Валентина Борисенко: Голодомор у багатьох аспектах не досліджений
Ліки від Голоду
Упродовж багатьох років у переддень роковин Голодомору маємо змогу прочитати і почути чимало страшних розповідей очевидців: як у 1933–му вимирали цілими родинами, як трупи скидали до спільних ям, часом вкидаючи туди ще живих, як учителі в класах випитували в дітей, де батьки ховають зерно, як «бригада» — кілька неголених, зате ситих дядьків — нагонила страх на все знесиліле й пухле від голоду село.
Скандал через Гітлера?
«Оптимізацію» відклали. Надовго?
Учора на засіданні президії НАН України мали розглядати питання про ліквідацію двох інститутів — української археографії та джерелознавства ім. Грушевського та сходознавства ім. Кримського. Напередодні інформацію про це поширили ЗМІ та громадські організації.
Археографи не потрібні?
«Нам стало відомо про це з неофіційних джерел, — розповідає «УМ» учений секретар Інституту української археографії та джерелознавства ім. Грушевського Дмитро Бурім. — Таке рішення готувалося в президії Академії наук без жодних обговорень iз колективом та науковою громадськістю».
Київ по–українськи
Пам’ятки радянські, російські, польські в Києві досліджені і розпропаговані, давно розроблені екскурсійні маршрути для ознайомлення з ними. Більше того — в екскурсбюро столиці вам і сьогодні запропонують пройтися місцями російської чи радянської слави, вислуховуючи про добрих царів чи героїчний «Арсенал» і червоних підпільників.
Нотатки про дітей і дорослих із «павільйону писанкарства» у Лондоні
Спершу було враження, що широка англійська громадськість на етнокультурну програму в рамках Днів України в Лондоні не прибуде. Зранку дощило, а все мало відбуватися просто неба у парку перед лондонською мерією. Утім, лондонці до дощів звикли. Отож ще до офіційного початку майстер–класів минулої суботи у наметах «ремісників» уже всідалися перші відвідувачі.
Наука про Україну
Учора в колонній залі столичної мерії урочисто відкрили VIII Міжнародний конгрес україністів. Цьогоріч його приурочено до 200–ліття Тараса Шевченка, отож більшість із понад 500 його учасників із різних країн у своїх доповідях висвітлюватимуть різноманітні аспекти шевченкознавства.
Без батьків, та не самотні
«Ми вчимо дітей сприймати життя як Божий дар; не бути корисливими, а самим безкорисливо творити добро. Намагаємося давати дітям, позбавленим батьківського піклування, те, чого їм бракує найбільше, — підтримку, тепло й спілкування. Ми завжди поруч», — говориться в програмному документі Центру опіки сиріт Львівської архієпархії Української греко–католицької церкви.