Газуємо з Європою

Віктор Ющенко запевнив Євросоюз, що Україна сумлінно прокачуватиме газ у Європу. «Україна завжди виконувала і буде виконувати всі зобов’язання щодо транзиту», — сказав Президент на прес–конференції у Брюсселі після зустрічі з керівництвом Єврокомісії. Він наголосив, що Україна виконає всі зобов’язання, які виникли внаслідок нових домовленостей із Росією, «хоча вони є непростими».

Інтерактивний політикум

Юлія Тимошенко, яка останнім часом сильно злиться на телеканал «Інтер», підтвердила, що свого часу проводила переговори щодо купівлі цього каналу. Щоправда, йшлося про продаж «Інтера» не Тимошенко, а інвестору з–за кордону. «Зрозуміло, що партія «Батьківщина» не може бути покупцем, бо ми не маємо таких грошей. Але треба знайти нормального іноземного інвестора, який би придбав телеканал «Інтер» і позбавив його корупційного впливу пана Фірташа», — цитує Прем’єр–міністра агенція УНІАН.

Воно вам «Надра»?

Воно вам «Надра»?

Недовго народні депутати просиділи поза сесійним залом. Як відомо, ці два тижні в парламенті були відведені на «роботу в комітетах і округах», котра для дуже багатьох депів насправді відбувалася на гірських чи морських курортах. Але вже в понеділок парламентарії зберуться на пленарне засідання. Про дочасний збір депутатів учора оголосив Голова ВР Володимир Литвин.

Севастополь — Крим — Росія — суд

Служба безпеки Укра­їни завершила досудов­е слідство у кримінальній справі щодо активіс­тів об’єднання «Народний фронт «Сева­стополь — Крим — Росія». Справу було порушено за статтею про зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України. Матеріали розслідування разом із обвинувальним висновком направлено до суду, повідомила вчора на брифінгу речник СБУ Марина Остапенко.

У передчутті вето

Цей тиждень Верховна Ра­да працює в комітетах. Формально. Бо чимало депутатів роз’їхалися відпочивати. Зате щойно прийде лютий — парламент знову включиться в політичні розборки у пленарному режимі. Зокрема, щоб долати президентські вето.

Працюють, аж дим іде

У Ватикані під час виборів Папи Римського є традиція: якщо з комину Сикстинської капели йде білий дим — отже, провідникам католицької церкви вдалося обрати нового понтифіка. Щось подібне сталося вчора в нашому парламенті. Фракція «НУНС» нарешті обрала собі нового голову — Миколу Мартиненка. А невдовзі в Раді пішов дим — у депутата–БЮТівця Валентина Зубова задимівся пульт для голосування. Система зам­кнула після того, як парламентарій вставив свою картку в нішу електронної системи, повідомила агенція «Українські новини».

Як я не працюватиму

Як я не працюватиму

Замість канікул Верховна Рада матиме напіввідпочинок. Наступний тиждень депутати мають провести за роботою в комітетах, а останні дні січня — на зустрічах із виборцями у так званих округах. Водночас у кулуарах парламенту визнають, що насправді залишаться працювати одиниці ентузіастів. А решта, за планом, поїдуть відпочивати. Нічого, прийде лютий — і по ступеню засмаги з’ясується, хто тягнув воза законотворчості, а хто літав у Домінікану.

Литвин і москвини

Литвин і москвини

Голова ВР Володимир Литвин відвідав із офіційним візитом Росію. Це перший закордонний візит Володимира Михайловича під час другої спікерської каденції. Перед самим Новим роком Литвин зустрівся зі спікерами двох палат — головою Держдуми Борисом Гризловим і головою Ради федерацій Сергієм Мироновим. У Москві він намагався поводитися так, як і в Україні, — «миротворцем» опонуючих таборів.

Відставка через три «с»

Верховна Рада, якій учора не вдалося прийняти бюджет бодай у першому читанні, вирішила зігнати злість на кадрах, які впали в її немилість. Парламентарії більшістю голосів проголосували за звільнення з посади голови Фонду державного майна Валентини Семенюк–Самсоненко, а також висловили недовіру голові Національного банку Володимиру Стельмаху. Семенюк уже може забирати особисті речі з кабінету, а от Стельмах поки залишається на посаді, бо постанова ВР — лише політична декларація.

Бюджетні пристрасті

Бюджетні пристрасті

У Верховній Раді кипить робота над державним бюджетом на наступний рік. За два дні засідань, у вівторок і середу, народні депутати прийняли низку законів, які створюють підвалини для майбутнього бюджету. Вчора по обіді парламентарії аналізували ці документи на засіданнях комітетів. Не виключено, що сьогодні текст «екстреного» кошторису держави–2009 буде прийнято в першому читанні.