Права без «ЄДАПСу»

Президент Віктор Янукович доручив Прем’єр–міністру Миколі Азарову забезпечити МВС обладнанням для виготовлення водійських посвідчень i реєстраційних документів на автомобілі. Про це йдеться в дорученні глави держави «Щодо деяких питань дерегуляції» від 29 листопада 2011 р., опублікованому на сайті Президента.

Розвідники, а не мільйонери

Розвідники, а не мільйонери

Сьогодні, 1 грудня, вітчизняні розвідники — і діючі офіційно, і «нелегали», і ветерани запасу — відзначають 20–ту річницю Служби зовнішньої розвідки України. З цієї нагоди СЗР та видавництво «Ярославів Вал» презентували нову книгу «Розвідники, народжені в Україні». Її автор — Олександр Скрипник — працює речником СЗР і вже не перший рік досліджує історію вітчизняних спецслужб. Утім саме це видання є найґрунтовнішою працею з усіх попередніх, адже в книжці — понад 600 сторінок!

«Ми — не діаспора!»

«Ми — не діаспора!»

Прикордонний пункт пропуску Кучурган лишився позаду, й наш автобус зупинився на посту невизнаної Придністровської Молдавської Республіки. Тут уже ніхто не перевіряв документів, натомість до салону посміхаючись увійшов представник приймаючої сторони й одразу ошелешив делегацію Української всесвітньої координаційної ради разом із журналістами та артистами: «Добрий вечір! Вітаємо вас на українській землі! Вам здається, що ви перетнули кордон й Україна лишилася позаду, що ви потрапили до якоїсь іноземної держави? Нічого подібного! Ви нікуди з України не виїжджали, бо це наші етнічні землі. Це Україна також».

Віктор Ющенко: Свобода починається з тебе

Віктор Ющенко: Свобода починається з тебе

— Вікторе Андрійовичу, 22 листопада відзначаємо не лише сьому річницю Майдану, а й День свободи, святкування якого затверджено свого часу вашим президентським указом. Утім напередодні Київський окружний адміністративний суд заборонив у цей день масові акції в центрі Києва. Зокрема, на майдані Незалежності, де зародилася Помаранчева революція і де її побачив увесь світ. Як ви оцінюєте цю судову заборону?

Допитати не можна госпіталізувати

За твердженням захисника Юлії Тимошенко, нардепа від БЮТ Сергія Власенка, стан здоров’я екс–Прем’єрки в СІЗО №13 різко погіршився і не дозволяє їй самостійно пересуватися. Через проблеми з хребтом засуджена практично не встає з ліжка. Позавчора пан Власенко прийшов до слідчого ізолятора й чекав на зустріч із Тимошенко близько трьох годин. Його підзахисна прийшла лише за допомогою працівників СІЗО.

Без голови, але з «довічниками»

Без голови, але з «довічниками»

Верховний Суд України знову в епіцентрі скандалу. Мало того, що вже більше місяця цей найвищий в ієрархії судів загальної юрисдикції храм Феміди лишається без голови (нагадаємо, що обрати нового очільника судді не можуть через те, що скандальним рішенням Окружного адміністративного суду Києва було заборонено проведення пленуму ВСУ 30 вересня, на якому й передбачалися вибори голови, так ще й окремим суддям Верховного Суду закидають порушення суддівської присяги.

«Білий» прапор пана Хари

Це сталося вчора під час засідання керівництва Федерації профспілок України. Голова ФПУ, нардеп–«регіонал» Василь Хара, просто повідомив присутнім про своє рішення піти у відставку. Невдовзі пояснення цього кроку вiн оприлюднив через прес–службу ФПУ.

Комунізм — на лаву підсудних

Комунізм — на лаву підсудних

Увесь світ знає про злочини нацизму, свого часу засуджені Нюрнберзьким процесом, натомість злочини комунізму досі лишаються незасудженими. Колишніх нацистiв досі переслідують у більшості країн світу, тоді як окремі живі виконавці злочинів комунізму лишаються безкарними та спокійно доживають свого віку. І це при тому, що злочини сталінізму фактично є віддзеркаленням злочинів нацизму. Провідні історики світу вже давно не мають сумнівів, що сталінський режим у СРСР вчинив злочини аналогічні злочинам гітлерівського режиму в Німеччині. Цієї ж думки дотримується європейське співтовариство: ще у 2006 році ПАРЄ ухвалила резолюцію № 1481 «Про злочини тоталітарних режимів та необхідність їхнього засудження».

Утім далі цієї резолюції та кількох подібних справа не пішла. Зрушити її з мертвої точки має Міжнародна наукова конференція «Співпраця СРСР i Німеччини у міжвоєнний період i під час Другої світової війни: причини та наслідки», що відбулася цими вихідними на базі Національного університету «Києво–Могилянська академія» й за сприяння Київської міської організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та Громадського інституту історичної пам’яті. Спільна ухвала відомих істориків, політологів i громадських діячів не лише з України, а й з Фінляндії, Грузії, Чехії, Сербії та Угорщини після дводенних доповідей та дискусій цілком однозначна: звернутися до глав європейських держав, їхніх урядів та парламентів, до Ради Європи з пропозицією розпочати роботу над виробленням відповідного статуту міжнародного трибуналу з розслідування злочинів комуністичних режимів.

Ми — автохтони!

Ми — автохтони!

«Українці Придністров’я не є національною меншиною — вони становлять титульну націю. З особливим теплом і любов’ю вони зберігають рідну мову, навчають дітей і шанують пам’ять предків і джерела своєї історичної Батьківщини — України, — так привітав українську громаду, ще й українською мовою, лідер Придністров’я Ігор Смирнов.

Ігор Смирнов: Світ обов’язково нас визнає!

Ігор Смирнов: Світ обов’язково нас визнає!

Ексклюзивне інтерв’ю «Україні молодій» пан Смирнов погодився дати одразу після урочистого концерту з нагоди 20–річчя Спілки українців Придністров’я, що відбувся в Палаці «Республіка» кілька днів тому (детальніше про святкування читайте на стор. 2).