Заберіть орден!

Заберіть орден!

Міжнародні журналістські організації констатують, що за останній час розслідування вбивства Георгія Гонгадзе майже не просунулося. Про це йдеться у звіті, який оприлюднили колеги редактора «Української правди» напередодні сьомої річниці його зникнення. «Починаючи з осені 2005–го здійснено лише один важливий крок: справу Подольського (громадського діяча, про побиття якого за вказівкою Кучми йдеться на плівках Мельниченка. — Авт.) передано до суду та встановлено зв’язок між справами Подольського та Гонгадзе, — йдеться у звіті. — Решта ж питань, зокрема й розслідування щодо замовників та організаторів убивства, не зрушили з мертвої точки» (утім, Генпрокуратура нещодавно порушила справу щодо організаторів убивства, про це на 9–й стор. газети — Ред.) . 16 вересня виповниться вже сім років із дня зникнення Гії...

Ту стань, воїне!

Ту стань, воїне!

Я давно знав, що в Україні діють групи людей, які займаються відтворенням культури та побуту часів Київської Русі: шиють одяг, кують мечі, плетуть кольчуги, влаштовують турніри. Фестиваль «Ту стань!» у селі Урич, що затислося між горами на півдні Львівщини, був чудовою нагодою, щоб ближче познайомитися з тими романтиками і наочно запізнатися з культурою Середньовіччя. Назва фесту походить від імені фортеці Тустань, яку понад тисячу років тому звели на скелях Урича.
Насамперед, варто сказати, що «Ту стань!» означає «тут зупинись». В окремих місцинах Галичини й досі так кажуть. Чому така назва прив’язалася до фортеці, пояснити легко. Одним із головних завдань твердині був збір данини із купців. Їм і казали: «Ту стань».

Регіональний ремікс

Регіональний ремікс

Партія регіонів починає підготовку до референдуму, метою якого є внесення змін до Конституції. Про це на вчорашній прес–конференції заявив начальник виборчого штабу Партії регіонів Борис Колесников. За його словами, на всенародне обговорення виноситимуться три питання: надання статусу державної українській та російській мовам, обрання голів обласних і районних адміністрацій прямим голосуванням, а також закріплення нейтрального статусу України та відмова від участі у військових блоках.

В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

«В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне.

Нас кличе у мандри дорога

Нас кличе у мандри дорога

Учасники виборів, пройшовши реєстрацію в Центральній виборчій комісії, розпочинають виборчі тури. Вчора вранці на Софійській площі в Києві зібралася передовиця блоку «Наша Україна — Народна самооборона» — Юрій Луценко, В'ячеслав Кириленко, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк та Микола Катеринчук. Після невеликого мітингу вони сіли в автобус, пофарбований у «нашоукраїнські» помаранчеві та «самбістські» вишневі кольори, і подалися в першу область свого агітаційного турне — на Сумщину.

Агітуй, відпочиваючи

Наразі все спокійно. Ці три слова можна було б поставити заголовком до звіту, який за підсумками моніторингу першого тижня виборчого процесу оприлюднив Комітет виборців України. «Прогнози, що Центральна виборча комісія не впорається з обов'язками, на щастя, не справдилися, — зазначив на вчорашній прес-конференції речник Комітету виборців України Олександр Черненко. — Проте рівень політизації ЦВК, на жаль, не зменшився і залишається небезпека блокування цього органу».

Ноїв ковчег Януковича

Ноїв ковчег Януковича

Головна партія правлячої коаліції свій з'їзд у суботу провела з помпою, гідною зібрань КПРС. Форум розбили на два етапи — робочий і святковий. Для цього довелося винайняти Палац «Україна» та Палац спорту — відповідно, найпрестижніший та найбільший зали країни. Ці споруди всіляко причепурили символікою партії і зовні, і всередині, а до «України» навіть простелили синій килим. Такий шик мав піднімати дух своєї команди і впливати на виборців. У нинішні часи подібний стиль проведення з'їздів часто використовують у США. Що й не дивно, з огляду на присутність у команді Януковича американських політтехнологів.

О молодість моя, о юність комуністська

Комуністична партія претендує на те, щоб стати тієї політичною силою, котра найбільше оновить склад своєї фракції між виборами минулого року та цьогорічними. Принаймні в її першій п'ятірці буде одразу два геть невідомих політика-початківця робочого, як казали на з'їзді, класу: шахтар-прохідник Євген Волинець (другий, одразу за Симоненком) і фермер із Криму Марина Перестенко. «У нашому списку будуть і досвідчені товариші, також ми реалізовуємо установку на ротацію та омолодження», — пояснив Петро Симоненко у перерві з'їзду.

Ну, понеслися!

У вівторок увечері Президент Віктор Ющенко підписав четвертий указ про призначення дострокових виборів до Верховної Ради. Вони відбудуться, як і вимагає Конституція, через 60 днів після дати видання указу. Тобто 30 вересня, як і було заплановано «угодою трьох» (Президента, Прем’єра та спікера). Новий указ ще більше припасовується до конституційної матриці: він має тверду підставу для розпуску ВР — доконану неповноважність парламенту, і виданий уже не «авансом», а за фіксовані 60 днів до числа виборів.