Тернопiльський унiверситет європейського рiвня

Тернопiльський унiверситет європейського рiвня

Тернопільський державний економічний університет, в якому здобував вищу освіту Віктор Ющенко, цьогоріч відзначатиме свій 40-річний ювілей.
Ми звикли, що найкращі навчальні заклади України розташовані у стольному граді Києві, тож часто незаслужено дивуємося, коли високі позиції у всеукраїнському освітньому рейтингу здобувають навчальні заклади з інших областей. Тому і доводиться перемагати стіну упередженості та недовіри некиївським навчальним закладам. А вони часто можуть випередити за якістю підготовки не один столичний ВНЗ. Такими є Харківський авіаційний університет, Полтавська медична стоматологічна академія, Львівський університет імені Франка, Одеський національний морський університет, Миколаївський суднобудівний...

Діти індиго — янголи, представники нової раси та наші з вами діти

Діти індиго — янголи, представники нової раси та наші з вами діти

Діти індиго — це люди, які від народження мають особливі здібності, наприклад, можуть бачити енергетичне поле людини, так звану ауру, володіють даром передбачення, їм дуже легко даються іноземні мови, вони надзвичайно талановиті — співають, малюють, пишуть вірші, танцюють, підбирають мелодії на музичних інструментах та багато всього іншого. Більше того, люди, які вірять у те, що діти індиго справді існують, а не є новітнім міфом сучасного світу, кажуть, що в деяких з цих дітей змінено генний код. При цьому діти зі зміненим кодом мають імунітет проти раку, СНІДу та інших важких та практично невиліковних на сьогодні хвороб. Олена Мазур, голова правління Київського просвітницько-миротворчого цетру, стверджує, що, за даними досліджень іноземних спеціалістів, людей зі зміненим генетичним кодом зараз є близько одного відсотка від усього населення землі. І їх число постiйно збільшується.

Час навчити вчителів не боятися «компів»

Час навчити вчителів не боятися «компів»

УВНЗ Європи тексти лекцій студент скоро зможе отримувати на свій мобільний телефон. Усе більшої популярності в освітніх закладах набувають інтерактивні дошки, з допомогою яких дітям можна показати навчальний фільм, подати новий матеріал із графіками, прикладами, ілюстраціями. Практично будь-який школяр із країн ЄС, США, Японії, Канади вміє користуватися комп'ютером, знає, як знайти необхідну інформацію в інтернеті

Жодної школи без комп'ютера

Запоріжжя стало першим в Україні містом, де комп'ютерні класи має кожна школа. За інформацією начальника міського управління освіти Дмитра Секиринського, лише у 2005 році з місцевого бюджету було виділено півтора мільйони гривень.

Повчимося?

Повчимося?

Діти — згадуючи фразу, що стала вже банальною — це наше майбутнє. І формують майбутнє нашої країни та нації загалом не лише у школах, дитячих садочках, вищих навчальних закадах, а передусім удома, у сім'ях хлопчиків та дівчаток. Професія вчителя і вихователя зараз є непрестижною, тому людям, які здійснюють цю важку і почесну місію, все важче переконувати своїх вихованців брати з них приклад. Батьки у сьогоднішній непростий час переходу від планової економіки до ринкової більшість часу проводять на роботі, заробляючи на проживання, «вибиваючи» якісь перспективи для своїх же дітей. Залишаються телевізор, вулиця, комп'ютер, друзі...

Іспити скасують

Іспити скасують

Україна потроху переходить на тестову систему оцінювання знань. Уже наприкінці цього навчального року випускники шкіл Чернігівської області замість випускних iспитiв братимуть участь у зовнішньому незалежному тестуванні. «Протестувати» свої знання можна буде з трьох предметів за вибором випускника. За зразком американських та європейських шкіл випускні тести будуть водночас і вступними. Тобто якщо учень написав тести з української мови, літератури та історії, то при вступі до педагогічного ВНЗ йому треба буде доздати, скажімо, ще іноземну мову чи фізкультуру, а результати з української та історії візьмуть просто з атестата. Зрозуміло, що в консерваторію чи художній інститут доведеться здавати спеціалізовані предмети.

Виміряти знання можна!

У світі існують реальні механізми вимірювання знань людини. Про американську систему тестування «УМ» розповіла докторант Національного педагогічного університету Зарема Сейдаметова, яка нещодавно пройшла стажування у США з тестових вимірювань знань випускників шкіл.

Українській — так!

Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки України провів серію опитувань щодо мовних уподобань та ставлення до державної мови в усіх регіонах України, враховуючи й АР Крим та представників української діаспори за кордоном. З опитування випливає, що українська мова починає користуватися все більшою популярністю серед молоді, хоча ні студенти, ані молоді батьки не вважають, що знання української потрібне для гарної кар'єри.

I чужому научайтесь

I чужому научайтесь

Ще років 20 тому вчити іноземну мову було суцільною мукою — жодних тобі лінгафонних класів, доступів до інтернету, яскравих підручників, та і вчителі часто знали іноземну на теоретичному рівні, ніколи не спілкувалися з носіями мови. Та й молодь була свято переконана: іноземна мова в майбутньому точно не знадобиться. Але з падінням «сталевої завіси» зв'язки із закордоном активізувалися, а знання іноземної стало обов'язковою передумовою отримання престижної та високооплачуваної роботи. Люди сиділи над підручниками, зубрили, наймали репетиторів та використовували будь-яку можливість поспілкуватися з іномовцем — навіть якщо це був баптистський проповiдник iз поганою дикцією і не дуже широкою сферою інтересів. І всі стиха зітхали — ось якби можна було поїхати в країну, де мовою, яку вчиш, спілкуються. Сьогодні дуже багато фірм пропонують різноманітні послуги для тих, хто хоче вивчити мову, — від легального підробітку за кордоном чи навчання на курсах іноземної мови в країні, де нею всі спілкуються, до вступу до престижного коледжу чи університету, отримання ступеню МВА і навіть еміграції.
Зрозуміло, що для поїздки за кордон потрібні гроші — від досить невеликих (100—300 доларів) до таких сум, «витягнути» які під силу лише успішним бізнесменам, політикам чи «тіньовикам». Також треба зорієнтуватися з країною, в якій хотілося б вчитися, яку освіту отримати, де проживати, послугами якої фірми скористатися та багато інших питань, на які ми спробуємо дати відповідь нижче.

Фізкультура з-під палицi

Фізкультура з-під палицi

Iснуюча система фізичного виховання повністю себе дискредитувала і збанкрутіла. Частина випускників ВНЗ настільки погано фізично підготовлена, що їм сміливо можна видавати посвідчення інвалідів ІІІ групи, адже рівень працездатності у них належить до І або ІІ групи (РФС), який визначають або за допомогою тестів Купера, або методом експрес-оцінки по Апанасенко.