«Маршем» по незгодних

«Маршем» по незгодних

Результати розмови лідера рок–гурту «ДДТ» Юрія Шевчука з Володимиром Путіним місцева влада в Росії витлумачила по–різному. Нагадаємо, у відповідь на запитання рокера про те, чи розганятимуть «Марш незгодних», запланований на 31 травня, прем’єр–міністр заявив: громадяни, звісно, мають право висловлювати незгоду з політикою влади, але так, щоб нікому при цьому не заважати. І перевів стрілки на місцевих можновладців: мовляв, це їм вирішувати, заважають «незгодні» дачникам їхати на відпочинок чи ні, й, відповідно, дозволяти проведення протестних акцій чи забороняти.

Обмовка президента

Президент Німеччини Хорст Келер подав у відставку. Своє рішення глава держави пояснив суперечливим трактуванням його недавнього висловлювання стосовно військової інтервенції в Афганістані. Раніше президента розкритикували за те, що він, нібито всупереч Конституції, заявив, ніби Бундесвер (армію Німеччини) можна використовувати для захисту німецьких економічних інтересів. За словами Келера, такі критичні заяви не мають під собою жодних підстав. «Вони лише свідчать про брак відповідної поваги до найвищої в країні посади», наголосив 67–річний очільник ФРН.

Флотилія конфлікту

Рада Безпеки ООН засудила дії Ізраїлю із захоплення в нейтральних водах Середземного моря «Флотилії свободи» — каравану з шести суден, організованого правозахисниками для перевезення гуманітарної допомоги до Сектору Газа. Заяву, в якій також міститься заклик розслідувати всі обставини інциденту, внаслідок якого загинули цивільні особи, РБ ООН ухвалила в ніч на 1 червня після понад 12–годинних консультацій. До Ізраїлю Рада Безпеки звернулася з вимогою звільнити захоплені судна і затриманих учасників гуманітарної флотилії.

Клоуни при владі

Рейк’явік дожартувався — відтепер ним керуватимуть комедіанти. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, на місцевих виборах, які відбулися минулої неділі, перемогла Найкраща партія — жартівливе угруповання комедійних акторів та співаків, яке шість місяців тому створив телевізійний комік Джоном Гнарр.

Пірати, та не сомалійські

Ізраїльська армія пішла на безпрецедентний крок, який обурені оглядачі світової преси називають актом міжнародного тероризму. У ніч на 31 травня ізраїльські військові кораблі атакували «Флотилію свободи» — шість суден, які везли до заблокованого Ізраїлем Сектору Газа вантаж із 10 тисячами тонн гуманітарної допомоги та будівельних матеріалів. Один із кораблів флотилії ізраїльські спецназівці взяли на абордаж, убивши щонайменше десятьох людей. За іншими даними, кількість загиблих сягнула двох десятків, понад 30 отримали поранення.

Саакашвілі на висоті

Грузія підбиває підсумки місцевих виборів, які відбулися минулої неділі. Окрім депутатів 64 міських рад, громадяни вперше прямим голосуванням обирали мера Тбілісі — раніше очільника столиці призначала міськрада. До цих виборів була прикута особлива увага, адже вони вважалися тестом на довіру народу до чинного президента Михаїла Саакашвілі і можливістю визначити його наступника. Сам Саакашвілі, який зараз відбуває другу каденцію (а тому вже не зможе взяти участь у наступних президентських виборах 2013 року), свого часу теж «стартував» у президентське крісло з посади міського голови столиці.

«ДДТ» для Путіна

«ДДТ» для Путіна

В останній день кожного місяця, який налічує 31 день, російські опозиціонери збираються на «Марші незгодних». У деяких містах — більш провінційних і менш помітних — ці акції відбуваються досить мирно. У деяких — передусім у Москві та Санкт–Петербурзі — критики Кремля постійно наштовхуються на шалений спротив влади. «Марші» розганяють «омонівці», «витискають» із центральних вулиць міліціонери, кількість яких зазвичай чи не вдвічі перевищує число мітингувальників, і, звісно, забороняє місцева влада. Але вчорашня акція стала особливою: цього разу значно більше уваги до «Маршу незгодних» було прикуто не 31–го, а напередодні його проведення.

Справа Мао живе і вбиває

Справа Мао живе і вбиває

Щонайменше 72 людини загинули, понад 200 поранені й ще кілька десятків досі залишаються у залізній пастці з понівечених вагонів — таким є сумний підсумок катастрофи залізничного експресу сполученням Калькутта—Мумбай, яка сталася в ніч із четверга на п’ятницю. Внаслідок вибуху на колії з рейок зійшли локомотив і 13 вагонів елітного потяга «Г’янешварі експрес», у якому їздять переважно заможні люди. Можливо, наслідки аварії були б не такими страшними, якби по сусідній колії, на яку «ліг» пасажирський поїзд, саме не мчав на повній швидкості зустрічний «товарняк». Після того як він із розгону врізався в перекинуті вагони, у людей, що в них перебували, залишилося значно менше шансів вижити.