Європа сварить, а термін йде

Європа сварить, а термін йде

Вирок Юрію Луценку, яким його засудили до чотирьох років тюрми з конфіскацією майна, викликав неоднозначну реакцію в Україні та жорстке засудження на Заході. Європа оцінює суд над екс­керiвником МВС як «драконівський» та політично вмотивований. Суддю Вовка та Печерську Фемiду пiддає обструкцiї вiтчизняна опозицiя, а з чинних урядовців вирок Луценку засмутив лише главу МНС Віктора Балогу — бо він «віддаляє Україну від Європи». За цим усiм якось не поміченим лишилося те, що лідер «Народної самооборони» виявився першим засудженим колишнiм очiльником мiлiцейського вiдомства України.

«Посидьте» до 2015–го

«Посидьте» до 2015–го

Шість годин зачитувала вирок колишньому главі МВС Юрію Луценку колегія суддів на чолі з Сергієм Вовком. Що й казати, навіть менш досвідчений, але від цього не менш одіозний носій мантії Родіон Кiрєєв хоча й пітнів, але зачитав вирок Юлії Тимошенко у жовтні минулого року втричі швидше. Дива не сталося: влада не скористалася можливістю засудити Луценка умовно й випустити його на волю вже сьогодні. А те, що такий варіант пророблявся до останнього, не викликає сумнівів. Навіть зачитуючи резулятивну частину, молода суддя Царевич запнулася на оголошенні терміну «колючки» для Луценка. Про те, що «термінатора» засуджено до чотирьох років позбавлення волі, присутні дізнаються лише через десять хвилин — судді, небачене діло (!) — весь цей час радитимуться щодо строку...

«Суддя не схотів ганьби»

Учора Бориспільський міськрайонний суд Київської області відмовився закрити резонансну справу щодо загибелі лідера НРУ В’ячеслава Чорновола за терміном давності. Оскільки з моменту загибелі відомого політика на трасі Бориспіль—Золотоноша минуло майже тринадцять років, захист водія Володимира Куделі клопотав перед Фемідою про закриття провадження у справі за строком давності (мовляв, особу можна притягти до відповідальності лише протягом десяти років). Натомість сторона обвинувачення була солідарна з родичами загиблого політика й наполягала на розгляді справи у повному обсязі.

Гальма декриміналізації

Гальма декриміналізації

Минуло трохи більше місяця, відтоді як набув чинності закон про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, але «запрацювати на повну» йому все ж таки не дають правоохоронці на місцях. Нагадаємо, що законом передбачено декриміналізацію низки економічних злочинів і заміну кримінальної відповідальності на адміністративну. Гуманізація полягає в тому, що від строку на «зоні» за фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків, доведення до банкрутства, шахрайство з фінансовими ресурсами тощо можна відкупитися штрафом.

Десять днів до наказу

Десять днів до наказу

Резонансний процес у справі екс–глави МВС Юрія Луценка добігає кінця: вчора, заслухавши останнє слово підсудного, колегія суддів вийшла до нарадчої кімнати. За словами головуючого судді Сергія Вовка, оголошення вироку у справі відбудеться орієнтовно 27 лютого о дев’ятій ранку.

Прокурори опиратимуться?

Як і було заплановано Банковою, вчора Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект Кримінально–процесуального кодексу. За це рішення проголосували 253 нардепи (переважно «регіонали», «литвинівці» та «тушки»). Не голосували за КПК від Януковича фракції БЮТ та КПУ у повному складі.

Урок англійської від підсудного

Судовий процес у справі екс–глави МВС Юрія Луценка невпинно наближається до оголошення вироку, який, на думку самого підсудного, обов’язково буде виправдальним. Якщо в понеділок лідер «Народної самооборони» дві з половиною години надавав суду вільні свідчення, то учора в Печерському райсуді відбувся допит Луценка. Відтак у процесі лишилося тільки пройти стадії судових дебатів, останнього слова підсудного та оголошення вироку. Утім адвокати екс–міністра сподіваються ще відновити стадію судового слідства. При цьому адвокат Ігор Фомін констатує, що це відтермінує оголошення вироку його підзахисного не більш ніж на два тижні.

Тринадцять бандитів Гончарова

Тихо i без преси позавчора під вечір Апеляційний суд столиці завершив оголошувати вирок у резонансній справі так званої банди «перевертнів у погонах» на чолі з нині покійним Ігорем Гончаровим. Як повідомили «УМ» у прес–службі Генпрокуратури, вирок оголошено щодо тринадцяти колишніх міліціонерів, що проходили у справі: зокрема, Гончарова (посмертно), Гайдая, Лисенка та інших. Усіх «перевертнів» визнано винними у вчиненні бандитизму, зумисних убивств, розбоїв та інших злочинів, зазначають на Різницькій. Феміда оголошувала вирок кілька днів, а слідство та судовий процес у цій справі тривали десять років!

Росiйський «афганець» на чолі спецслужби

Росiйський «афганець» на чолі спецслужби

Два тижні знадобилося Президенту Віктору Януковичу для пошуку і затвердження нового очільника Служби безпеки. Після того як попередній глава СБУ Валерій Хорошковський 18 січня очолив Мiністерство фінансів, серед iмовірних його наступників на чолі спецслужби називали й кандидатуру начальника Управління держохорони Ігоря Калініна. Інтрига зникла минулої п’ятниці: Президент призначив керівника своїх «бодігардів» головою СБУ. Іншим указом глава держави звільнив 52­річного Калініна з посади начальника УДО. Цього ж дня Янукович особисто представив керівному складу СБУ нового очільника й побажав йому плідної роботи на захист України та її громадян.

КПК від Януковича

КПК від Януковича

Наступного вівторка — 7 лютого — розпочинає роботу десята сесія Верховної Ради шостого скликання. Одним з першочергових законопроектів, який має розглянути парламентська більшість, є направлений до ВР ще на початку січня президентський проект Кримінально–процесуального кодексу. В адміністрації Президента розраховують, що парламент ухвалить його у першому читанні вже наступного тижня, у другому читанні — через два тижні, наприкінці лютого, а вже на початку березня документ надійде на підпис главі держави. Передбачено, що після ухвалення кодекс набуде чинності рівно через півроку. Утім ставлення до цього законопроекту Януковича в середовищі парламентаріїв та юристів неоднозначне. Опозиція налаштована вносити до нього суттєві зміни.