Кворум — є. «Регіонів» — нема

Непрості будні Центральної виборчої комісії починають нарешті створювати інформаційні приводи. Передусім, запрацювала сама комісія — після тривалого простою і череди лікарняних, на яких перманентно перебували члени ЦВК. Іще 30 квітня в роботі Центрвиборчкому взяли участь 10 з 14 представників комісії, і за наявності кворуму ЦВК ухвалив виключити з виборчого списку БЮТ 263 кандидатів у народні депутати, які не були обраними до Верховної Ради V скликання.

Присяга не указ?

Присяга не указ?

Рішення Президента звільнити суддів Конституційного Суду Валерія Пшеничного та Сюзанну Станік не було несподіваним (Пшеничного було звільнено у понеділок, а Станік у вівторок. — Ред.). До такого рішення главу держави фактично спонукала попередня бездіяльність самого КС, а також Генпрокуратури. Що й казати, якщо пані Станік попри численні звинувачення у корумпованості та заангажованості так i не взяла самовідвід і не відмовилася від статусу доповідача у справі конституційності указу Президента про розпуск парламенту від 2 квітня, а пан Пшеничний відкрито наполягав на легітимності власного розпису цієї справи саме на Станік. Ще й договорився до того, що 17 квітня у відкритому судовому процесі розкрив таємницю дорадчої кімнати, повідомивши, як голосували судді.

Верховна Рада хоче на вибори

Верховна Рада хоче на вибори

Коаліція здає позиції одну за одною. Зібравшись минулого понеділка (коли мандати під загрозою, не до вихідних) на засідання, «більшовицька» частина Верховної Ради ухвалила постанову про проведення дострокових парламентських виборів. Щоправда, одночасно з виборами Президента і після внесення відповідних змін до Конституції, які до 15 червня доручено підготувати тимчасовій спеціальній комісії — з урахуванням пропозицій Президента та інших учасників процесу.

Ліки приймати внутрішньо

Попри те, що лідери партій коаліції звернулися до міжнародної спільноти та європейських установ із закликом про міжнародне співробітництво, позиція Європейської комісії залишається незмінною: нинішня політична криза є внутрішньою справою України.

В гостях У КАЗки:

В гостях У КАЗки:

Коаліціянти барилися не довго, і невдовзі по тому, як Президент видав другий указ про розпуск Верховної Ради, знову звернулися до Конституційного Суду. Учора в КС було зареєстровано подання 160 народних депутатів щодо конституційності указу-2, яким Президент України постановив провести вибори 24 червня.

«Усі працюють, усі на місці...»

Незважаючи на те, що на посаді Генпрокурора було відновлено члена фракції Партії регіонів, коаліція аж ніяк не зраділа цьому. Ще б пак! На Різницькій після лікарняного Медведька вже «все було Донбас» за підтримки вірних заступників Віктора Пшонки та Рената Кузьміна, аж тут на арені з'являється Піскун у супроводі Президента! Не дивно, що нового-старого Генпрокурора вiдразу ж пiсля його поновлення хотів бачити в себе «на килимі» особисто Прем'єр Віктор Янукович. Питання могло бути лише одне: Святославе Михайловичу, ви з нами чи проти нас?

Рада зі «стаканом»

Уже двічі розпущена Верховна Рада демонструє дива непоступливості й живучості. Учора частина «більшовиків» знову зібралася на засідання, яке вони називають сесійним.