Ще й «Пташине молоко» на губах не обсохло,

Смачні ласощі — торти «Пташине молоко» — «поклали» на лікарняне ліжко 23 мешканці Рівного та прилеглих сіл. В усіх людей лікарі констатують харчову токсикоінфекцію. З огляду на специфіку продукту, половина із потерпілих — діти. Зокрема, до Клеванської райлікарні потрапило подружжя Молчанецьких разом з шістьма дітьми.

Клієнт завжди правий!

Загальновідому істину, винесену в заголовок, нещодавно довів на ділі мешканець райцентру Коростишів, що на Житомирщині, Семен Крупник. Його вкрай обурило запізнення рейсового автобуса на 40 хвилин, через що він невчасно потрапив додому. Тож пан Крупник спочатку звернувся до керівництва житомирського автовокзалу з проханням письмово засвідчити факт запізнення автобуса, а вже потім подав до Коростишівського райсуду позов на ВАТ «Житомиравтотранс», повідомляє УНІАН.

Дорога до президентського склепу

Дорога до президентського склепу

Лікарі Віденської лікарні, до яких у понеділок уранці потрапив сановитий пацієнт — президент Австрії Томас Клестіль — попри всі старання, так і не змогли відігнати клінічну смерть. Дві зупинки серця, відмова кількох життєво важливих органів — усе це виявилося непосильним завданням для земних лікарів: учора 72-річний президент помер.

Відбродило аж до реверса

Кабінет Міністрів вніс «маленьку правочку»у відому постанову від 4 лютого, якою визначався західний напрямок транспортування нафти трубопроводом «Одеса-Броди». Власне, задля цієї «поправки» і було видано Постанову від 5 липня — «Про внесення зміни в пункт 1 Постанови «Про заходи з підвищення ефективності використання системи магістральних нафтопроводів», яка, стверджує УНІАН, є в розпорядженні цього інформаційного агентства. Новий документ короткий — він тільки рекомендує у згаданому вище пункті 1 «...слова «у напрямку з Одеси на Броди» виключити». Отже, уряд знову довів своє, наче взяте з анекдотів, хитре українське нутро: і про реверс нічого не сказав, а водночас і однозначність прямого використання «труби» анулював. Словом, уряд не «з'їв» аверс, але добряче «надкусив».

Зі «Сварогом» у руках

Зі «Сварогом» у руках

Науково-експерементальне судно, бойова лодія «Сварог», дітище чернігівських майстрів, що вже має на своєму рахунку унікальну експедицію Шовковим шляхом, знову вирушає у подорож. Тепер же маршрут українських відчайдухів у зв'язку з проголошенням Року Польщі в Україні пролягатиме через Білорусь до Польщі. «Ми стартуємо у Києві 10 липня і плануємо пройти славнозвісним історичним торговельним Бурштиновим шляхом, який поєднував Візантію, Київську Русь з Прибалтійськими країнами», — розповідає капітан «Сварога», директор міжгалузевої лабораторії історичних досліджень НАНУ Сергій Воронов. На відміну від попередніх морських експедицій (а було їх у послужному списку пана Сергія вже шість), цьогорічний похід пролягатиме через Київське водосховище, Прип'ять, Західний Буг. Відтак новітні козаки пройдуть практично всю південну частину Білорусі. Унікальним має бути перехід Дніпробузьким каналом, який наразі не працює. «Спеціально для нас його відкриють — майже за 100 останніх років ми будемо першими, хто пройде цим каналом», — каже пан Сергій.

«У самогубство не вірю!» —

«У самогубство не вірю!» —

Учора в селі Росоша Липовецького району, що на Вінниччині, ховали Романа Гензерського, смерть якого породила багато чуток. Тіло загиблого, доставлене у цинковій труні, вдома переклали в іншу. Як офіційно повідомило Міністерство оборони України, миротворець помер внаслідок пострілу в голову з автомата АКС-74 і що це було самогубство; версію про нещасний випадок через необережне поводження зі зброєю не підтверджено. Прес-служба Міноборони також розповсюдила повідомлення, що незадовго до смерті Роман написав рапорт із проханням залишитися в Іраку на наступний строк. Зовсім інше говорять родичі й односельці хлопця. Джерело в сільраді Росоші повідомило власкору «УМ» Віктору Мельнику, що у повторному паталогоанатомічному висновку йдеться про випадкове вбивство і що куля увійшла ззаду.

«Великий» Уйгур пішов із життя. Суспільства

«...У лютому 2002 року Руслан Хамаров близько десятої години вечора у барі «Комфорт» познайомився з Ольгою Живицею. Запросив її до себе у гості. Випили пляшку коньяку, після чого вступили в інтимні стосунки. Опівночі між партнерами виникла сварка (підсудний стверджував, ніби Ольга вимагала надмірної плати і погрожувала зв'язками «баті, високого посадовця»). Хамаров почав її бити, а потім узяв ніж і наніс кілька ударів у шию. Труп виніс на подвір'я і кинув у колодязь, а пальто своєї жертви відніс на сміттєзбірник у центрі Бердянська...

«Одеса—Броди»: як не реверс, то транзит

Термінологічна еквілібристика навколо «Одеси—Бродів», схоже, була визначальною особливістю переговорів, що відбулися наприкінці минулого тижня у Москві, між українським і російським прем'єрами. «Україна й Росія обговорюють спільне використання нафтопроводу «Одеса—Броди», — заявив голова уряду РФ Михайло Фрадков, повідомивши, що сторони домовилися про експлуатацію цієї нафтомагістралі, аж до обсягів завантажування, і залишилося «утрясти» лише деякі технічні деталі на рівні операторів. У результаті переговорів так і не було підписано довгострокову угоду про транзит російської нафти територією України. Спостерігачі вважають, що справжня причина чергового непідписання цієї угоди криється не «в деталях», а в принципах: сторони так і не досягли спільного бачення майбутнього «Одеси—Бродів». Ідеться про питання прямого або реверсного використання нафтомагістралі. Нагадаємо, що в минулому році угоду про транзит, яку було розраховано на п'ятнадцять років, так само не підписали через невизначеність напрямку «труби». Про це нагадали й пану Фрадкову під час прес-конференції. Однак він негативно відповів на запитання про пов'язування російською стороною підписання довгострокової угоди з вирішенням питання про реверс.

Замість двох веж — одна

Замість двох веж — одна

На місці зруйнованих 11 вересня 2001 року веж-«близнюків» Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку виросте Вежа Свободи. Позавчора на сумновідомому «гранд-зеро» — порожньому місці, що лишилося від двох хмарочосів, — було закладено перший камінь у новобудову. Це 20-тонна гранітна плита з написом: «На згадку про тих, хто загинув 11 вересня, і на знак непорушності свободи».