Левко Лук’яненко: Історію не стримаєш

Левко Лук’яненко: Історію не стримаєш

Ідея провести суд над комуністами блукає Україною ще від проголошення незалежності. Властиво, після того, як наша держава почала своє самостійне життя, Компартію на певний час було заборонено. Нині ідеї провести суд над комуністами, а то й ще раз заборонити КПУ — тепер уже надовго, знову час від часу виринають у суспільстві. Один із їхніх прибічників — старійшина української політики Левко Лук’яненко, який провів у радянських тюрмах і таборах 27 років.

Постколоніальний синдром

Постколоніальний синдром

Четверте листопада стало ще однією датою календаря, коли в Україні стикаються лобами проросійські активісти та українські патріоти. У Росії ця днина відзначається як «день народної єдності» — річниця народного повстання під проводом Мініна та Пожарського, яке в 1612 році визволило Москву від поляків. Але з самого початку цей день став приводом для виступів насамперед відверто шовіністичних, праворадикальних та ксенофобських організацій. Тож навіть у Росії до учасників акцій 4 листопада ставляться більш ніж насторожено — для них характерне скидання рук у нацистському вітанні. Прапори на маніфестаціях — триколори, але — чорно–жовто–білі. Незрозуміло, чому українська влада толерує вуличні акції з нагоди цього «свята», адже його гасла фактично спрямовані на знищення державності України та відновлення Російської імперії.

Ігор Шаров: Блок Литвина не діятиме по–хуторянськи

Ігор Шаров: Блок Литвина не діятиме по–хуторянськи

До початку старту нової Верховної Ради залишається дедалі менше часу. Незважаючи на це, Блок Литвина досі не заявив чіткої позиції щодо участі в коаліції, яку взялися створювати БЮТ і «НУНС». Представники БЛ взяли паузу й кажуть, що підуть на переговори тільки після того, як запрацює новий парламент.
Керівник виборчого штабу Блоку Литвина Ігор Шаров натякає на те, що найбільш оптимальним варіантом є коаліція, де буде представлена «вся Україна», очевидно — «широка». Взагалі, в Шарова непроста історія стосунків із «помаранчевими», і йому завжди був ближчим інший табір: у 2004–му він працював у штабі Януковича, після Помаранчевої революції мав проблеми із новою владою, а, наприклад, торік від «антикризової» коаліції його пропонували на посаду голови Антимонопольного комітету.
Додамо, що з Шаровим особистого спілкування не вийшло. Відповіді на запитання ми отримали через електронну пошту.

Жінка заходить першою

Центральна виборча комісія зареєструвала на своєму вчорашньому засіданні 94 народні депутати. Всі «первачки» — зі списку Блоку Юлії Тимошенко. Центрвиборчком видав зареєстрованим нардепам тимчасові посвідчення. Їх замінять на повноцінні «ксиви» тоді, коли парламентарії складуть присягу.

Президія на висоті

Президія на висоті

Президія «Народного союзу «Наша Україна» підтвердила намір дотримуватися домовленостей із БЮТ про створення демократичної коаліції. Відповідне рішення було прийняте позавчора на засіданні президії партії. «Нашоукраїнці» також виступили проти створення більшості з Партією регіонів. «Президія розцінює будь–які заклики до переговорів про коаліцію з Партією регіонів як такі, що суперечать рішенням партії та угоді про створення виборчого блоку «Наша Україна — Народна самооборона», — повідомила прес–служба блоку.

Нудьга безнадійна

Слухання «виборчої» справи у Вищому адміністративному суді — нудне видовище. На відміну від минулорічних позивань, зараз перед ВАСУ немає ніяких пікетів від зацікавлених сторін, та й усередині суду не вирують емоції. Столи стоять літерою «П», з одного боку — представники позивачів, з іншого — відповідачів. Але, дослухаючись до так званих «дебатів», може заснути навіть учасник процесу, не те що стороння особа.

Тарас Стецьків: 228 голосів — це випробування

Тарас Стецьків: 228 голосів — це випробування

Позавчора Юлія Тимошенко та В’ячеслав Кириленко оприлюднили текст коаліційної угоди між БЮТ і «НУНС». Коаліція демократичних сил постане офіційно, щойно новообрана Верховна Рада вступить у повноваження. Зараз «помаранчеві» працюють над кількома законопроектами, які також увійшли до теки коаліційних домовленостей. Попри те, що ще шість проектів залишаються непогодженими, цьогорічна коаліціада проходить значно швидше, ніж після виборів–2006.
Найближчий соратник Юрія Луценка в «Народній самообороні», кандидат у народні депутати від «НУНС» Тарас Стецьків каже, що «помаранчеві» винесли уроки з попередніх сварок і невдач. Він виступає за подальше примирення двох команд і критикує кроки, які можуть розсварити коаліцію: з одного боку, застерігає від спроб втручання в роботу уряду Тимошенко (наприклад через РНБО), з іншого — закликає саму Юлію Володимирівну з розумінням поставитися, наприклад, до того, що перехід на контрактну армію з 2008 року неможливий.

«Помаранчеві» повертаються

«Помаранчеві» повертаються

Блок Тимошенко та «Наша Україна — Народна самооборона» вже мають остаточний текст коаліційної угоди. У понеділок ввечері після переговорів із Президентом на Банковій за участі Луценка, Балоги й Плюща угоду парафували Юлія Тимошенко та В’ячеслав Кириленко. Цей документ набуде сили, коли набуде повноважень новообрана Верховна Рада. Тоді угоду підпишуть офіційно. За даними «УМ», це може статися 30 жовтня.

Маневри межичасся

Маневри межичасся

Найближчим часом Президент Віктор Ющенко представить громадськості низку законопроектів, які він подасть на першочерговий розгляд Верховної Ради VI скликання, щойно вона почне роботу. Глава держави наполягатиме на тому, щоб проекти були схвалені ще до призначення нового Прем’єр–міністра. Іншими словами, Президент намагатиметься скористатися «межичассям», аби провести законодавчі зміни відповідно до власного бачення.