Двійка з «сопромату»

Двійка з «сопромату»

Позавчора вночі територія Полтавського техуніверситету (донедавна — інженернобудівельного інституту. — Авт.) нагадувала зону стихійного лиха. Саме тут змонтоване переважно з металевих конструкцій приміщення зазнало нищівних руйнувань: на землю впали дах і частина його стін. Як повідомляють у Головному управлінні МНС у Полтавській області, жертв і потерпілих унаслідок руйнування немає. Адже на час зимових холодів усі будівельномонтажні роботи на об’єкті були зупинені. До того ж незавершена споруда знаходилася на відстані від тротуару, де ходять студенти. Утім усе могло завершитися значно трагічніше: небезпечний комплекс проектною вартістю 7 мільйонів гривень з універсальним спортзалом розміром 60 на 30 метрів мали здати в експлуатацію вже до початку нового навчального року, тобто до вересня...

Пелюстка з маминої вишні

Пелюстка з маминої вишні

Її серце зупинилося 9 лютого. Тож саме цього дня учні та вчителі Землянківської загальноосвітньої школи Глобинського району покладуть квіти на могилу уславленої землячки, побувають біля її батьківської хати в рідній Корещині, відвідають споруджену тут за клопотанням Раїси Панасівни По­кровську церкву. А потім обов’язково зупиняться біля встановленого на подвір’ї школи першого в Україні пам’ятника воістину народній співачці, щоб укотре вклонитися «хрещеній матері» свого навчального закладу. Бо ж навіть своєму сьогоднішньому статусу «повноформатної» середньої школи остання завдячує найвідомішій випускниці. До 2002 року школа, яку тепер названо її ім’ям, була неповною середньою, та за сприяння співачки піднялася на вищу сходинку, оновилася...

Кременчук так і залишився камертоном

Найсуттєвішим виборчим порушенням у Полтаві стало фотографування заповнених бюлетенів, що свідчило про ймовірний підкуп виборців. Прес–служба обласного штабу БЮТ поширила повідомлення про те, що в день голосування близько 16:30 на дільниці, розташованій в аграрній академії, затримали трьох молодиків, мобільні телефони та фотоапарати яких містили велику кількість фотографій бюлетенів із позначками за Януковича. Щоправда, керівництво дільниці стверджувало, що таке затримання відбувалося за її межами.

Хто стягує «ковдру» з ближнього?

Представники компанії «Житлорембудсервіс», яка обслуговує будинки в кількох мікрорайонах Кременчука, заявили про наміри оскаржити дії власника однієї з квартир у багатоповерхівці 101–го кварталу. Фахівці «вирахували» його після скарг мешканців згаданого будинку на різке «похолодання» в їхніх квартирах. При цьому жодної планової чи аварійної зупинки подачі теплоносія до будинку не було. То в чому ж справа?

Сало в шампанському

Організатором Свята сала, як і торік, стала мерія. А торговельною «вітриною» й водночас «живою сценою» для виступів переважно самодіяльних артистів — традиційна пішохідна «стометрівка» вулиці Жовтневої у самісінькій «пуповині» обласного центру. Цього разу територію свята навіть розширили за рахунок прилеглої Театральної площі, з якої тільки–но прибрали головну ялинку міста. Тож більшість учасників згаданого віншування національного продукту сприймали його як своєрідне продовження новорічно–різдвяних святкувань. До цього спонукала й температура дійства у найбуквальнішому значенні цього слова. Бо ж рухатися і пританцьовувати практично всім доводилося не стільки в такт музики, скільки від зовсім не «поросячого» холоду.

