Зметикували на трьох

Зметикували на трьох

Невеличке курортне містечко Довілль на французькому узбережжі Ла–Маншу на два дні стало одним із центрів світової політики: там проходив саміт лідерів Німеччини, Франції та Росії — канцлера Ангели Меркель і президентів Ніколя Саркозі та Дмитра Медведєва. Іще до початку перемовин, які відновилися після п’ятирічної перер­ви, троє лідерів назвали їх «мозковим штурмом» щодо взаємного зближення між Росією і Заходом. Повечерявши в дружній обстановці в понеділок, учора «велика трійця» взялася до серйозної частини переговорів, у програмі яких були також питання зближення Росії з НАТО, ядерної програми Ірану, обговорення пропозицій щодо створення Угоди про європейську безпеку, розміщення систем ПРО в Європі тощо. Зокрема, Медведєв заявив, що Росія візьме участь у саміті Росія—НАТО в рамках саміту Північноатлантичного Альянсу 19—20 листопада в Лісабоні.

Скажи мені, хто твій дрУГО...

Скажи мені, хто твій дрУГО...

Якщо якісь недоброзичливці вважають, що Віктор Янукович погано орієнтується в українській історії або географії, то дарма. І про історію, і про культуру, і про географію, політичний та економічний потенціал своєї країни нинішній Президент не лише сам знає, а іншим може розповісти — як–от венесуельському колезі Уго Чавесу. Вчора одіозний президент Венесуели після поблажливих обіймів кремлівського союзника Медведєва і дружніх лобизаній білоруського лідера Лукашенка потрапив на гостину й до українського «бацьки». Якому так сподобалося проводити лікнеп для необізнаного гостя, що замість запланованої години зустріч двох президентів тривала аж 1 годину 45 хвилин. Читайте Прогноз курса доллара в Украине

Ого, це ж Уго!

Ого, це ж Уго!

Революціонер і скандаліст, президент і телеведучий, ворог Обами і друг Лукашенка — у вівторок до Києва завітає одна з найепатажніших постатей світової політики. Президент Венесуели Уго Чавес в Україні перебуватиме «проїздом» — у рамках свого 12–денного турне він уже відвідав Росію й вирушив до Білорусі, а потім планує відвідати також Іран, Сирію і Португалію.

Блог «вартістю» в 19 років

19 років в’язниці, штраф у розмірі 44,5 тисяч доларів США і заборона займатися журналістською діяльністю упродовж п’яти років після звільнення — так в Ірані карають за свободу слова. І покарання це ще легке, адже прокурори вимагали від Іранського революційного суду засудити відомого (і фактично першого) іранського інтернет–блогера до смертної кари.

Осінь. Кепки полетіли

Осінь. Кепки полетіли

Іще в понеділок мер Москви Юрій Лужков, повернувшись на роботу після тижневої відпустки, бадьоро відрапортував: у відставку він не збирається, графік роботи розписаний на тиждень уперед. Принагідно міський голова приймав поздоровлення: під час відпочинку в Австрії він відзначив 74–річчя.

А вже вчора головною новиною не лише столичного інформаційного простору в Росії стало повідомлення з Китаю. Там із державним візитом перебував російський президент Дмитро Медведєв, який вирішив не чекати повернення до Кремля, щоб підписати указ про звільнення столичного градоначальника. Із незвично жорстким формулюванням: «у зв’язку із втратою довіри президента».

Як заявила прес–секретар Медведєва Наталія Тімакова, у Лужкова було тільки два варіанти: піти у відставку добровільно або «втратити довіру». За словами речниці, Медведєв не планує найближчим часом зустрічатися з екс–мером. Обов’язки міського голови, згідно з указом президента, поки що виконуватиме перший віце–мер Володимир Ресін.

Римський «фазер» в гостях у британських «бразерів»

Римський «фазер» в гостях у британських «бразерів»

Нинішній візит Папи Римського до Великої Британії і в Об’єднаному Королівстві, й у Ватикані називають історичним. До приїзду Бенедикта XVI глава католицької церкви відвідував береги Туманного Альбіону лише раз. Але візит Івана Павла ІІ у 1982 році мав лише пастирський характер — тоді Папа приїхав на запрошення британських католиків, яких у країні близько 6 мільйонів (10 відсотків населення). Візит теперішнього понтифіка хоч і називатиметься «папським», але відбувається у статусі державного: Бенедикта XVI запрошено передусім як главу держави Ватикан, а не просто релігійного лідера. Саме цей нюанс призвів до того, що приїзд його святості супроводжують численні акції протесту: платники податків, більшість яких належить до англіканців, а не католиків, виступають проти того, щоб візит Папи оплачували з бюджету. За попередніми оцінками, прийом очільника Ватикану обійдеться дер­жавній скарбниці у 10—12 мільйонів фунтів стерлінгів.

Кому перейде кепка Лужкова?

Кому перейде кепка Лужкова?

Мерові Москви Юрію Лужкову, схоже, таки недовго залишилося керувати Білокам’яною. У Кремлі за нього взялися всерйоз і навіть уже підібрали наступника. Тобто підбирають із чотирьох кандидатур. Як повідомляє російська преса з посиланням на джерела в адміністрації президента РФ, на місце нинішнього градоначальника може прийти міністр надзвичайних ситуацій Сергій Шойгу, колишній калінінградський губернатор Георгій Босс або хтось із двох віце–прем’єрів — Сергій Собянін чи Сергій Іванов.

Довга дорога до миру

Довга дорога до миру

Курортний Шарм–ель–Шейх заполонили служби безпеки, правоохоронці й солдати з автоматами Калашникова. Єгипетському райцентру до такого не звикати: розташований на Синайському півострові біля кордону з Ізраїлем, Шарм звик приймати у себе конференції щодо примирення на Близькому Сході. Недаремно навіть центральний проспект міста називається Дорогою миру.

Кістки на пам’ять

У США розгорівся скандал: групу американських вояків в Афганістані обвинувачують у жорстоких убивствах мирного населення. Як свідчать документи, оприлюднені військовими, п’ятеро солдатів у період із січня по травень цього року вкоротили віку кільком афганцям, яких спершу закидали гранатами, а потім розстріляли. Тіла своїх жертв убивці розчленовували, причому цей процес знімали на відео їхні товариші. Сімом військовослужбовцям висунуто звинувачення у змові з метою приховання злочинів товаришів по службі. Деякі кістки і зуби вбитих солдати зберігали «на пам’ять».

Коран уцілів ненадовго?

Прославившись на весь світ і ледве не поставивши його на межу релігійної війни, пастор Террі Джонс з американського штату Флорида передумав влаштовувати привселюдне спалення Корану. Учора задоволений ефектом від своїх заяв настоятель малесенької харизматичної церкви містечка Гейнсвілл урочисто повідомив, що відмовляється від своїх намірів, бо організатори будівництва мечеті на місці зруйнованих унаслідок терористичних атак 11 вересня 2001 року «веж–близнюків» погодилися перенести її в інше місце.