Входу немає!

Bи колись намагалися спуститися в «підземку» на станцiю «Вокзальна» в будній день, десь о восьмій-дев'ятій годині ранку? Тоді мусите пам'ятати величезний «корок», який традиційно утворювався при вході до метро. Київські студенти, дачники, туристи й «заробітчани» із навколишніх сіл — усі вони вранці атакують «Вокзальну», аби роз'їхатися по різних районах столиці. Втім від наступного вівторка людському натовпу доведеться шукати інші засоби пересування. Від 7.00 «Вокзальна» працюватиме лише на вихід — всередину пасажирів не пускатимуть.

Подружитися iз законом Паскаля

Подружитися iз законом Паскаля

Чи відомо вам, що нормальний артеріальний тиск має бути нижчим, ніж 130 на 85 міліметрів ртутного стовпчика? Чи знаєте, що пацієнту з тиском 140 на 90 треба терміново починати лікування? Чи вимірюєте ви власний артеріальний тиск бодай раз на рік? Чи вписуються ваші показники в безпечні для здоров'я межі — 130 на 85 міліметрів? Якщо всі відповіді «так», честь вам і хвала. Якщо «ні», зауважу: на вас чатує небезпека одного не вельми чудового дня опинитися в лікарні з гіпертоним кризом чи, не дай Бог, заробити інфаркт чи інсульт. Те, що сьогодні у вас гарне самопочуття, значної ролі не відіграє. Як стверджує головний кардіолог МОЗ України Юрій Сіренко, серед тих 33 відсотків українців, які живуть iз високим тиском, є чимало людей з невиявленим діагнозом. Вони ходять і не знають про свою біду. Чому так стається? «Бо це захворювання практично не має симптомів, — визнає професор Сіренко. — Високий тиск не болить. І єдиний спосіб встановити діагноз — просто взяти тонометр і правильно виміряти тиск».
Cаме для того, щоб донести цей «месидж» до народу й заохотити людей «дружити» з тонометром, вчасно звертатися до медиків і добросовісно лікувати гіпертонію, Київський міський центр здоров'я вирішив провести для українців своєрідний медичний «лікнеп». Завтра активісти центру, кардіологи й студенти-медики проведуть акцію з запобігання серцево-судинним захворюванням, присвячену Всесвітньому дню здоров'я.

Посміхайтесь, ви таки в Одесі!

Посміхайтесь, ви таки в Одесі!

Одесити й самі точно не знають, скільки гостей з різних куточків Землі побували в них на Гуморині. Кажуть лишень, що всі готелі — від найдешевшого до шалено дорогого — на вихідні були забиті, а номери заброньовані ще місяць тому. Як розповів «УМ» начальник Департаменту рекреаційного комплексу й туризму Одеської міськради Віктор Аксанюк, першого квітня в Одеському аеропорту кожні сім хвилин сідав літак із гостями, а на самій лише вулиці Приморській організаторам довелося розмістити 300 автобусів.

Добра паска

Добра паска

Симпатичну поштову листівку з великою, схожою на українську хату, паскою зроблено з малюнку семирічної «студентки» Київської дитячої Академії мистецтв Саші Бабурської. Фіксованої ціни у поштівки немає. За неї дають, скільки не шкода: хто гривню — дві, а хто кілька сотень. Кожен, хто купить цю листівку і привітає своїх рідних та друзів зі святом Великодня, допоможе знизити дитячу смертність в Україні. Адже всі кошти, отримані від продажу благодійних поштівок, будуть використані для придбання медичного обладнання в реанімаційні відділення обласних дитячих лікарень по всій Україні.

Сміх та й годі

Сміх та й годі

Завтра Одеса перетвориться на грандіозний цирковий майданчик — так місто відзначатиме черговий День сміху. На Дерибасівській знову зберуться тисячі людей з розмальованими щоками та перуками із фольги, з браслетами, які світяться у темряві, та перснями, які поливають перехожих водою. Кілька років тому мене перестріли навіть дівчата з величезною рибальською сіткою замість шалика (мабуть, русалки), тітонька, з ніг до голови замотана у бинти (єгипетська мумія?) і дядько... з обідком від унітаза на шиї (туалетне каченя?).

Юро, прощай! Здрастуй, Юро!

Юро, прощай! Здрастуй, Юро!

