «УМ» пан Оратівський, за сприяння прес–центру СБУ, надав письмово, електронною поштою.

«Метелик» зник, а слід лишився

«Метелик» зник, а слід лишився

Продовжується протистояння у межах правового поля між Генпрокуратурою та Федерацією профспілок України. Днями Генпрокурор Віктор Пшонка публічно заявив, що очолюване ним відомство лише захищає державне майно й запобігає його незаконному відчуженню з боку окремих посадовців ФПУ. Одних лише кримінальних справ за такими ганебними фактами прокуратура порушила аж 35! Натомість Федерація профспілок, обурена заявами пана Пшонки, одразу подала судовий позов iз вимогою спростувати недостовірні, на її переконання, дані, оприлюднені Генпрокурором.

«Полювання» на банкомати

«Полювання» на банкомати

Перше пограбування сталося тиждень тому в Борисполі. Мішенню зло­чинців став бан­комат, що належить «Райффайзен Банк Авалю» і погано охоронявся. Як повідомила «УМ» працівник прес–служби обласної міліції Київщини Марія Синельникова, банкомат знаходився у приміщенні житлово–комунального підприємства, де не було ані сигналізації, ані камери відеоспостереження, ані жодного охоронця. Тож грабіжники без проблем зламали пластикові двері установи вно­чі та, діставши інструменти, спокійно відкрили банкомат. Їхньою здобиччю стала чимала сума — мільйон гривень.

Прикрити годувальне корито

Позавчора на засіданні комітету економічних реформ під головуванням Президента Януковича перший заступник глави АП Ірина Акімова запропонувала нарешті позбавити консорціум ЄДАПС монополії на ринку виготовлення голограм для бланків суворої звітності, повідомляє сайт «Оглядач». «Треба ухвалити рішення і припинити годувати ЄДАПС. Ми здатні виготовляти захищені бланки на державних потужностях», — цитує першого заступника адміністрації Президента iнтернет–видання.

«Перевертень» блазнює

«Перевертень» блазнює

Про перебіг судового процесу над обвинувачуваним у вбивстві редактора «Української правди» Георгія Гонгадзе, колишнім начальником департаменту зовніш­ньої розвідки МВС Олексієм Пукачем громадськість дізнається лише завдяки адвокатам постраждалої сторони. Адже резонансний процес продовжує бути закритим для преси. За зачиненими дверима Феміди відбуваються цікаві речі: позавчора Печерський райсуд столиці почав допит підсудного «перевертня».

Амністія? Нарешті!

Амністія? Нарешті!

Минуло вже три тижні після набуття чинності Закону «Про амністію в 2011 році», підписаного Президентом Віктором Януковичем. Згідно з даними пенітенціарної служби, під амністію цього року, яка триватиме рівно три місяці, потрапляють майже 13 тисяч засуджених. Натомість реально вийти на волю в листопаді зможуть лише близько трьох тисяч осіб, тобто кожен четвертий. Наразі «зеки», які підпадають під дію закону про амністію, активно пишуть заяви, які керівництво колоній скеровує до суду. Саме за Фемідою лишається останнє слово: чи вийде засуджений на волю, чи «топтатиме зону» ще рік–два. Уже до кінця серпня засуджені, які сподіваються на часткове скорочення терміну покарання за процедурою амністії, мають бути повідомлені про рішення в їхній справі. Ті ж засуджені, які претендують на повну свободу, мають почекати. Тим більше що останній раз амністію оголошували ще у 2008 році.

Ірпінський «шанхай»

Ірпінський «шанхай»

Вицвіла фарба на вивісках, брудні простирадла, що прикривають продовольчі павільйони від сонця, відсутність стічної системи (через що після дощу в торгових рядах з’являються чималі калюжі й покупці змушені пересуватися між прилавками по дерев’яних трапахнастилах), торгівля продуктами (зокрема й оселедцями) за півметра від асфальту — усе це про центральний ринок Ірпеня, який є справжнім більмом на оці місцевої влади. За рік до проведення в країні Євро­2012 цей ринок у містісупутнику Києва навіть «совковим» не назвеш, адже в часи СРСР такі «умови» торгівлі годі було й уявити!

І знову номер 242...

І знову номер 242...

Уже четверту ніч арештована лідерка БЮТ Юлія Тимошенко провела у добре їй знайомій камері №242 Лук’янівського СІЗО №13. Адже десять років тому — у лютому–березні 2001 року — вона відсиділа саме в цій камері рівно 42 дні, доки санкцію Генпрокуратури щодо її арешту не скасував усе той же Печерський райсуд столиці. До речі, нагадаємо, що важливе для Тимошенко рішення ухвалив тодішній голова суду Микола Замковенко, який через п’ять років після того став нардепом від БЮТ. Нині екс–суддя вважає, що «газову» справу Тимошенко також має вести вельми досвідчений суддя, бажано — голова суду, а не малодосвідчений Родіон Кірєєв.

Не бояться ні живих, ні мертвих

Не бояться ні живих, ні мертвих

Клаптик лісу по вулиці Героїв в Ірпені, що під Києвом, опинився в центрі неабиякого скандалу. Адже в цьому невеличкому парку є братська могила воїнів Радянської армії, що загинули під час визволення міста у 1943 році. Утім місцеві мешканці й припустити не могли, що їхніми сусідами можуть стати скоробагатьки, адже поруч із пам’ятником Невідомому солдату, буквально на кістках 57 загиблих воїнів, вирішили будувати елітні котеджі! Обурені мешканці вулиць Натана Рибака, Героїв та Ломоносова, що оточують невеличкий парк із братською могилою, швидко самоорганізувалися, створили ініціативну групу й почали бити в усі дзвони. Почули їх поки що лише журналісти та окремі депутати Ірпінської міськради.

«Грифон» показує кігті

Ще на початку розгляду «газової» справи Юлії Тимошенко бійці спецпідрозділу судової міліції «Грифон» не знали, як реагувати на вимогу головуючого Родіона Кiрєєва видалити із зали за порушення порядку того чи іншого недоторканного обранця. Спочатку «грифонівці» чемно просили «біло–сердечних» залишити залу добровільно. Згодом окремих депутатів витиснули за допомогою колег зі спецпідрозділу «Беркут», які в запалі грубо «зачистили» будівлю суду ще й від журналістів.