«Євробачення» «понарошку»

Перша репетиція «Євробачення» пройшла 10 травня у Палаці спорту. Без жертв. Стали відомі імена ведучих конкурсу. Це — Маша Єфросініна і DJ Pasha ( Павло Шпилько). Руслана, яку майже всі українці очікували побачити в ролі ведучої, підготувала сюрприз. Вона разом із Віталієм Кличком теж буде на сцені, але їхня роль «стане для всіх несподіванкою», обіцяють організатори свята.

«Пролог». Шістнадцятий

У Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, крім вихідних, є кілька днів, коли викладачі не змушують студентів ходити на пари. Цього року такі дні — 10—15 травня. Учора у червоній залі Будинку кіно відкрився XVI Міжнародний студентський кінофестиваль «Пролог».

Мапа для кінобізнесмена

Мапа для кінобізнесмена

Це копія такого ж російського заходу. В київському Міжнародному виставковому центрі учасників лише вісімдесят. Половина, хоча престижні, але спонсори. Квитки на наше «Кіно Експо» — 35 гривень — не розпродані. Але! «Кіно Експо Україна» — чи не єдине в країні місце зустрічі працівників усіх галузей кіноіндустрії.

Бібліотеки — мишам!

Бібліотеки — мишам!

У будинку, в який Кабмін хоче переселити ЦВК, вже поселилися офіс СДПУ(о) і державні фірми, на вулицю викинуто раритетну бібліотеку Українського НДI цукрової промисловостi, що налічує 250 тисяч томів.

Кого чекає Асія?

Кого чекає Асія?

Витончена й вишукана співачка приміряла на себе нове амплуа — комедійної актриси. Кліп «Она тебя ждет», який Ахат нещодавно презентувала в київському клубі «Шутерс» і який уже взяли в ротацію провідні телеканали, — іронія над тими дамочками, які безвилазно сидять у салонах краси. Стараннями стиліста Анжели Лисиці (остання, до речі, на презентацію кліпу прийшла в спідничці з лисячим хвостиком на стегні) Асія постає перед нами в трьох образах: самої себе — скрипальки, стюардеси і фатальної жінки-вамп. Відео, зняте, за традицією, кращим режисером — Семеном Горовим і оператором Олексієм Степановим, має незвичний комп'ютерний дизайн — на чорному-чорному екрані з'являється біла... рука!

На материку Павличка

Дмитро Павличко ще й досі пам'ятає холодні застінки тюрем, у яких він перебував за радянських часів. Із тими, хто його катував, іноді зустрічається й зараз. Не перевелись «добрі люди» на світі. Ось і нещодавно, коли в Чернівцях мав відбутися творчий вечір Павличка, в заздалегідь домовленому приміщенні медичної академії якась добра душа вимкнула електроенергію. «Кому світло відключили, раби? Поетові!» — гірко констатував Павличко, і читав вірші: патріотичні, філософські й еротичні.

«Дівка-бранка» на DVD

Уперше в Україні у форматі DVD було записано ораторію, яка вісімдесят років вважалася загубленою. Називається вона «Дума про дівку-бранку», створив її Михайло Вериківський у 1923 році, а заспівала в червні цього року хорова капела «Почайна». У вівторок в актовій залі Культурно-мистецького центру НАУКМА керівник «Почайни» Олександр Жигун організував на великому екрані перегляд «Дівки-бранки». День показу збігся з днем народження Жигуна та ще й із Другою Пречистою. Проте Олександр Іванович каже, що то — чиста випадковість, бо «артисти на сьогодні не в таких умовах, аби самі могли обирати день, час і місце презентації». Добре, хоч є можливість донести музику до слухача, хай навіть тільки через тисячу дисків. І коштують ці диски недорого — десять гривень.

Торговці совістю

Торговці совістю

Кожен український співак, який би він не був аполітичний, щоразу на виборах стає фігурою на чиїйсь політичній шахівниці. На виборах працюють майже всі зірки. Вибори — шикарна можливість покласти до кишені кілька тисяч, а комусь — десятки тисяч понаднормових баксів. Бо політик, який замовляє музику, переплачує концертну «вартість» музиканта вдвоє-втроє — такі правила.
Кожні вибори — президентські чи парламентські — ставлять наших артистів перед спокусою: гендлювати своїм іменем, яке здобував протягом багатьох років, чи залишитися осторонь дерибану і зберегти обличчя. Адже відомо: слово співака важить багато. В інтерв'ю «УМ» Віктор Павлік зачитав листа сім'ї з Луганська: «Не знаємо, за кого голосувати. Кажуть, ти за Януковича. Якщо ти за Януковича, то ми обов'язково за нього проголосуємо...». Один із дієвих методів переконати виборців — привести до них на повідку їхнього улюбленого співака, який скаже, за кого віддати свій голос.

«Наколки» від Scootera

«Наколки» від Scootera

Критика — мито, яке всі відомі люди платять публіці. Групі «Scooter», хоч-не-хоч, доведеться після приїзду до Києва платити по рахунках сповна. Пунктуальні німці цього разу не один раз «накололи» журналістів, а потім і власних прихильників. Почалося з того, що Ейч-пі Бакстер та його команда обіцяли «зустріч в аеропорту», але згодом торгова марка «Лонгер», яка привезла гурт до Києва, з невідомих причин її відмінила. Потім зірвалася зустріч iз пресою «десь першого вересня». Все перенесли на третє число, за кілька годин до концерту.

Михайло Ряснянський: Із «геніями» треба боротись, як із клопами

Михайло Ряснянський: Із «геніями» треба боротись, як із клопами

Києво-Могилянка посвячувала жовторотиків у студенти... Виставку художника Михайла Ряснянського підігнали під цю подію, зробили художньою частиною. Хоч вона й називалася «76 портретів письменників України», майстрів пера прийшло дуже мало. Ті, хто все ж завітав до галереї Могилянки, були явно не в своїй тарілці. Письменник Олександр Шугай вшанувати пам'ять художника, померлого торік, прийшов зі своїм другом: «Оце такий Загребельний? — запитував він. — А ото невже Драч?» — дивувався. «Хіба не схожі?» — запитував його товариш. «Та молоді якісь наче...» «Що ж ти хочеш, — була відповідь, — портрети писалися у 87-му...»