Генетична пам’ять кераміки

Генетична пам’ять кераміки

Народне мистецтво (наша генетична пам’ять) стало, на жаль, елітарним. 88-річний знаний гончар з Опішні, що на Полтавщині, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Всеукраїнської премії імені Данила Щербаківського та Шевченківської премії Василь Омеляненко присвятив йому все життя.

Будинок-примара

Будинок-примара

Полтавський окружний адміністративний суд, розглянувши справу за позовом першого заступника прокурора Полтави Руслана Кривоноса до Полтавської міськради та її постійної комісії з питань містобудування та розвитку міського господарства, визнав протиправну бездіяльність першої щодо координації роботи другої та зобов’язав згадану постійну комісію внести пропозицію до міськвиконкому щодо вирішення долі сумнозвісного зруйнованого будинку № 104, що на вулиці Леніна, та зареєстрованих у ньому 17 осіб із семи родин.

Місце сили родовіра

Місце сили родовіра

Село Кіндрівка приваблює багатьох містян: тут побудувався не один із них. Обійстя 57-річного кременчужанина Володимира Захаренка виділяється на загальному тлі вже тим, що всі будівлі, зведені на ньому, — під очеретяним дахом. Пояснення цьому просте: пан Володимир споруджує житло, схоже на те, в якому мешкали наші давні предки.

Душу й тiло

Душу й тiло

На виставці, що урочисто відкрилася у великій залі міської ратуші Зінгена, фотомайстер виставив 62 роботи, які сягають понад метр у висоту й ширину. Кожен художник, зізнається Костянтин Бобрищев, хотів би, аби його робота була представлена якнайвиразніше.

Захисник захисникiв

Захисник захисникiв

«Якщо хтось пропонує допомогу й при цьому цікавиться, яка зарплатня, далі з такими мови не веду»

«Із меншим сином Олексієм якось побачили по телебаченню, що захисні решітки зварюють кременчуцькі майстри — на їхньому рахунку вже 20 таких пристосувань, — розповідає про те, як усе почалося, Євген Іванович. — «Так і ми ж це можемо робити», — кажу Олексію. Я інженер-електрик за фахом, до того ж полюбляю зварювальну справу — можна сказати, що це моє хобі».

ГЕНЕРАЛьна перевірка

ГЕНЕРАЛьна перевірка

Генерал-майор Борис Лутін починав воювати 19-річним і в цьому ж віці вже був поранений. Він брав участь в обороні Москви, у звільненні України (зокрема і Полтави) та Західної Європи від німецьких завойовників.

Борис Лутін — росіянин, родом із Ленінграда. Та після війни його дружині-українці захотілося перебратися ближче до батьків — так подружжя осіло в Полтаві.

Котельних справ майстер

Котельних  справ майстер

«Нещодавно мене викликали в Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України — він одержав замовлення від РНБО та уряду на розробку тих опалювальних пристроїв, які я вже давно розробив, — розповідає 63-річний полтавський винахідник Олександр Олійник, інженер за фахом.

Мамай без «Лексуса»

Останнім часом полтавському міському голові Олександру Мамаю таки не щастить. Цього разу йому не довелося втікати від обуреної громадськості, а швидше навпаки: дорогі його серцю речі «тікають» від нього. Адже у пана Мамая, якого місцеві активісти вважають корупціонером, невідомі поцупили «Лексус-570» чорного кольору.

Не всiм же грати у «Динамо»

Не всiм же грати у «Динамо»

Легенда українського футболу — 56-річний полтавець Іван Шарій — віддав йому 26 років. Він — майстер спорту СРСР, володар трьох рекордів вищої ліги України: як найстарший гравець, наймолодший дебютант і найстарший бомбардир. У 2009 році визнаний кращим гравцем століття на Полтавщині. Завершивши спортивну кар’єру, він так і не зміг відійти від футболу.