Ґвалтували навіть колядників

Про резонансне затримання в Чернівцях ще у березні 2009 року двох педофілів — 48 та 64 років, які впродовж кількох років ґвалтували неповнолітніх, «Україна молода» вже повідомляла. Нагадаємо, що тоді під час обшуку на одній iз квартир збоченців правоохоронці виявили 15–річного хлопчика. Обидва затриманi — відомі у Чернівцях бізнесмени: один їздив на дорогому «Хаммері», другий є власником торговельної мережі. Саме через це мало хто вірив, у тому числi окремі правоохоронці, що справедливість таки переможе. Але сьогодні слідчі задоволені тим, що, незважаючи на серйозні статки злочинців, їхню справу (що містить дев’ять томів) вдалося довести до судових вироків. Гроші не допомогли: так, в одного з обвинувачуваних лише на одному з арештованих банківських рахунків було 4,5 мільйона гривень.

Венеція скаже своє слово

Венеція скаже своє слово

Наприкінці цього тижня — 17–18 грудня — Венеціанська комісія (Європейська комісія «За демократію через право») дасть оцінку конституційному процесу в Україні. За словами члена Венеціанської комісії Марини Ставнійчук, свою позицію авторитетні європейські правники оприлюднять під час грудневої сесії у місті каналів. Ще під час жовтневої сесії до Венеціанської комісії звернулася Парламентська Асамблея Ради Європи з проханням розглянути конституційні зміни по–українськи і надати не лише експертний висновок щодо їх­ньої відповідності європейським традиціям та демократичним нормам, а й рекомендації щодо подальшого конституційного процесу в Україні.

Мандат на злодійство

Співробітники держслужби боротьби з економічними злочинами та УБОЗ днями спіймали «на гарячому» групу з шести «старателів», які викрадали дизельне пальне з тепловозів під час руху останніх 29–кілометровим відрізком залізниці «Кременчук–Комсомольськ». Як з’ясувалося, організував та очолив її, одержуючи левову частку «навару», 35–річний приватний підприємець, депутат однієї з селищних рад Кременчуцького району.

Острів для міністра

Острів для міністра

Днями Міністерство регіонального розвитку і будівництва оголосило про продовження легалізації приватних житлових будинків присадибного типу, зведених без дозволу на виконання будівельних робіт. Якщо раніше держава дозволяла легалізовувати такі «незаконні» будови лише до початку року, що минає, то нині Мінрегіонбуд вустами виконуючого обов’язки першого заступника міністра Анатолія Беркути пояснив: така норма присутня у законопроекті «Про регулювання містобудівної діяльності», а легалізацію продовжать до 1 січня 2013 року.

Ініціатива Мінрегіонбуду могла б залишитися без уваги, якби не одне «але». За інформацією, яку «УМ» отримала з власних джерел, ця норма, закладена «будівельним міністерством», на диво, вигідна нинішньому очільнику відомства Володимиру Яцубі. Як удалося з’ясувати журналістам «УМ», на своїй вотчині — у Дніпропетровську — міністру уряду Азарова вдалося переконати місцевих депутатів видати дозволи на отримання земельних ділянок дефакто на березі Дніпра, а деюре — на березі його притоки, річки Шпакової. І все б нічого, та намивання ділянки під будівництво тут оформлено як... «боротьба з підтопленнями». А відтак мільйонні кошти на це виділив міський бюджет з кишень платників податків — самих дніпропетровців.

Ганна Вронська: Мій клієнт готовий до нової експертизи!

Ганна Вронська: Мій клієнт готовий до нової експертизи!

Після зміни влади в країні змінилася й позиція слідчих Генпрокуратури щодо напряму розслідування окремих резонансних справ. Серед них — і справа про отруєння у 2004 році тоді ще кандидата у президенти Віктора Ющенка. Учора новий Генпрокурор Віктор Пшонка вкотре шкодував, що попередній Президент не приходить до слідчих і нібито уникає повторної експертизи зразків його крові на умовах, визначених для нього на Різницькій. Варто нагадати, що ще раніше повністю змінилася слідча група, яка розслідувала справу про отруєння, — на її чолі замість Галини Климович став Володимир Проскурник, який очолював її й раніше. Відтоді керманичі ГПУ публічно кажуть, що слідство варто починати ледь «не з чистого аркуша», тому й хочуть, умовно кажучи, «нової крові» Ющенка. Хоча факт його отруєння в 2004 році у попереднього керівництва Різницької сумнівів не викликав. Пояснити позицію самого Віктора Ющенка та стратегію захисту його прав як потерпілого погодилася його новий представник Ганна Вронська. В ексклюзивному інтерв’ю «УМ» відомий правник повідомила ледь не сенсаційну новину, замовчувану на Різницькій: насправді Віктор Ющенко готовий пройти судово–медичну експертизу. Але не повторну, а абсолютно нову, адже від часу отруєння минуло вже шість років, а з часу попередніх лабораторних досліджень — близько п’яти.

Водій для Юри

Щодо екс–міністра внутрішніх справ Юрія Луценка слідчими ГПУ порушено кримінальну справу. Ще минулої п’ятниці лідера «Народної самооборони» викликали до Генпрокуратури, де повідомили про зміну його процесуального статусу — з підозрюваного на обвинувачуваного. Луценку інкримінують присвоєння, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Цю справу слідчі порушили ще місяць тому як «фактову», тобто конкретні посадовці МВС у ній не проходили. Як бачимо, головним фігурантом справи нині став колишній міністр. Учора Юрія Луценка викликали на перший допит до слідчого управління Генпрокуратури.

Слідчі хочуть крові

Голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко вважає, що спроби поставити під сумнів результати міжнародної експертизи крові після його отруєння можуть призвести до сумніву в готовності України визнавати акти міжнародного права та до звинувачень у використанні слідства з метою політичних переслідувань. «Віктор Ющенко очікує відновлення законного перебігу кримінальної справи щодо свого отруєння», — заявила речник Ющенка Ірина Ванникова у коментарі УНІАН. Так В. Ю. реагує на наміри Генпрокуратури повторно взяти в нього аналіз крові в рамках розслідування справи про розслідування.

Ера «ЄДАПС» завершується?

Ще наприкінці жовтня уряд Азарова почав готуватися до відновлення державного контролю над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності. Про це свідчить доручення віце–прем’єр–міністра Бориса Колесникова керівникам усіх центральних органів виконавчої влади, голові СБУ, а також антикорупційному уповноваженому Кабміну, оприлюднене виданням «Дзеркало тижня».