«Золоті» ключики «ведмежатника»

Замість традиційної для представників цієї професії «фомки», тобто невеликого лома для зламування замків та дверей, у цього фахівця міліціонери вилучили більше ста (!) найрізноманітніших відмичок. Власне, йдеться про розкішний набір інструментів, якими зазвичай користуються представники багатьох професій — від сантехніків до ювелірів. «Фаховий» арсенал 37–річного чоловіка налічував також понад 200 «звичайних» і близько десятка електронних ключів (останніми відчинялися двері під’їздів). За таких умов завбачливо придбаний на випадок «екстриму» пістолет із гумовими кулями використовувати практично не доводилося. Адже до «зачистки» кожного наступного помешкання непроханий гість ретельно готувався. Спершу за допомогою двох біноклів увечері «вираховував» саме ті квартири, які на певний час залишалися без господарів. Потім, уже зблизька, обстежував замки їхніх дверей, обираючи ті, які міг відчинити «без шуму та пилу».

Тверда перина для жигало

Днями в Кременчуці правоохоронці «застукали» двох місцевих молодиків після «найінтимнішої» справи — коли один із них узяв 400–гривневий «гонорар» від двох спраглих до сексуальних утіх землячок. Так, 32–річний Віталій виконував роль сутенера, котрий привіз замовницям 25–річного «хлопчика за викликом» Сашка. Познайомилися вони зі своїми клієнтками через оголошення в місцевій пресі, що й дало змогу міліції «вирахувати» підприємливих бійців специфічного «фронту». Кожен із них оцінював свої послуги у 200 гривень.

Храм, який відібрав БЮТ

Храм, який відібрав БЮТ

Свою діяльність у Полтаві релігійна громада храму Пресвятої Трійці Української греко–католицької церкви починала зі служби отця Юрія Кролевського, котрий приїздив до обласного центру з віддаленого майже на сотню кілометрів селища, та ще й у «позиченому» на годину–півтори приміщенні... Сьогодні для полтавських греко–католиків храмом є облаштований власними руками колишній сарайчик–«побутівка» площею 25 «квадратів», де затісно навіть половині прихожан. Про виділення землі для будівництва повноцінного храму вперше попросили міську владу ще навесні 2005 року. Й одразу одержали відкоша від тодішніх очільників мерії. Однак ті принаймні не водили нікого за ніс, не обнадіювали й не змушували марно витрачати час, нерви та кошти. Пізніше, вже за нової «демократичної» БЮТівської мерії, для місцевої громади УГКЦ почалися ходіння по колах справжнісінького пекла...

Полювання на «відьом»

Полювання на «відьом»

До підвищеної уваги громадськості працівникам Полтавського міського ліцею №1 ім. І. П. Котляревського не звикати. Адже йдеться про перший не лише за порядковим номером загальноосвітній навчальний заклад обласного центру, до якого після семи класів «звичайної» школи можна потрапити тільки за конкурсом. Створили його в 1992 році справжні подвижники педагогічної справи, впроваджувачі найпрогресивніших методик навчання, що дозволяють випускникові, скажімо, досконало знати одразу три іноземні мови — англійську, німецьку та французьку.

Перемоги вихованців на предметних олімпіадах усіх рівнів стали тут звичним явищем. Таке ж заслужене визнання здобули й педагоги. 2008 року директору ліцею Наталії Вергал було присвоєне почесне звання «Заслужений працівник освіти України», а в минулому році вчителька української мови і літератури Тетяна Балагура стала Героєм України. Отже, ліцей, яким пишалася Полтава, «гримів» на всю державу. І раптом... Та «слава», яка «наздогнала» елітний навчальний заклад обласного центру три місяці тому, його засновникам не могла привидітися навіть у жахливому сні...

Чим блищить «золото гетьмана»?

Учора в самісінькому центрі Полтави організатори квесту «Скарб Мазепи» презентували скриню з вкладеними у неї одногривневими монетами на загальну суму 10 тисяч гривень. У такий спосіб вони фактично дали старт другій (перша відбулася влітку минулого року і присвячувалась 300–річчю Полтавської битви. — Авт.) спортивно–історичній грі. Нагадаємо, йдеться про змагання у спритності та ерудиції, під час яких треба з історичного центру Полтави якнайшвидше дістатися до того місця на березі Ворскли, навпроти якого «батьки» квесту заздалегідь «топлять» свій «скарб». При цьому найбільше шансів, звісно, у тих, хто добре знає історію та «географію» Полтави, відтак орієнтується у підказках напрямку руху.