«Урал» чавить наповал

Відразу дві великі аварії сталися у суботу на дорогах України. Трагічну естафету розпочала Рівненщина: о 7.45 поблизу обласного центру на перехресті доріг «Київ-Чоп» та «Городище— Старокостянтинів» зіткнулись легковий автомобіль «Пежо» і маршрутне таксі. За інформацією прес-служби головного управління з питань надзвичайних ситуацій, в результаті ДТП загинуло троє чоловік: водій і пасажирка автомобіля «Пежо» та пасажирка маршрутного таксі, жителька Рівного, Віра Т. Ще 12 пасажирів маршрутного таксі отримали різноманітні травми і були доправлені до обласної та міської лікарень Рівного. Винуватцем аварії фахівці вважають водія «Пежо», мешканця Львівщини, який порушив правила проїзду перехрестя. Ця помилка коштувала життя йому і ще двом людям.

Ічнянці житимуть у парку

Ічнянці житимуть у парку

В Україні буде ще на один заповідник більше, і розташується він у Чернігівській області. Створення Ічнянського національного природного парку, як зазначено в указі Президента Леоніда Кучми, викликане необхідністю «збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних лісостепових природних комплексів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення».

Нишком курили, мішка спалили...

«Людський фактор», що його високопосадовці звинувачують у пожежі на військових складах біля Новобогданівки, уже набрав цілком реальних обрисів і має імена. Зокрема, військовою прокуратурою Південного регіону України затримано трьох військовослужбовців, підозрюваних у причетності до злощасної пожежі. Серед них — командир військової частини, на території якої базувалися сховища боєприпасів. Ще 8 травня стосовно нього було порушено кримінальну справу за фактами недбалого ставлення до військової служби та бездіяльності військової влади, що спричинило тяжкі наслідки. Того ж дня командира частини затримали. 11 травня суд подовжив термін утримання під вартою до 10 діб.

Ша, «Матроська тиша»

Усю Москву облетіло ім'я українця Сергія Єршова. У те, що зробив наш 29-річний земляк, російським правоохоронцям досі важко повірити — Єршов накивав п'ятами зi слідчого ізолятора «Матроська тиша». Із того самого, де нині «проводять час» фігуранти у справі ЮКОСа Платон Лебедєв та Михайло Ходорковський. Це легендарне у кримінальних колах місце прикметне ще й тим, що за всю його історію втекти звідси вдалося лише двічі.

Без кіровоградця не було б «Анни Кареніної»

Пам'ятник історії та архітектури — усипальню родини Раєвських — планують перетворити на міжнародний туристичний центр та історико-культурний заповідник. Як повідомляє УНІАН, саме з цією метою Кіровоградщину відвідали посол з надзвичайних доручень Міністерства закордонних справ Російської Федерації Валерій Єгошкін і радник Посольства Росії в Україні Віктор Богач.

Купіть «хрущовку», недорого

Якщо ви маєте п`ятикімнатну квартиру в центрі Києва, то далі можете не читати. Бо ця інформація швидше зацікавить тих, хто знімає за 150 баксів однокімнатну квартиру або ж мешкає з дітьми, батьками, котом Кузею і двома хвилястими папужками на «32 квадратних» метрах. І, звичайно, страшенно мріє про власний куток. Ціни ж на столичному ринку житла, які за останні півтора року стрибнули вище даху, ці мрії зробили ще потаємнішими і нездійсненнішими. Хоча, як стверджують ріелтори, в кінці тунелю таки заблимав вогник надії і для небагатого безквартирного мешканця столиці.

Назвався Кучмою — терпи!

Ще мультяшний капітан Врунгель застерігав: «Як ви човен назовете, так він і попливе». Люди, звичайно, не човни, але і тут, стверджують фахівці, що знаються на магії, багато залежить від імені людини. Не дивно, що торік понад 24 тисячі українців звернулися до РАГСів, аби змінити своє прізвище, ім'я та по батькові. У більшості випадків причини були банальні. Найчастіше жінки бажали повернути «дівоче» дошлюбне прізвище або ж дорослі діти, щойно виповнилося шістнадцять, захотіли взяти собі прізвище вітчима, який їх фактично і виховував.

Посуньтеся, товаришу Кіров, імператриця йде

Посуньтеся, товаришу Кіров, імператриця йде

У вересні цього року, як уже повідомляла «УМ», Кіровоград святкуватиме 250-річчя з часу заснування. Однак може статися так, що Кіровограда на той час уже й не буде. Як це? А ось так: нині цілком серйозно розглядається ідея щодо перейменування міста. У 1934 році, перейменовуючи Єлисаветград на Кірово, а пізніше, у 1939 р., на Кіровоград, партійні вожді не особливо переймалися тим, що революціонер Сергій Кіров, уродженець Вятської губернії, ніколи навіть не бував у цьому українському місті. Тепер же обласному центру хочуть повернути «докіровське» ім'я — Єлисаветград.

Згаслий вулкан про себе нагадав

Згаслий вулкан про себе нагадав

Чотири родини з Виноградова, що на Закарпаттi, змушені святкувати Великдень поза рідною домiвкою. А все через зсув, що активізувався у містечку. Мешканцям цих будинків рекомендовано тимчасово виїхати з осель, самі ж хати знеструмлено та відключено від газопостачання. Ще за одним будинком встановлено постійний моніторинг, оскільки на момент обстеження він не зазнав ушкоджень.