Тріумф на межі можливостей

Тріумф на межі можливостей

Кілька років тому наставник харківського «Локомотива» Юрій Філіпов сказав, що для його команди головним орієнтиром є «фінал чотирьох» єврокубка. Щоб поліпшити свій ігровий рівень, «залізничники» навіть заявилися у відкритий чемпіонат Росії. У дебютному сезоні в російській лізі харків’яни дійшли лише до чвертьфіналу континентального турніру — це був Кубок виклику 2011/12, тоді за крок до півфіналів українці поступилися польській «Політехніці». І ось тепер — Харків у «фіналі чотирьох», причому в Кубку Європейської конфедерації волейболу, який цінується вище.

Другий титул — для Редфу

Перегоріла, недооцінила чи не витримала напруги? Такі запитання ставлять шанувальники другої ракетки світу, росіянки Марії Шарапової, яка вчора у півфіналі «Аустреліен оупен» зазнала поразки від китаянки На Лі — 2:6, 2:6. Приблизно з такими ж переконливими рахунками, тільки на користь Маші, закінчувалися всі попередні поєдинки російської «Сирени» на першості Австралії–2013. Однак за крок до головного матчу Марія сама опинилася в ролі розгромленої.

Віталій Литвиненко: Усе моє життя — на льоду

Віталій Литвиненко: Усе моє життя — на льоду

На минулорічному чемпіонаті світу в Словенії, за підсумками якого українські хокеїсти вилетіли вже в третій за рангом дивізіон, наша збірна була найбільш віковою командою. Вітчизняний хокей і досі тримається на старому багажі, який ми отримали після розпаду СРСР. Водночас в останні два сезони в Україні активно намагаються вдихнути нове життя в хокейне господарство, яке майже 20 років було в занепаді. Одним із представників нової генерації — таким собі хокейним проліском — став «Білий барс». Попри непереконливі спортивні результати, цей клуб — один із небагатьох, який має і ДЮСШ, і арену, і власну базу.

Про становлення білоцерківської команди «УМ» розпитала в капітана «Білого барса», ветерана українського хокею Віталія Литвиненка.

Не створи собі кумира

Не створи собі кумира

З огляду на те, як на Відкритому чемпіонаті Австралії­2013 «виносить» iз кортів своїх опоненток друга ракетка планети Марія Шарапова, більшість тенісних експертів вважали, що єдиною, кому до снаги зупинити сибірську «Сирену», є п’ятиразова чемпіонка «Аустреліен оупен» Серена Уїльямс. Згідно з жеребкуванням, зустріч «титанів» могла відбутися якраз у фіналі, ставши чудовою окрасою змагань. Але цього не сталося — 19­річна Слоун Стівенс зіпсувала всю «малину», вибивши у чвертьфіналі одну з фавориток турніру Уїльямс. Юна темношкіра американка на другому у своїй кар’єрі «АО» сенсаційно переграла 15­разову переможницю турнірів «Великого шолома», чим шокувала тенісну громаду, залишивши її без найбільш очікуваного матчу­десерту.

У гонитві за рейтингом

У гонитві за рейтингом

Починаючи з минулого року, «Кубок Співдружності» перестав бути клубним турніром. Вдруге поспіль у Санкт–Петербурзі, куди в 2011–му з Москви перебазувалися змагання, збираються 12 молодіжних збірних. Цього разу всі вони представляють пострадянські країни, тоді як минулого року одним з учасників Кубка була збірна Ірану. Натомість три закавказькі збірні — Грузії, Азербайджану та Вірменії — й далi ігнорують турнір.

Амбіційний «Єлисаветград»

Амбіційний «Єлисаветград»

На відміну від чоловічої баскетбольної Суперліги, окремі представники якої останнім часом демонструють вельми пристойну гру в єврокубкових турнірах, жіноча «елітна» першість України має значно нижчий статус. Пік свого розвитку цей чемпіонат давно пройшов і навіть, здається, падаючи вниз, досяг свого дна. Упродовж кількох років, починаючи з 2008–го, вітчизняний жіночий баскетбол переживав організаційну кризу — клуби спочатку розходилися під різними управлінськими прапорами, потім об’єднувалися під егідою однієї структури — Української професіональної баскетбольної ліги. Однак, починаючи з сезону 2011/2012 років, ця структура відмовилася від проведення жіночого чемпіонату, і тепер представниці слабкої статі визначають найсильніших під егідою ФБУ.

Через гори до зірок

Через гори до зірок

Вочевидь із неспокійним серцем готуватиметься до чемпіонату світу наша біатлонна збірна. І хоча чергову порцію позитиву подарувала команді Олена Підгрушна, здобувши на шостому етапі Кубка світу в гонці переслідування індивідуальне «срібло», перед головним стартом сезону тренерський штаб має купу невирішених питань.

Ураганна «Сирена»

Ураганна «Сирена»

Рухаючись назустріч вирішальному матчу відкритої першості Австралії 2013 року, чоловічий та жіночий тенісний бомонд уже дістався чвертьфінальної стадії, де в кожному матчі гратиме один із представників першої четвірки сіяних гравців. Наразі ж нікому не вдалося зупинити фаворитів турніру, де, нагадаємо, розігрують рекордний призовий фонд — 30 млн. австралійських доларів. Найближче до сенсації був швейцарець Станіслас Ваврінка, який більше п’яти годин опирався найсильнішому тенісисту планети Новаку Джоковичу. Однак серб, який у Мельбурні захищає виграний минулого року титул, у п’ятисетовому марафоні таки дотиснув 15–ту ракетку турніру — 1:6; 7:5, 6:4, 6:7 (5:7), 12:10. Цікаво, що поєдинок завершився близько другої години ночі за місцевим часом. Також бар’єр четвертого раунду здолали Роджер Федерер (2), Енді Маррей (3) та Давид Феррер. (4).

Переможне пекло

Переможне пекло

Вітчизняні шанувальники тенісу, які вчора прокинулися о четвертій годині ранку на матч другого кола «Аустреліен оупен» між Лесею Цуренко та Дар’єю Гавриловою, напевно пожалкували, що перервали свій солодкий сон, адже, за їхніми ж словами, побачили «нудну та нецікаву гру».

Заслужений «Тріумф»

Заслужений «Тріумф»

Якщо в регулярному чемпіонаті Суперліги «Будівельник» дозволяє собі розслабитися й програти передостанній команді першості, то права на поразку в швидкоплинному раунді «топ–16» підопічні Айнарса Багатскіса не мають. Тим більше що в Єврокубку доводиться протистояти не «Одесі», якій «будівельники» поступилися минулої п’ятниці, а міцним європейським «горішкам».