«Мирний атом» проти аборигенів

Австралія готується до знайомства з «мирним атомом»: у країні побудують першу атомну електростанцію. Однак відповідне рішення уряду викликало жорсткий спротив споконвічних мешканців Зеленого Континенту — австралійських аборигенів. Адже під зведення АЕС влада відвела землі, які належать їхнім племенам.

20 хвилин запізнення — і сором на все життя

У Японії вибухнув урядовий скандал, який загрожує кільком членам кабінету міністрів якщо не відставкою, то принаймні суворими дисциплінарними стягненнями. Провина міністрів надзвичайно тяжка: вони... запізнилися на засідання парламентської комісії. Можливо, в Україні це комусь видасться смішним, але 20 хвилин затримки, впродовж яких обурені депутати чекали урядовців, у Японії стали ледве не головною темою політичного дня.

Здраствуй, Дмітрій! — Салю, Ніколя!

Здраствуй, Дмітрій! — Салю, Ніколя!

У товаристві одне одного Дмитро Медведєв і Ніколя Саркозі почуваються якнайкраще. Франція — чи не найвідданіший союзник Росії в Європі (хоча, здавалося б, куди вже більше любити Москву, ніж Німеччина). Приміром, у серпні 2008–го, під час воєнного конфлікту Росії з Грузією, саме Саркозі виступив посередником і головним миротворцем між Медведєвим і Саакашвілі, умовивши їх обох підписатися під планом мирного врегулювання, відомим як план Медведєва—Саркозі. Тому другу річницю на посаді президента РФ нинішній господар Кремля вирішив відзначити в товаристві доброго друга Ніколя, з яким, до всього, є про що й поговорити. Позавчора ввечері літак із російським «триколором» на фюзеляжі приземлився в аеропорту «Орлі». Там Медведєва підхопив гелікоптер, щоб жодні паризькі затори не завадили другу Дмітрію швидко долинути до Єлисейського палацу, впасти в теплі обійми друга Ніколя й розпочати свій триденний візит до Франції. Головною темою якого стане зміцнення економічних, політичних та культурних зв’язків між двома країнами.

Не пророк у своїй вітчизні

Не пророк у своїй вітчизні

Служба безпеки Ірану заарештувала іранського кінорежисера Джафара Панахі, відомого не лише на батьківщині, а й в усьому культурному світі. Як повідомляє агенція «Рейтер» із посиланням на інформаційний сайт опозиційного політика Міра Хосейна Мусаві, у понеділок увечері з десяток озброєних агентів безпеки увірвалися в будинок режисера в Тегерані. У митця саме були гості, тому «вилов» спецслужбістів був щедрим: окрім Панахі, вони заарештували його дружину, доньку та ще 15 друзів сім’ї. Будинок ретельно обшукали, конфіскували особисті речі режисера та комп’ютери. Про обставини арешту повідомив син Джафара, якого на той момент не було в будинку. Ні іранська влада, ні провладні ЗМІ наразі жодним чином не згадують і не коментують арешт всесвітньо відомого режисера.

«Мати» пішла на дно

Один із кораблів–винищувачів НАТО затопив біля узбережжя Сомалі піратський корабель. Як повідомила на прес–конференції з цього приводу речниця Північноатлантичного Альянсу Шона Лоу, «антикорсарську» операцію було здійснено минулої неділі.

Тремтіння землі

Тремтіння землі

У планети лихоманка: відтоді як 12 січня весь світ здригнувся разом із Гаїті, яке ледь не дощенту зруйнував нищівний землетрус, повідомлення про підземні поштовхи (щоправда, переважно середньої потужності) регулярно приходять із різних куточків Землі. Але такого удару, який спіткав Чилі, досі не було. У неділю о 3.34 за місцевим часом країну розбудили поштовхи, сила яких сягнула 8,8 бала за шкалою Ріхтера.

«Ксинтія» проти Європи

Не встигла Європа оговтатися після зими, яка засипала Старий Світ давно не баченою кількістю снігу, як на зміну їй прийшли весняні «сюрпризи»: з Атлантичного океану на континент налетів потужний ураган. Жертвами «Ксинтії» — таке ім’я отримав буревій — уже стало щонайменше 53 людини. Близько 40 із них загинуло у Франції, яка прийняла на себе найбільший удар, решта — в Іспанії, Португалії, Німеччині та Швейцарії. Кількадесят людей вважають зниклими безвісти, близько сотні отримали поранення.