Похмілля після революції

Похмілля після революції

Напередодні перших президентських виборів в Україні після Помаранчевої революції, яка п’ять років тому вразила світ, західні експерти й журналісти знову звернули погляди в наш бік. Одразу кілька відомих у Європі та Америці видань присвятили редакційні матеріали та огляди ситуації в українській політиці. До 17 січня їх, очевидно, стане ще більше, але тональність цих оглядів навряд чи зазнає суттєвих змін.

Популізм програв інтелігентності

Популізм програв інтелігентності

Поки Україна ще тільки готується до першого туру виборів, Хорватія остаточно «відстрілялася» і в неділю 10 січня обрала собі нового президента. Уже в ніч на понеділок голова Державної виборчої комісії Бранко Хрватін оголосив результати голосування: за підсумками другого туру, переможцем президентських перегонів став кандидат від опозиційної Соціал–демократичної партії Іво Йосипович. За нього віддали голоси 1 мільйон 339 тисяч виборців — 60,3 відсотка тих, хто прийшов на дільниці. А таких було ледь більше половини громадян, наділених правом голосу.

Нелегале, Бог любить і тебе!

Папа Римський закликав поважати нелегальних іммігрантів. За словами Бенедикта XVI, всі люди однаковою мірою заслуговують на повагу, і Бог любить нелегалів не менше, ніж усіх інших. «Нелегали приїздять до країни, яка потребує їхніх послуг, у пошуках кращого життя. До того ж з огляду на свій статус вони постійно наражаються на ризик експлуатації», – цитує понтифіка агенція «Ассошіейтед пресс».

Синайський мур

Ізраїльтяни вирішили «по–серйозному» укріпити кордон із Єгиптом. Із часу проголошення Ізраїлем незалежності відносини між цими державами важко було назвати безхмарними, а такий популярний нині серед курортників і дайверів Синайський півострів ще кілька десятків років тому був відомий передусім як осердя ізраїльсько–єгипетських воєнних конфліктів. Тепер на Синаї мир, а між Каїром і Тель–Авівом — дипломатична дружба (причому Єгипет залишається єдиною арабською країною, окрім Йорданії, яка має з Ізраїлем дипломатичні стосунки). Однак спільний кордон і досі залишається проблемною зоною. За даними ізраїльських прикордонних служб, щодня його незаконно перетинають від 100 до 200 осіб, переважно вихідці з Еритреї, Ефіопії та Судану. Частина з них — «безневинні» трудові мігранти, інших в Ізраїлі зараховують до потенційних терористів та «злочинних елементів».

10 мільйонів за «Розплавлений свинець»

10 мільйонів за «Розплавлений свинець»

Воєнна операція «Розплавлений свинець» обійдеться Тель–Авіву в 10 мільйонів доларів. Таку суму держава погодилася виплатити як компенсацію за збитки, завдані об’єктам ООН у Секторі Газа під час воєнних дій наприкінці 2008 — початку 2009 року. Водночас, як повідомляє Бі–Бі–Сі, Ізраїль досі наполягає на тому, що власність Організації Об’єднаних Націй постраждала випадково. У травні розслідування ООН постановило, що ізраїльські війська повинні нести відповідальність не лише за порушення недоторканності об’єктів ООН, а й за поранення та загибель людей. Наступ на Газу Ізраїль пояснював боротьбою проти бойовиків терористичного угруповання ХАМАС.

«Мочити в сортирах» будуть регулярно

Президент Росії Дмитро Медведєв вимагає посилити роботу з ліквідації «бандитського підпілля» на Північному Кавказі. Під час зустрічі з директором Федеральної служби безпеки Олександром Бортниковим глава РФ наголосив, що політика російської влади щодо бандитів залишається незмінною: «Їх треба просто знищувати, робити це жорстко і систематично, тобто регулярно, бо, на жаль, бандпідпілля ще існує», — акцентував Медведєв.

«Білі мухи» атакують

У Великій Британії завдяки теплим морським течіям — м’який клімат, про це ще з дитинства знають усі, хто вивчав у школі англійську мову з обов’язковими переказами «Лондон із зе кепітал оф Грейт Брітен». Але нинішній рік для незвичних до значних перепадів температури британців почався з шоку: Об’єднане Королівство замело снігом. Метеорологи дивуються: це вперше за багато років країна повністю опинилася під білим покривалом. Сильні опади (тільки за одну добу з 6 на 7 січня випало до 40 см снігу) паралізували рух залізничного та автомобільного транспорту, повністю закрили кілька аеропортів, а в інших — багато рейсів були скасовані або вилітали зі значною затримкою. Довелося скасувати навіть кілька рейсів поїзда «Євростар», який курсує в тунелі під Ла–Маншем — при виїзді з–під землі намело такі купи снігу, що без допомоги спеціальної очисної техніки рух був неможливий.

Знайомтеся: Сильвестр!

Знайомтеся: Сильвестр!

У журналістиці не завжди доречно говорити від першої особи. Але це якраз той випадок, коли власна емоція передає враження найкраще. Зустріч Нового 2010 року була однією з найбільш особливих у моєму житті. Уперше бій новорічних курантів пролунав для мене поза Україною, без «блакитних вогників» і традиційного шампанського. Зате у надзвичайно теплій, веселій атмосфері, яка водночас спонукала до самозаглиблення і роздумів. Таке незвичне свято подарувала зустріч Тезе в польському місті Познань.

Тезе — це названа на честь однойменного селища у Франції християнська спільнота, яка пропагує ідею єдності християн. Брати–екуменісти створили довкола себе дуже теплу і невимушену атмосферу, тож у французьке Тезе щороку приїжджає до ста тисяч молодих людей. Хтось їде на молитву, хтось — познайомитися з новими людьми чи весело провести час. А на Новий рік спільнота Тезе регулярно проводить європейські зустрічі — молодь із різних країн та континентів збирається в одному місті, аби провести святкові дні разом.