Команді наперекір

Команді наперекір

Гонка на малайському автодромі Сепанг, який вважається чи не найбільш вимогливим до гуми, знову могла стати тріумфом «Лотуса». Принаймні як і на Гран–прі Австралії, боліди цієї «стайні» відзначалися дбайливим ставленням до своїх шин. Проте, зробивши знову на один піт–стоп менше за головних опонентів, переможцеві минулого етапу Кімі Райкконену не вдалося повторити мельбурнський успіх. Піднятися вище сьомого місця у підсумковому протоколі фіну завадив штраф у вигляді трьох позицій на стартовій решітці (десяте місце), який він отримав за те, що під час кваліфікації заблокував Ніко Росберга. Натомість «поул» удруге в сезоні виграв Себастьян Феттель. Він же першим побачив і картатий прапор на фініші.

Один у полі снайпер

Один у полі снайпер

Упродовж усього сезону столичні шанувальники баскетболу не надто жалували своєю присутністю матчі «Будівельника» у Єврокубку. По суті, їхня кількість прямо пропорційно залежала від турнірної стадії, однак і на першому матчі «плей–оф» до аншлагу було далеко. Власне під час чвертьфіналу, коли «Будка» приймала «Спартак» із Санкт–Петербурга, Палац спорту прийняв близько трьох тисяч глядачів. Відтак побачити заповнену вщерть арену на півфінальному матчі проти іспанського «Більбао» мало хто сподівався.

Марія Музичук: Віддаю перевагу поєдинкам iз людьми, а не машинами

Марія Музичук: Віддаю перевагу поєдинкам iз людьми, а не машинами

На минулорічному чемпіонаті України одразу три шахістки Катерина Лагно, Анна Ушеніна та Марія Музичук набрали однакову кількість очок, відтак визначати володарку золотої нагороди довелося за допомогою додаткових показників. Схожий за успішністю рівень гри показали дівчата й на командному чемпіонаті світу, де в компанії з Наталією Жуковою та Інною Гапоненко 22 партії виграли, 21 зіграли внічию й лише дві програли. Отже, маючи рівноцінних гравців на практично всіх дошках, українська команда вперше в історії здобула «золото» чемпіонату світу. Про феноменальний успіх наших дівчат у Казахстані зокрема та жіночі шахи загалом «Україні молодій» розповіла одна з чемпіонок, якій по завершенню турніру одразу присвоїли звання «заслужений майстер спорту України», — Марія Музичук.

Стимул перед іспитом

Стимул перед іспитом

«Заваливши» два останні матчі відбору на чемпіонат світу–2014 (поразка Чорногорії, нічия з Молдовою), збірна України напередодні поєдинку з поляками опинилася в ролі студента, якому після третьої невдалої спроби на іспиті загрожує виключення з університету. Звісно, в разі нічиєї чи програшу в завтрашньому матчі, ніхто не зніме нашу команду з відбіркового циклу. Проте диплом про успішне завершення кваліфікації (тобто перепустку на «мундіаль» до Бразилії) українські футболісти навряд чи отримають.

«Золота» конкуренція

«Золота» конкуренція

На свій перший рейтинговий міжнародний турнір збірна України з вільної боротьби вирушила в суттєво оновленому й омолодженому складі. До Тбілісі на чемпіонат Європи чоловіча команда поїхала без призерів олімпіад — Стадника, Федоришина та Андрійцева. А жіночий колектив, який на двох останніх першостях Європи вигравав командний залік, зберіг із «старої гвардії» лише Катерину Бурмістрову та Ганну Василенко.

Як Фішер проти радянських

Як Фішер проти радянських

Після того як на планетарному рівні з’ясували стосунки шахістки, настав час чоловіків боротися за шахову корону. У них система індивідуальних змагань складніша. Фінальний матч відбудеться у 2014 році, а спочатку потрібно визначати претендента, який спробує відібрати чемпіонський титул у його володаря — Вішванатана Ананда. Тож із 14 березня в столиці Великої Британії за участю восьми «топових» шахістів ФІДЕ розгорнулося змагання за право очної дуелі з індійцем, котрий утримує корону ще з 2007 року. «Упродовж трьох тижнів Лондон буде головним шаховим центром світу. Турнір претендентів — це головна й найбільш очікувана подія року в світі шахів», — заявив перед початком змагань президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов.

Квіти — «Лотусу»

Квіти — «Лотусу»

Пояснюючи причини свого повернення минулого року з ралі у «Формулу–1», Кімі Райкконен казав, що «королівські перегони» дають йому більше часу для... сну. Щоправда, як слід відпочити перед першою гонкою 64–го сезону, яку традиційно приймав Мельбурн, досвідчений фінський гонщик не зміг. Та й решта пілотів — теж. Адже, попри пізній старт Гран–прі (17.00 за місцевим часом), із самого ранку неділі вони були на ногах.

Новий світ Лондона

Новий світ Лондона

На думку провідних аналітичних компаній зі світу спорту, канадські «зимовики» є головними претендентами на перемогу в загальному заліку майбутньої Олімпіади, яка наступного року відбудеться в Сочі. Спортсмени Країни Кленового Листя підтвердили небезпідставність цих прогнозів, вигравши найбільшу кількість нагород чемпіонату світу з фігурного катання–2013. Щоправда, здобути «золо­то» в чо­ло­вічій програмі, «срібло» — в танцях та «бронзу» — в турнірі спортивних пар канадцям допомогла підтримка рідних стін. Місцем проведення змагань було місто в провінції Онтаріо — Лондон, яке, як і столиця Великої Британії, також стоїть на річці Темза.

«Срібна» рокіровка

Матчі 21–го туру української прем’єр–ліги наочно показали причини 16–очкової переваги «Шахтаря» над найближчими переслідувачами. Гра, яку минулого уїк–енду продемонстрували без п’яти хвилин чемпіони та дві команди зі «срібного» пулу, — це дві великі різниці, як кажуть в Одесі. «Гірники» легко, наче по нотах, розібралися із амбітним «Чорноморцем», тоді як «Динамо» ледве вимучило мінімальну перемогу у знекровленої кадровими втратами «Ворскли». А «Дніпро» взагалі програв — сусідам із «Кривбасу» — і після тривалого перебування на другій сходинці турнірної таблиці опустився на щабель нижче. У разі ж, якщо «Металіст» учора ввечері переграв «Говерлу», дніпряни взагалі випали з призової трійки.

«Гладіатори» проти «Спартака»

«Гладіатори» проти «Спартака»

Якби це сталося минулого сезону, то перемога над «Спартаком» із Санкт–Петербурга вивела б «Будівельник» до фіналу Єврокубка — «Фіналу чотирьох». Проте нинішній розіграш проходить за іншим форматом. Якщо раніше чотири найкращі команди збиралися в одному місці й розігрували трофей в «одинарних» матчах «на виліт», то тепер є півфінали з поєдинками вдома і в гостях та вирішальний матч двох найкращих команд Кубка Європи, який 13 квітня відбудеться в Шарлеруа. Щоб потрапити до Бельгії, «будівельники» мають пройти іспанський «Більбао». Півфінальні зустрічі заплановані на 20 березня — в Країні басків — та на 27–ме — в Києві.