Удома й солома допомагає

Удома й солома допомагає

Хто б міг подумати — у мешканців шахтарської Донеччини останнім часом побільшало проблем із придбанням побутового вугілля! І тому багато людей, переважно мешканців сіл, усе частіше змушені вдаватися до «альтернативного» палива — простіше кажучи, дров. Отож на тлі масового вирубування зелених насаджень ідея використовувати для опалення солому виглядає як благо та рятунок для регіону.

«Мовознайко» розходився

Донецька міськрада проголосувала за звернення до депутатів Тернопільської та Львівської міськрад, а також до Президента України та Прем'єр-міністра з пропозицією поважати право донеччан на застосування в регіоні російської мови як єдиної офіційної. Донецьк, мовляв, на відміну від згаданих областей, «створює економічний потенціал країни» (для прикладу наводяться цифри відрахувань з бюджетів та дотацій у порівнянні Донецька і Львова), а звідси висновок — «місто-донор» має право вимагати від західних регіонів поваги «до рідної для донеччан російської мови».

Жертви амністії

Жертви амністії

В Артемівську нарешті затримали молодика, який уже зізнався у згвалтуванні та вбивстві двох неповнолітніх дівчат. Певний досвід на цьому лихому поприщі в маніяка вже є — ще у 1999 році був засуджений за замах на вбивство та згвалтування, але у вересні 2006 року вийшов на волю за амністією. Тоді ніхто навіть не здогадувався, чим завершиться це короткочасне перебування молодика поза гратами. А той свідомо почав «полювати» на дітей, від яких не очікував серйозного опору.

Парк ШАХТАРського періоду

Рішення про створення в центрі Донецька парку культури і відпочинку на площі 180 гектарів було прийнято якраз півстоліття тому і спершу він звався «ім. Горького». А після того як у 1958 тут висадили алею імені 40-річчя ВЛКСМ, парк згодом отримав нинішню назву. Утім саме парком віднедавна його назвати важко — після того як тут почалося спорудження суперсучасного стадіону «Шахтар», ця територія більше скидається на будівельний майданчик. Та це, виявляється, був тільки початок грандіозних змін, оскільки на черзі ще й генеральна реконструкція парку.

Платіть мовчки! Або лайтеся російською...

Привид супротиву збільшенню житлово-комунальних тарифів усе ж блукає регіоном і вже дістався обласного центру. В середу активісти міської організації БЮТ вдалися до пікетування сесії Донецької міськради із найголовнішою вимогою — знизити ціни на житлово-комунальні послуги. Тобто пікетувальники намагалися переконати депутатів відмінити рішення від 11 вересня минулого року про різке підвищення цін: за опалення — вдвічі, за гарячу воду — в півтора раза, за холодну — на третину. Плюс удвічі більшою стала для донеччан і квартплата. Не секрет, прихильників БЮТ у місті не так густо, отож пікет вийшов малолюдний — менше півсотні протестувальників, які розбили біля приміщення міськради чотири намети та підняли партійні прапори. А серед депутатів міськради взагалі немає жодного з представників цієї політсили. Проте за зниження тарифів безпосередньо на сесії взялися поклопотати депутати фракції Блоку Наталі Вітренко «Народна опозиція».

Змова навколо росмови

«...Вперте небажання прокурора міста Донецьк виконувати вимоги закону та вперте ігнорування донецькими судовими інстанціями цього суттєвого порушення в прокурорському позові приводить до висновку про наявність у діях прокуратури міста Донецька, Ворошилівського районного суду та Апеляційного суду Донецької області змови».

«Екстрим» по-донецькому

У Донецьку нещодавно було зафіксовано новий вид екстремального спорту, що досі класифікувався дещо по-іншому. Йдеться про розбійницькі напади на перехожих, до яких вдавалися троє молодих мешканців Будьонівського району міста. Причому затримані «спортсмени» тепер запевняють, що меркантильні інтереси — не головне, оскільки вони насамперед прагнули пізнати гострі відчуття.

Не футболом єдиним?

Не футболом єдиним?

«Де б собі таку роботу знайти?» — мабуть, спантеличено чухали потилиці пересічні громадяни після того, як з'явилося повідомлення, що в ході робочої(?) поїздки до Донецька Прем'єр-міністр Віктор Янукович відвідає єврокубковий матч «Шахтаря» проти французького «Нансі». А уболівальники відразу спохмурніли і не приховували свого роздратування. Бо цей «VIP-фан» із певних часів має репутацію невезучого і тому не зовсім бажаного гостя на домашніх євроматчах гірників. Приміром, рік тому, теж у лютому, уболівальник Янукович зi схожою помпою прибув до Донецька на поєдинок «Шахтаря» і знову ж таки із французькою командою «Лілль». Той двобій завершився «сухою» нічиєю, що означала поразку — гірники припинили виступи в Кубку УЄФА.

І знов із вибою, як із бою...

Причини підземної трагедії на шахті імені Бажанова в Макіївці ще належить з'ясувати, проте факт залишається фактом — викид вугілля та газу на глибині 1012 метрів стався саме тоді, коли шахтарі проводили спеціальні заходи, що унеможливлюють і зводять до мінімуму ймовірність подібних аварій.

Довічне відлуння вибуху

Довічне відлуння вибуху

Карну справу проти колишнього співробітника міліції В'ячеслава Синенка, якого звинувачують у співучасті в убивстві президента ФК «Шахтар» Ахатя Брагіна (окрім нього, 15 жовтня 1995 року під час матчу гірників із «Таврією» загинули ще п'ятеро осіб і отримала поранення буфетниця), порушили ще в 2001 році. За версією слідства, саме тодішній майор міліції Синенко провів на стадіон безпосереднього виконавця вибуху, а затим допоміг йому безперешкодно зникнути з місця злочину.