Хмародери, мародери і дурні

Про те, що «помаранчеві» програли, бо не об’єдналися, розписувати не варто, бо банально. А оперувати політичними «кольорами» в Києві — неправильно, адже всі вже не раз пересвідчувалися: «помаранчеві» в столиці мало чим кращі за нібито своїх антиподів, «синіх», «зелених» та «буро–малинових». Усі працюють фактично за одними й тими самими схемами, всі використовують місто як засіб «наварити» з громадського, тобто спільного, майна власні багатомільйонні капітали.

Бруд і пряник

Бруд і пряник

Міністр внутрішніх Юрій Луценко попереджає «покупців» електоральних голосів про 157–му статтю Кримінального кодексу та обіцяє запроторити їх у тюрму. Термін ув’язнення за скоєння цього злочину сягає двох років. «УМ» зі свого боку також звертається до асів махлювання: не тратьте, куме, сили. Око за око, обман за обман: багато хто з виборців дурить тих, хто дурить їх. І якщо йдеться, приміром, про виплату грошей за фотографію бюлетеня (зроблену мобільним телефоном), яка засвідчує, що «галочка» прилетіла до потрібного кандидата, то тут є щонайменше три методи, які дозволяють отримати винагороду і водночас замакітрити голову «покупцям». По–перше, можна покласти на бюлетень прозору плівку і зробити позначку на ній. По–друге, скористатися фотознімком, надісланим товаришем. По–третє, можна зрештою й проголосувати за кандидата Пупкіна, але потім зіпсувати бюлетень.

Кияни хочуть змін

Такими є дані нещодавнього опитування, проведеного дослідницькою групою «Соціологічний форум». Методом поквартирного анкетування опитано 2015 респондентів за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення Києва за віком та статтю. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,2%. Результати засвідчують, що кияни розчаровані в діях ниніш­ньої влади столиці, адже 60,7% респондентів не задоволені діяльністю чинного мера Леоніда Черновецького, тоді як задоволених — лише 23,3%, а ще 16% опитаних не визначилися з відповіддю.

Міжнародний тренінг в Україні

Міжнародний тренінг в Україні

Днями в Києві завершився Міжнародний конгрес тренерів, що вперше цього року проводився в Україні. Право приймати конгрес Україна отримала в боротьбі з 30 іншими країнами–претендентами. Протягом п’яти днів приблизно 100 делегатів із 25 країн мали змогу розвинути свої тренерські навички через систему тренінгів, лекцій, презентацій, які проводилися старшими та досвідченими тренерами з Польщі, Молдови, Німеччини, Австралії та Кенії.

Піар з переворотом

Студент Київського націо­нального університету імені Тараса Шевченка, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода» і кандидат на виборах до Київради Тарас Корніюк встановив рекорд у вправі «Підйом переворотом» і потрапив до Книги рекордів Гіннесса.

Ігор Попов: Реклама — на кожній собачій будці...

Ігор Попов: Реклама — на кожній собачій будці...

Розповідаючи про вибори в Італії, Ігор Попов говорить, що в тамтешні кабінки для голосування суворо заборонено входити людям, які мають мобільні телефони з вбудованим у них фотоапаратом. Спіймані на гарячому платять штраф у 600 євро. Така страшилка могла б стати у нагоді українцям: адже дехто увічнює своє волевиявлення, не відходячи «від каси», а потім продає картинку тим, хто платить гроші за голос на користь певного кандидата. Любителів «фотошопінгу» у нас не бракує, підкуп виборців має безліч варіацій, зате інші брудні технології — вже на стадії відмирання, каже Попов. І принагідно хвалить правоохоронні органи: міліція непогано спрацьовує останнім часом, вважає він. А прощаючись, каже: «До скорого!» — мовляв, наступні вибори і традиційні «УМівські» огляди вирощених на цій ниві хитрощів — не за горами. Що ж, поживемо — побачимо. Та поки що нас цікавлять вибори в Києві і все, що з ними пов’язане.

Влада як хрест

Влада як хрест

Якось дивно чути від політиків, які готуються до перевиборів київської влади та проводять презентацію своєї програми, що вони не висувають власної кандидатури на посаду столичного мера. І все–таки Українська партія не прагне всієї влади: ця структура хоче лише делегувати обраних нею достойників до Київради і таким чином впливати на процеси у столиці. У першій п’ятірці УП — народний депутат трьох скликань Михайло Ратушний, очільник партії Олег Олійник, академік Володимир Сергійчук, економіст Андрій Новак та голова міського партійного осередку Олександр Резніченко.

Час пішов

Час пішов

Київська міська територіальна виборча комісія видала додаток до постанови про відведення суб’єктам виборчого процесу ефірного часу. Згідно з ним, кожен претендент на крісло мера, а також представники політичних партій та блоків, які балотуються до Київради, виступатимуть у прямому ефірі ТРК «Київ» в період із 7 по 21 травня. На самовираження та «самовиверження», себто на ознайомлення електорату зі своїми програмами пошукачі отримають рівно три хвилини.