«Дебати» в Альпах

Якщо на особисті дебати між двома кандидатами у президенти сподіватися було марно (як заздалегідь переможений у словесному поєдинку Віктор Янукович категорично відмовлявся від запланованої в рамках виборчих перегонів зустрічі з Юлією Тимошенко в ефірі Першого національного телеканалу), то заочно учасникам другого туру президентських виборів «подебатувати» вдалося. Хоч і не віч–на–віч, зате в присутності вельми солідної аудиторії — учасників українського ланчу, який уже кілька років поспіль проводить у Давосі олігарх Віктор Пінчук. Цей захід проходить одночасно зі Світовим економічним форумом, хоч і не в рамках офіційної програми. Відтак кожен підприємець або політик, якому шкода викласти за участь у самому форумі кругленьку суму (від 35 тисяч швейцарських франків щорічного внеску), залюбки приїздить на ланч до Пінчука — аби відчути себе причетним до зібрання найсолідніших представників ділових та політичних кіл світу.

«Штучний» грип і загиблі журналісти

Разом із уже добре знайомою нам Ренатою Вольвенд від Парламентської Асамблеї Ради Європи нашу державу тепер контролюватиме 35–річна естонка Майліс Репс. Учора на своєму черговому засіданні Моніторинговий комітет ПАРЄ призначив Репс новим співдоповідачем ПАРЄ по Україні замість Сабіни Лойтхойзер–Шнарребергер (власниця неоковирного прізвища залишила Асамблею після того, як їй запропонували портфель міністра юстиції Німеччини). Як повідомила журналістам новопризначена «кураторка», на весняній сесії ПАРЄ може схвалити новий регламент Моніторингового комітету, згідно з яким доповідачі змінюватимуться що п’ять років. У такому разі хтось інший прийде й на зміну Ренаті Вольвенд, адже вона моніторить Україну вже значно довше.

«Бюджетно» про серйозне

«Бюджетно» про серйозне

Обмінятися думками про те, як покращити стан планети, окреслити план переосмислення світу відповідно до умов другої декади третього тисячоліття, просто поспілкуватися з колегами і випити «бюджетного» білого вина (звісно, найкращих сортів) замість елітного шампанського вартістю кілька сотень доларів за пляшку — за ті п’ять днів, поки триватиме Світовий економічний форум, його учасникам належить багато встигнути. Учора у швейцарському містечку Давос стартував ювілейний, 40–й, зліт політичної та бізнесової еліти світу, гасло якого англійською мовою звучить як rethink, reshape, rebuild. У перекладі — «переосмислити, перекроїти, перебудувати».

Замість скандалу — приємна несподіванка

Замість скандалу — приємна несподіванка

Новий посол Росії вже в Україні. Перестороги щодо можливих провокацій поки не справдилися. Більше того: щойно ступивши на українську землю, Михайло Зурабов здобув симпатії журналістів, звернувшись до них державною мовою. Потім, щоправда, знову перейшов на рідну російську, але згодом повторив виголошену промову знову ж таки українською.

«Дімкина» грамота

«Дімкина» грамота

Новий посол Росії ще не встиг виїхати з Москви, а навколо його приїзду в Україну вже розгорається скандал. Як стверджує газета «Коммєрсант», у вірчих грамотах, які очільник російської дипломатичної місії має вручити Президентові України, не буде вказане прізвище глави дер­жави. Відтак президентський секретаріат, за даними видання, має намір рекомендувати Міністерству закордонних справ не приймати у наступника Віктора Черномирдіна копій цих грамот, оскільки їхня «анонімність» є «порушенням усіх дипломатичних норм і спробою принизити главу України».

Їх залишилось тільки 124...

Їх залишилось тільки 124...

Пошуково–рятувальні роботи на Гаїті фактично згорнено, рятувальники з усього світу роз’їжджаються з постраждалої країни. Надія відшукати під завалами живих людей згасла, адже відтоді, як семибальні підземні поштовхи перетворили острівну країну в Карибському морі на руїну, минуло вже більше десяти днів. Навряд чи комусь із тих сотень тисяч гаїтян, що залишилися під уламками зруйнованих будівель, досі вдалося вижити.

Всякому «Китай–городу» нрав і права

Російські журналісти вимагають від міністра внутрішніх справ РФ Рашида Нургалієва захистити їх... від міліції. Керівники й працівники провідних російських засобів масової інформації, зокрема Першого каналу, НТВ, радіо «Ехо Москви», РІА «Новості», «Нової газети», інтернет–агенції Gazeta.ru i Lenta.ru, та багатьох інших звернулися до голови МЗС із відкритим листом. Написати головному міліціонеру Росії журналістів спонукав арешт їхнього колеги, фотокореспондента агенції РІА «Новості» Андрія Стеніна. Його, як і ще понад три десятки осіб, доблесні охоронці порядку схопили й «запакували» в «автозаки» під час опозиційної акції пам’яті загиблих минулого року адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабуріної. Опозиціонерам і правозахисникам у Росії до такого поводження з боку міліції не звикати. Але той факт, що був затриманий журналіст, який усього лише виконував свою роботу, викликав спротив навіть у досить лояльних до влади представників мас–медіа.

772 кроки назустріч

«Демократії захотілося?! Зараз я, с..., тобі демагогію влаштую!» — кричав важливий начальник московської міліції, «припечатуючи» головою об стіну молодого російського правозахисника. Інші присутні при цій «розмові» у міліцейському відділку правоохоронці делікатно відвернулися, щоб потім заявити: нічого такого не бачили, ніхто нікого не бив. Як розповідає у своєму блозі на сайті радіо «Ехо Москви» член політради опозиційного Об’єднаного демократичного руху «Солідарність» Ілья Яшин, так завершився вечір Водохреща для 32 учасників акції пам’яті убитих рік тому адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової.

Пекло на Карибах

Пекло на Карибах

На Гаїті триває боротьба за виживання тих, хто врятувався від загибелі під час найпотужнішого в історії острова землетрусу. Невелика бідна країна в Карибському морі вже більше тижня залишається в центрі уваги всього світу: люди й держави продовжують збирати гроші для постраждалої республіки, а жадібна до кривавих подробиць преса — публікувати моторошні репортажі з епіцентру стихійної та гуманітарної катастроф.

По один бік — курорт, по інший — братська могила

По один бік — курорт, по інший — братська могила

Гори трупів, сморід напіврозкладених людських останків, хмари мух і стогони тисяч поранених, які потерпають від болю, спеки та спраги — так сьогодні виглядають вулиці міст Гаїті. «Курортний» клімат, який приваблює на пляжі охайної і заможнішої за бідного гаїтянського сусіда по острову Домініканської Республіки багатих туристів з усього світу, для мешканців зруйнованої страшним землетрусом країни став ще однією напастю. З одного боку, завдяки спекотній погоді кілька мільйонів людей, які внаслідок підземних поштовхів 12 січня залишилися без житла, можуть упродовж тривалого часу мешкати в наметових таборах для потерпілих. З іншого — через брак чистої питної води й антисанітарію їм загрожують епідемії інфекційних хвороб.