Привіт із 1914 року

Арсенал зброї, знайдений в одному зі ставків прилуцького села Лище, подивував і правоохоронців, і спеціалістів-піротехніків. Тут полюбляють рибалити чимало лучан. Але ніхто навіть із місцевих мешканців не підозрював, що покоїться на дні ставка біля лісу.

Стобихвицькe диво

Стобихвицькe диво

Тут навіть час завмирає, вслухаючись у серпневу багатоголосу симфонію у виконанні цвіркунів. Тут навіть тумани стеляться у три яруси. За цілісінький день жоден автомобіль не порушить цю священну сільську тишу, що пахне полином, материнкою і м'ятою. Не пройтися босоніж по зарослих густою травою стежках видається тяжким гріхом, а тому мешти самі просяться з ніг. Недарма, ой недарма облюбували стару липу в долині біля підніжжя панської гори тітоньки з мітлами, яких краще обходити десятою дорогою. За давніми переказами, саме на цю відьомську липу зліталися на свій шабаш довколишні відьми, яких у поліських нетрях завжди вистачало. Сказати, так це чи ні, міг один свідок — старезний дуб, що вже кілька століть оглядає довкілля з панської гори. Але він уміє мовчати. Через те, напевне, і живе так довго. Щоправда, навіть його розговорили теперішні стобихвивці. Донедавна, щоб подзвонити з мобільного чи радіотелефону або прийняти дзвінок, мешканці цього села бігли сюди, на гору, вилазили на дуба і тільки під його надійною кроною могли скористатися новітніми благами цивілізації. Аж поки в сусідньому селі мобільні оператори не встановили антену. Неподалік панської гори на відлюдді стоїть звичайна поліська хатина, до якої їдуть з усіх усюд люди. Хоч у сезон дощів дістатися до Стобихви не так і просто. Але саме через бездоріжжя Стобихва, може, і зберегла свою первозданну красу, не здалася на милість цивілізації. А люди примудряються сюди добиратися, шукаючи допомоги й поради у господаря дивної хатини...

Ні пуху ні пера

Ні пуху ні пера

Тільки справжній мисливець може зрозуміти, що таке приготування до відкриття мисливського сезону, коли вже за тиждень не можеш нормально спати в передчутті того кайфу, що отримує людина з рушницею на полюванні. І не стільки від його результативності, як від самого процесу.

Десять хвилин під водою

Серед безлічі повідомлень про цьогорічні жертви нещасних випадків на воді це є приємним винятком. У селищі Колки, що на Маневиччині, у Волинськiй областi, 13-річна дівчинка була врятована після майже 10-хвилинного утоплення. Місцеві лікарі цей неординарний випадок вважають дивовижним, адже вже після 5 хвилин відбуваються незворотні зміни в головному мозку.

Інкубатор для малечі

У рамках реалізації програми «Від лікарні до лікарні» дружина Президента України Катерина Ющенко відвідала Волинське обласне дитяче територіальне медичне об'єднання та обласний перинатальний центр, що діє в обласній дитячій лікарні.

Рибка в каламутній воді

Рибка в каламутній воді

За всіма писаними і неписаними законами волиняни, маючи на своїй території 240 озер, 118 річок та безліч ставків і штучно створених водосховищ, рибкою місцевого походження мали б просто об'їдатися.

Проте купити свіженьку рибку навіть в обласному центрі не так уже й просто. «І чого це? Ідіть на Центральний ринок, там з машин продають!» - порадить не посвячений у тонкощі рибних справ читач.

Сонце, Світязь і вода

Якби мешканцям шацького села Світязь ще років п'ять тому сказали, що вони зароблятимуть стільки ж, як і власники престижних курортних будиночків у Криму, - тi просто посміялися б. Але саме за останніх п'ять років одна з найбільших блакитних перлин Волині та України - озеро Світязь - покликало на свої мальовничі береги таку армаду відпочивальників, що ціни зрівнялися з кримськими.

Лiсовий бiзнес. Вихiд iз тiнi

Лiсовий бiзнес. Вихiд iз тiнi

Цьогорічні весняні морози добряче пошкодили цвіт чорниці, а тому сподіватися на щедрий урожай цієї традиційної волинської ягоди нинішнього літа не доводиться. За попередніми прогнозами, стартова ціна кілограма чорниць буде не менш ніж 13 гривень. Хто не полінується і кому пощастить знайти ягідні місця, зможе суттєво поповнити свій сімейний бюджет.

Пилорамний рай

Пилорамний рай

Цікавих і непересічних сіл на Волині багато. Власне, кожне село, як і кожна людина, цікаве по-своєму. А ось унікальних — на пальцях можна порахувати. Потрапивши у Стобихівку, я й не підозрювала, що їду в село... мільйонерів.

«Головне, щоб не вивезли у США, як Лазаренка»

Торік, якраз після парламентських виборів, побувала я в знаменитому поліському селі Хотешів, де відбулася своя маленька революція. Революція, бо обрали селяни двох сіл (Хотешова і Котуша) своїм сільським головою людину, яка не мала ніяких ні посад, ні звань, ба — навіть технікуму за плечима, не кажучи вже про вищу освіту. Безробітний Володимир Маковецький із безпрецедентною перевагою переміг усіх своїх суперників: за нього проголосували 773 виборці із 1516. Тобто він набрав голосів стільки, як усі шість претендентів разом узяті. Через це здобув Хотешів славу ще й революційного села. Бо за радянських часів він був селом... спекулянтів. А ще чимало хотешівців пішли у світи широкі, здобувши вищу освіту в багатьох українських ВНЗ. Тільки у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка понад 30 вихідців із села здобули дипломи.
А ще Хотешів став справжньою кузнею медичних кадрів — у медінститути хотешівці вступали у різні часи і за різних влад. Про славне минуле і день сьогоднішній цього справді унікального села Камінь-Каширщини йшлося у матеріалі «УМ» «Край Адамів і Єв».