Замість пігулок — у Карпати!

Замість пігулок — у Карпати!

Нещодавно в Римі і французькому містечку Бріансон відбулися засідання міжнародної медично-наукової конференції на тему «Клімат і здоров’я». Низка заходів, у яких взяли участь провідні науковці та медики з Італії, Франції, Швейцарії, Португалії та України, були присвячені гострим питанням стану здоров’я жителів Європи.

А до ковбаски — спокійно, будь ласка

А до ковбаски — спокійно, будь ласка

Отже, різдвяний піст позаду. Відтак тим, хто тривалий час обмежував себе в їжі, зокрема уникав тваринних білків і жирів, необхідно адаптуватися до нового режиму харчування. Лікарі застерігають: процес адаптації має відбуватися поступово, зважено, інакше всі зусилля впродовж посту виявляться марними. Фахівці радять повертатися до звичного режиму харчування поволі — процес може тривати кілька тижнів.

Як зіницю ока...

Як зіницю ока...

Глаукому називають «тихим викрадачем зору». І неспроста. Це підступне захворювання очей призводить до сліпоти. Успіх лікування залежить від того, на якій стадії виявлено недугу. Тому лікарі нагадують: профілактика і вчасна діагностика органів зору — підмурівок здоров’я очей.

Милосердя: з цінниками і без

Милосердя: з цінниками і без

Я не знаю, як точно звучить клятва Гіппократа, і тим паче не можу уявити, що думають ті «без п’яти хвилин ескулапи», які її промовляють. Мабуть, серед них багато хто обирав медичний інститут, керуючись благородним бажанням рятувати людські життя.

Не скупімось на добро

Не скупімось на добро

Мудрі люди кажуть: здоров’я тісно пов’язане з красою, а її критерії мають відповідати критеріям здоров’я. У стародавніх народів одним із критеріїв краси було міцне здорове тіло, бо воно потрібне було для вдалого полювання та захисту.

«Море по коліна», а горе — по вінця…

«Море по коліна», а горе — по вінця…

Як свідчать дослідження, алкоголь очолив «рейтинг» 20 найвідоміших у світі наркотичних речовин (за рівнем шкоди, якої ті завдають людині та її близьким). Виявляється, навіть такі «монстри», як героїн і крек, поступилися йому «лідерством». Лікарі кажуть: алкогольна залежність — це справжня епідемія, яка спершу вириває людину з соціуму, забирає здоров’я, а згодом, дуже часто, — і життя…

«Слизьке» питання

«Слизьке» питання

З настанням зими, на жаль, актуальною стає проблема травм під час падінь на вулицях. Слизькі тротуари, імпровізовані «катки» з льоду після чергової відлиги перетворюються на пастки для перехожих. І ось до травмпунктів уже шикуються черги потерпілих — з вивихами, травмами голови, переломами кінцівок…

«Затяжка» смертю

«Затяжка» смертю

Сьогодні — Міжнародний день відмови від куріння. Починаючи з 1977 року, його відзначають у багатьох країнах світу у третій четвер листопада — з ініціативи Американського онкологічного товариства. Організатори й учасники тематичних заходів прагнуть привернути увагу до проблеми якомога ширше коло громадян, лікарів усіх спеціальностей, відтак — бодай на йоту зменшити поширення тютюнової залежності.

«Заплямоване» життя?

«Заплямоване» життя?

Майже три відсотки населення світу хворіє на псоріаз. Згідно з офіційною статистикою, понад півтора мільйона українців мають цю проблему. І лише 90-100 тисяч із них перебувають на обліку, інші лікуються у приватних закладах, або — що гірше — не лікуються взагалі.

«Ебола з пристрастями»

«Ебола з пристрастями»

«Ти чула, в США від Еболи цими днями померла людина? А тепер підозрюють, що вірус уже в Польщі... Люди більше літають по світу, більше контактують, тож рано чи пізно може дійти й до нас...» Моя подруга зазвичай починає ранок зi свіжих новин. Не скажу, що Ірина панікерка, але, як кожна нормальна людина, що хвилюється за власне здоров’я і здоров’я близьких, такі повідомлення не може сприймати відсторонено.