Українським лікарям не слід чекати жодних революційних кроків у їхній співпраці з керівництвом медичної галузі. Про це вчора заявив новопризначений міністр охорони здоров'я Юрій Гайдаєв. За словами міністра, він продовжить працювати над пріоритетами, визначеними урядом, і в першу чергу, над розвитком первинної медичної допомоги. «Я працював у лікарні і чудово знаю, що швидка допомога — це те, що у нас, на жаль, дуже мало розвинуто», — заявив Юрій Гайдаєв. Серед інших своїх пріоритетів міністр назвав розв'язання проблем онкології, особливо дитячої, охорони материнства і дитинства тощо.

Сухотний бюджет

Лікування українців, хворих на сухоти, обходиться нашій державі в грандіозні суми. Про це напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (який відзначається сьогодні) нагадали представники вітчизняного МОЗу. Так, на 2007 рік із бюджету виділено 100 мільйонів гривень на закупівлю діагностичного обладнання та 100 мільйонів 118 тисяч гривень — на закупівлю тестів для ідентифікації культур туберкуліну. Загалом же впродовж найближчих п'яти років на боротьбу з цим інфекційним захворюванням із державного бюджету України планується виділити 1 мільярд 158 мільйонів 404 тисячі гривень.

У бегемотиків боліли животики...

У бегемотиків боліли животики...

«У тебе є щось від шлунка?» — таке запитання від когось із родичів, колег, друзів і просто знайомих я чую щонайменше раз на місяць. «Порадьте, будь ласка, щось від шлунка», — з таким проханням до працівників аптек по всій Україні щодня звертаються десятки людей. Але ж у кожного хворого, який хоче позбутися болю в животі, смоктання «під ложечкою», постійного відчуття нудоти чи важкості в шлунку, своя причина дискомфорту. Не можна вилікувати застарілу бактеріальну виразку банальними пігулками для пониження кислотності! Не можна прибрати ерозивну пляму зі слизової шлунка за допомогою мікстури для вгамування печії! Не існує універсального засобу, який би однаково підходив хворим на гастрит і виразку, коліт і рак шлунка! І горе тим, хто цього не розуміє...
Лікування «всліпу», без походу до лікаря, без обстеження і без встановлення точного діагнозу, як стверджують українські медики, нерідко тільки погіршує стан хворого. Знеболювальні препарати приглушують симптоми тієї ж виразки, хвороба прогресує, а бідаха навіть не здогадується, що в його нутрощах прогризає дірку підступна бактерія. А коли такий пацієнт зрештою потрапляє до лікаря, той може і не встигнути надати допомогу.

ГНУСна справа

ГНУСна справа

Цілком можливо, що, побачивши цей заголовок, хтось із наших читачів несхвально похитає головою і видасть спіч на кшталт: «І як це журналістам не соромно спекулювати на болючій темі СНІДУ? Вигадують різні нісенітниці, аби накрапати «сенсаційний» матеріал... Та будь-який лікар підтвердить, що комарі не можуть передавати ВІЛ, про що тут можна сперечатися?». Але повірте, сперечатися є про що. Просто вислухайте думку дослідників, які вже не перший рік ламають голову над реальністю «крилатого» способу передачі небезпечної інфекції. Дослідників, які збирали й аналізували дані в різних районах Африки в оточенні аборигенів, хворих на малярію, туберкульоз, СНІД та інші болячки. Дослідників, які щодня слідкували за епідситуацією в рідному українському місті, намагаючись розібратися у причинах кожного спалаху грипу чи дифтерії та в особливостях локальної епідемії туберкульозу чи ВІЛ-СНІДу. Ці вчені кажуть, що комахи переносять гігантську кількість найрізноманітніших інфекцій, і у нас немає жодних підстав вважати, що москіти не переносять ВІЛ.

Будьте нашим ескулапом!

Кількість посад у міських лікарнях, обласних центрах та сільських амбулаторіях, які сьогодні залишаються вакантними, не може не турбувати керівництво галузі. Про це журналістам розповів міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, підбиваючи підсумки роботи медичної галузі за минулий рік. Головна проблема — знайти охочих працювати у патологоанатомічній службі, санепідемстанціїях, рентгенкабінетах, туберкульозних диспансерах і, звісно, в фельдшерсько-акушерських пунктах.