Переселенець? Ставай підприємцем
Два тижні вересня у Львові триватиме «Фестиваль переселенців та львів’ян». Такий захід проводиться вперше в Україні, але організатори сподіваються, що подібні свята стануть популярними по всій державі.
Два тижні вересня у Львові триватиме «Фестиваль переселенців та львів’ян». Такий захід проводиться вперше в Україні, але організатори сподіваються, що подібні свята стануть популярними по всій державі.
Міжнародний скандал, що потихеньку розгорається у Львові, має всі шанси перерости на повноцінне протистояння наукових еліт з українською владою. Річ у тім, що київські чиновники «рекомендували» віддати Польщі цінний архів імені Оссолінських, що зберігається в Науковій бібліотецi імені Василя Стефаника, а польська сторона натомість віддасть Україні архів Наукового товариства імені Тараса Шевченка.
Сову зі зламаним крилом і яструба з тріснутим дзьобом тут лікують та дають шанс на нове життя. В реабілітаційному притулку для птахів мешкають вже більше трьох десятків пернатих. Пташок сюди приносять чи не щодня, навіть за час розмови з директором до Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру жінка принесла пташку, що вдарилась об лобове скло автівки.
Чому Дніпропетровськ починався з Половиці, коли Львів насправді став відомим для світу і чому українці називали полюси «бігунами», знає науковець Іван Ровенчак. Він — професор кафедр економічної та соціальної географії Львівського національного університету ім. І. Франка і картографії та геопросторового моделювання Національного університету «Львівська політехніка», доктор географічних наук. Робота в професора — хобі, тож він, крім усього іншого, представник малочисельної наукової спільноти дослідників картографії.
Роман Личак, старший лейтенант міліції, нарогоджений медаллю «За бездоганну службу» III ступеня, а капітан міліції Надія Андрухів — орденом Княгині Ольги III ступеня. Нагадаємо, що минулого тижня у вівторок у Львові сталися два теракти.
Хоча вони традиційно відбуваються щороку, цього разу навчання — особливі, адже в них братимуть участь 1800 військовових із 18 країн. Окрім українців та американців, на полігоні присутні також солдати з Великобританії, Польщі, Румунії, Болгарії, Грузії та Литви.
Уперше культурний форум «ДОНКУЛЬТ», присвячений історії та культурі Донбасу, був організований Благодійним фондом «Мистецькі надра» та реалізований у Києві в жовтні 2014. Тоді за два тижні форуму 83 заходи відвідали понад 15 000 людей.
У Львові відкрили кав’ярню, де можна випити кави в компанії пухнастих котиків. Незвичайний заклад найбільше приваблює власників тварин та маленьких відвідувачів. Батьки приводять сюди дітлахів, аби ті побавилися з мурчиками. Пухнасті «господарі» залюбки розважають публіку, граються чи спостерігають за тим, що відбувається, сидячи на меблях для котів, які в закладі розвішані по всій кімнаті.
У Львові триває скандал навколо спорудження пам’ятника митрополиту Шептицькому. Цього разу дискусія точиться навколо скверу святого Юра. Комунальники тихцем зрізають дерева, щоб розширити площу, а небайдужі львів’яни влаштували цілодобове чергування, аби вберегти сквер.
Неподалік Львова, у Брюховичах, працівники СБУ затримали п’ятьох осіб, які займали високі посади в організації з назвою «Українська правовірна греко-католицька церква». Було проведено обшук на території жіночого монастиря в Брюховичах та каплиці псевдорелігійної організації, яка упродовж останнього часу наробила багато галасу у Львові.