Потоп у пустелі

Потоп у пустелі

Такого єгипетські курорти не бачили давно: завжди безхмарне небо розверзлося, затопивши Синайський півострів потужними зливами. Найсильніші за останні 16 років дощі спричинили повені та сходження з гір селевих потоків. Схожа ситуація і на сусідніх з Єгиптом палестинських територіях. На Синаї в районах, де полюбляють відпочивати українські туристи — біля Шарм–ель–Шейха, Нувейби і Таби, — пошко­джені ретрансляційні вишки мобільного зв’язку та лінії електропередач. Аеропорт Шарм–ель–Шейха довелося на деякий час закрити: під тиском великої кількості води завалилася стеля одного із залів очікування, а злітно–посадкові смуги виявилися затопленими бурхливими потоками брудної води.

Пекло на Карибах

Пекло на Карибах

На Гаїті триває боротьба за виживання тих, хто врятувався від загибелі під час найпотужнішого в історії острова землетрусу. Невелика бідна країна в Карибському морі вже більше тижня залишається в центрі уваги всього світу: люди й держави продовжують збирати гроші для постраждалої республіки, а жадібна до кривавих подробиць преса — публікувати моторошні репортажі з епіцентру стихійної та гуманітарної катастроф.

Небратська нафта

Небратська нафта

«Братські» держави Олександра Лукашенка і Дмитра Медведєва не можуть домовитися про умови постачання російської нафти. У Москві наполягають на стовідсотковій оплаті Білоруссю експортного мита на «чорне золото», Мінськ посилається на документи митного союзу, якими не передбачено встановлення мита у торгівлі між цими державами. При цьому Росія претендує на білоруські НПЗ, які Лукашенко дуже не хоче втрачати.

Мені б у небо, до «Аватара»...

Мені б у небо, до «Аватара»...

Минулої неділі Джеймс Камерон пережив дежа вю. Як і 12 років тому, він тримав в обох руках по статуетці «Золотого глобуса» — за голлівудськими уявленнями, найпрестижнішої кінопремії після «Оскара». Вручає «Глобуси» Асоціація іноземної преси Голлівуду, до якої входять журналісти, які сидять на «фабриці мрій» і пишуть про кіно для іноземних видань.

По один бік — курорт, по інший — братська могила

По один бік — курорт, по інший — братська могила

Гори трупів, сморід напіврозкладених людських останків, хмари мух і стогони тисяч поранених, які потерпають від болю, спеки та спраги — так сьогодні виглядають вулиці міст Гаїті. «Курортний» клімат, який приваблює на пляжі охайної і заможнішої за бідного гаїтянського сусіда по острову Домініканської Республіки багатих туристів з усього світу, для мешканців зруйнованої страшним землетрусом країни став ще однією напастю. З одного боку, завдяки спекотній погоді кілька мільйонів людей, які внаслідок підземних поштовхів 12 січня залишилися без житла, можуть упродовж тривалого часу мешкати в наметових таборах для потерпілих. З іншого — через брак чистої питної води й антисанітарію їм загрожують епідемії інфекційних хвороб.

Джонні в гостях у Еміра

Джонні в гостях у Еміра

У Сербії відтепер є не лише свій Емір Кустуріца, а й свій Джонні Депп. Щоправда, значно пасивніший за визначного режисера і музиканта, завдяки якому світ дізнався про Сербію не лише як арену воєнних дій, а й державу з неповторною культурною спадщиною та самобутніми традиціями. Зате «поручкатися» з голлівудською зіркою зможе кожен охочий, кого занесе у гірське селище Дрвенград, де віднині стоїть пам’ятник Деппу. Споруджений, до речі, зусиллями все того ж Кустуріци.

Чоловічому роду нема переводу!

Чудова новина: чоловіки не вимруть. До такого висновку дійшли вчені з Массачусетського технологічного інституту після порівняльного дослідження Y–хромосоми людини та найбільше схожої на нас за генетичною будовою тварини — шимпанзе. Підсумувавши результати аналізів, науковці (а серед них були переважно представники сильної статі) зітхнули з полегшенням: загибель чоловічої «породи» поки що відкладається. Раніше ж носіям штанів і чоловічого достоїнства було чого непокоїтися: уже через 125 тисяч років учені пророкували їм повне вимирання внаслідок зникнення Y–хромосоми, що, як відомо ще зі шкільного курсу біології, відповідає за перетворення людського зародка в особу чоловічої статі. Мовляв, ця необхідна для народження хлопчика деталь, яка з’явилася в людини 300 мільйонів років тому, з еволюцією стрімко зменшується в розмірах і зрештою «зійде на пси».