Хіба волають мери, як каси повні?

Відразу після вдалого бюджетного «бліцкригу» уряду Януковича голова Луганської облдержадміністрації Олександр Єфремов надіслав йому свої щирі вітання з перемогою (мабуть, над здоровим глуздом), а журналістам наступного дня із захопленням розповідав, що бюджет області зросте більш як на 300 мільйонів гривень; мало того, виділені на вугільну галузь 4,2 мільярда дозволять погасити борги із зарплати шахтарям. Однак ейфорія вірнопідданого «губернатора» тривала дуже недовго. Як тільки до нього дійшло, що саме втнув Кабмін, Олександр Сергійович заспівав дещо інші пісні — в мінорній тональності. По-перше, ніяких «більше 300 мільйонів» немає — є 289 млн. грн. прибавки. Але це — дрібниці. Виявляється, лише 7,2 відсотка всіх коштів обласного «гаманця» він зможе витратити на розвиток. Решта — так звані захищені статті: зарплата бюджетникам, розрахунки за енергоносії для бюджетних установ, харчування.

Дінця ще не видно

Bиявляється, далеко не все державне або комунальне майно в Україні перейшло в приватні руки. Точніше, не все, що становить інтерес для бізнесу. В Луганській області, принаймні, до завершення процесу ще далеко, про що свідчать останні повідомлення облстату та інших причетних до цього органів. Згідно з їхньою інформацією, за 9 місяців поточного року форму власності змінили 166 об'єктів. Із них 80 об'єктів, тобто менше половини, були в комунальній власності; решта 86 — у державній.

Сода на рейках Лисичанська

Традиційним місцем для висловлення незадоволення вони знову обрали позавчора залізничну колію на станції Переїзна. Акція тривала 12 годин — з 11 дня до 23-ї години вечора. За цей час пікетниками (у кількості близько ста чоловік) було затримано рух 7 потягів, у тому числі таких «крутих», як «Луганськ—Москва» і «Маріуполь—Мінськ». За словами міського голови Лисичанська Валерія Бондаренка, до таких радикальних кроків заводчан підштовхує народний депутат України, лідер Всеукраїнського союзу робітників Олександр Бондарчук.

Вогненебезпечні цукерки

Чергова няня Кремінської школи-інтернату №1 пішла перевірити приміщення спального корпусу години за дві до підйому. Такий обхід входив до її службових обов'язків. А притаманне вже немолодій жінці сумління цього разу врятувало життя усім її підопічним.

Не поспішайте хапатися за луганський валідол

Міністерство охорони здоров'я заборонило вживати дві серії валідолу, який виробляє Луганський хіміко-фармацевтичний завод. Як повідомив начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Луганській області Геннадій Троценко, у таблетках серій 371102003 і 3721022003 виявлено зменшений у порівнянні зі стандартом вміст ефірів ізовалеріанової та метилетилоцтової кислот. За словами Троценка, таблетки у випадку їх застосування не завдадуть шкоди здоров'ю людини. Та все ж, враховуючи порушення складу лікарського препарату, Мінохоронздоров'я їх заборонило. Усім закладам, що займаються реалізацією, зберіганням та застосуванням даного лікарського препарату, приписано вилучити його з обігу й повернути постачальнику. Або знищити власними силами.

Кава з паприкою

Кава з паприкою

На території індустріальної Луганщини британська компанія «Іст Енд» починає реалізацію незвичайного сільськогосподарського проекту. Причому не в північній аграрній половині області, а поруч із обласним центром. Тут, у районі сільськогосподарсько-виробничої бази «Металіст», фірмі вже виділено 580 гектарів землі, а до 1 грудня планується завершити оформлення всієї необхідної документації. На цій чималій ділянці англійці збираються вирощувати не зернові чи соняшник, а паприку — отой самий гіркий стручковий перець — і постачати його провідним світовим виробникам продуктів харчування.

Ціни злетіли, політ нормальний

Ціни злетіли, політ нормальний

Особливою гордістю голови Луганської облдержадміністрації Олександра Єфремова сьогодні є той непересічний факт, що «в поточному році Луганська область стала другою в Україні після Автономної Республіки Крим з валового збирання зерна озимої пшениці і першою серед областей степової зони зі збирання зернових культур». Про це офіційно повідомила обласна прес-служба. Відомо навіть, скільки саме зібрано збіжжя — близько 560 тисяч тонн, однак чомусь ніхто не згадує, що це менше половини від широко розрекламованого торік плану. Усе зрозуміло: негода є негода. Однак досягнення (утім доволі скромненькі) двох попередніх років керманичі області чомусь приписували собі, мудрим, і зі сприятливою погодою славою не ділилися.

Голова «в бігах»

Уже третій місяць міський голова Красного Луча Сергій Лук'яненко не може повернутися до виконання своїх обов'язків через переслідування його місцевими правоохоронцями (за дивним збігом, керманичі Луганщини теж чомусь не злюбили краснолуцького мера від самого його обрання в 2002 році). Як уже повідомлялося, після низки сутичок Лук'яненка з місцевими керівниками правоохоронних структур і декількох палких суперечок з обласним начальством податкова порушила кримінальну справу за фактом ухиляння його від податків у великих розмірах ще до того, як підприємця було обрано міським головою. Щоправда, самий факт ухиляння «митарі» зуміли встановити лише з другого заходу. Тому що перша їхня ж перевірка (ще до того, як Сергій Васильович оголосив про намір балотуватися) жодних порушень у діяльності його фірми не виявила.

Красний Луч, червоний півень...

В одному з районів Красного Луча згорів триповерховий двопід'їзний житловий будинок. Повідомлення про пожежу на вулиці Вахтангова надійшло пізно ввечері в понеділок. Коли пожежники прибули на місце, годинник показував одинадцяту; на той момент вогнем була охоплена лише одна квартира на третьому поверсі. Однак ситуація ускладнювалася сильним вітром, а також тією обставиною, що перекриття в старій будівлі зроблені були за технологією сімдесятирічної давнини — з дерева. На щастя, задимлення приміщень ще не було сильним, і пожежники-рятувальники в першу чергу подбали, аби евакуювати дiтей. 16 чоловік, у тому числі двох дітей, вони вивели без проблем, а двох інвалідів довелося виносити на руках.

Проспівавши літо красне...

«Приєднавшись» до ЄЕПу, луганські обласні керманичі з почуттям виконаного обов'язку нарешті звернули увагу на стан комунального господарства на підвладній території. Слід сказати, доволі вчасно. Як уже повідомляла «УМ», Луганське енергетичне об'єднання тижнів два тому збиралося через борги позбавити водопостачальні організації краю електроенергії. Кризу вдалося відкласти завдяки втучанню голови Луганської облдержадміністрації Леоніда Рисухіна, в присутності якого керівництво енергооб'єднання пообіцяло не вдаватися до екзекуції, якщо рівень розрахунків із ними досягне бодай 60 відсотків.