«Землеманія» у Феофанії

«Землеманія» у Феофанії

Урочище Феофанія називали українською Швейцарією за пейзажну розмаїтість. Це — одна з найстаріших у Європі грабово-дубових дібров, з унікальними «червонокнижними» рослинами та незайманою природою. Усе це розташувалося (що само по собі вже є безпрецедентним фактом) у межах європейської столиці. Віднедавна тут з'явилися асфальтові дороги, паркан на кілька кілометрів, ліхтарі, каналізація, екскаватори та десятки будівельників...
Будівельники кажуть, що за два роки тут буде парк із фонтанами, пляжами та бюветами. Місцеві мешканці певні, що унікальну ділянку лісу збираються привласнити державні «мужі», й запевняють, що бачили у Феофанії самого Віктора Януковича. Мовляв, він безпосередньо керує будівельними роботами й збирається там звести собі «хатинку». Кореспонденти «УМ» намагалися з'ясувати, що ж насправді діється у Феофанії.

Замаскований РАЙ(о)К

Замаскований РАЙ(о)К

Про існування невеличкого гірського села Мислівка, розташованого за десять кілометрів від Торуньського перевалу, котрий відокремлює Івано-Франківщину від Закарпаття, ще рік тому мало хто знав поза межами Долинського району. Тепер завдяки стрімким темпам спорудження тут загадкової резиденції якогось дуже впливового в Україні чоловіка значимість Мислівки, заснованої колись німецькими колоністами під назвою Бряза, неждано-негадано пішла вгору і якщо не досягла рівня Гути, де збудовано президентське «ранчо» «Синьогора»,то принаймні стала нині однією з найпопулярніших у регіоні географічних назв.

Під крилом «сірого кардинала»

Під крилом «сірого кардинала»

У липні на телевізійних каналах України пройшла інформація про успішне закінчення чергового етапу реконструкції аеропорту «Бориспіль», участь у церемонії відкриття заново збудованих залів Президента України, його високі оцінки праці будівельників і авіаторів. На тлі цих повідомлень багато хто не звернув увагу на телеінтерв'ю виконавчого директора авіакомпанії «Аеросвіт» про придбання його фірмою 25 га землі і плани будівництва власного аеровокзалу на цих землях. Це інтерв'ю, втiм, як вибух бомби, викликав бурю емоцій і масу запитань з боку фахівців. Усім стало зрозумiло: процес «прихватизації» авіакомпанії «Авіалінії України» авіакомпанією «Аеросвіт» закінчується; починається процес «прихватизації» нею центрального столичного аеропорту «Бориспіль», через який проходить більше 70 відсотків авіаперевезень пасажирів України. Для того, щоб пересічному громадянину країни було зрозуміло, що відбувається в цивільній авіації України сьогодні, повернемося в недалеку історію.