Порядок денний поки безпорадний

Уже в п’ятницю Верховна Рада може розпочати процедуру внесення змін до Конституції. Йдеться про зміни до 80–ї статті Основного закону, котрі передбачають зняття депутатської недоторканності. На позавчорашньому засіданні ради коаліції було прийнято рішення розглядати цей проект окремо від інших ініціатив щодо обмеження депутатських привілеїв. «Це логічно, бо цей проект треба розглядати за конституційною процедурою, — пояснив «УМ» народний депутат від «НУНС» Юрій Кармазін. — Щодо пільг, щодо недоторканності — вони мають іти окремо».

Мандат на авторитаризм?

Коаліція демократичних сил іще не визначилася, чи вводити в дію імперативний мандат. Блок Юлії Тимошенко виступає за беззастережне запровадження «імперативки», тоді як фракція «Наша Україна — Народна самооборона» в основному противиться такій ідеї. Вирішальні домовленості мали бути досягнуті вчора на засіданні політради коаліції.

Гайда з бізнесу!

Гайда з бізнесу!

Колишній секретар Ра­ди нацбезпеки, один із головних акціонерів компанії «Індустріальний союз Донбасу» Віталій Гайдук має намір відмовитися від своїх бізнесових справ. Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради подання про призначення Гайдука віце–прем’єр–міністром, а сам Гайдук має намір продати свою частку в «ІСД».

НА ТО він і референдум

НА ТО він і референдум

Сполучені Штати Америки, які є найвпливовішим членом у Північноатлантичному альянсі, вітають жвавість української влади на шляху інтеграції в НАТО. Про це на вчорашній прес–конференції в Києві заявив голова комітету закордонних справ Сенату США Річард Лугар. «Я хочу відзначити, що План дій щодо членства в НАТО — це тільки початок загальнонаціонального обговорення в Україні цього питання, — відзначив заокеанський гість, — і це може через кілька місяців або через кілька років вилитися в референдум, на якому народ України висловиться «за» чи «проти» НАТО і повному членству в цій організації».

Новий переділ

Новий переділ

Минулого тижня Президент подав на розгляд Верховної Ради проект закону про Кабінет Міністрів. Віктор Ющенко не хоче розмінюватися на дріб’язки і пропонує ухвалити новий закон, а не вносити зміни до чинного. Мотивація Президента — країні потрібен регулюючий документ, бо чинний закон багатьма статтями порушує Конституцію.
Новий законопроект посилює вплив Президента на політику уряду. Для прикладу, такий показовий момент: у 44–й статті йдеться про те, що Кабмін діє «на виконання Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України». У новому законопроекті суть не змінилася. Змінено порядок: спочатку в тексті йдуть акти глави держави, потім — постанови парламенту. Спочатку Президент, потім ВР.

Сигнали для «Космоса»

Сигнали для «Космоса»

Число киян, які підтримують дострокові вибори у Києві, становить лише 44,2%. Такі дані показало опитування, проведене організацією «Українське демократичне коло» 8–19 грудня на замовлення Інституту політики. Ця структура звертає увагу на те, що ще у квітні ідею переобрання мера Черновецького підтримувало 69,8% опитаних. Тобто виходить, що ворогів у чинного міського голови поменшало приблизно на 20%. Експерти Інституту політики вважають, що передумовами цієї тенденції є потужна акція з роздачі безкоштовних продовольчих пакетів від Черновецького, а також так звані програми соціальної підтримки найменш захищених груп.

Незамінних нема

Незамінних нема

Учора кількість народних депутатів знову досягла 450. Чотирнадцять нових парламентаріїв прийшли у ВР на зміну БЮТівцям і «нашоукраїнцям», котрі перебралися у виконавчу владу. Вранці Центральна виборча комісія проголосувала за реєстрацію цих нардепів: «за» — 12 голосів, 2 — відсутні. Учора нові обранці склали присягу у Верховній Раді.

Чим вище злетиш...

Чим вище злетиш...

Колишньому міністрові транспорту і зв’язку Миколі Рудьковському пред’явлено обвинувачення у розтраті державних коштів у особливо великих розмірах. Ідеться про політ у Париж і назад чартерним рейсом 9—12 червня, який був проплачений із державного бюджету. Обвинувачення пред’явила київська міська прокуратура 21 грудня. Рудьковський особисто був присутній під час цієї процедури.

Здрастуйте, я ваша тітка!

Здрастуйте, я ваша тітка!

Ані Віктор Ющенко, ані будь–який інший політик давно не дивував аж так сильно. Учора, коли кореспондент «УМ» зателефонував до політолога Максима Стріхи з проханням дати коментар, той відповів: «Ви знаєте, перш ніж повідомити мені цю новину, вам треба було попередити, щоб я сів у крісло. Бо я ж і впасти міг».

«Він мусив зійти з політичної арени»

«Він мусив зійти з політичної арени»

У 1990 році В’ячеслав Чорновіл очолив Львівську обласну раду. В’ячеслав Максимович — людина опозиційної натури, вічний революціонер — уперше ступив у владні кабінети. Політолог Кость Бондаренко, нині — директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна — на власні очі бачив той період. Вони також були знайомі з Чорноволом.