Обережно, діти знають усе!

Обережно, діти знають усе!

Протягом минулого тижня гості кримського «Артеку» могли пересвідчитися на власні очі в тому, що українські дітлахи можуть не лише відрізнити «цеглину» від знаку «зупинку заборонено», правильно обійти автобус і зрозуміти без слів, чого хоче регулювальник, але й процитувати напам’ять мало не всю збірку з Правилами дорожнього руху та стати на перехрестя, аби самостійно регулювати рух. Наприкінці тижня 14 вересня у Міжнародному дитячому центрі «Артек» завершилися змагання команд–учасниць XXХІ Всеукраїнського зльоту юних інспекторів руху (ЮІР) та фінал ХІ Всеукраїнського конкурсу КВН ЮІР під девізом: «Зробимо дороги безпечними для дітей». Кореспондент «УМ» побувала в дитячому центрі й дізналася, чому даішники регулярно проводять такі зльоти.

Хот–дог «з раком»

Хот–дог «з раком»

Більшість харчів, які щодня потрапляють до столу сучасної людини, не лише не приносять організмові особливої користі, а й спричиняють важкі захворювання. Такого висновку дійшли дослідники з Каролінського інституту в Стокгольмі (Швеція). Як повідомляє сайт«Медновини», особливу нелюбов учених заслужили продукти з переробленого м’яса, зокрема, бекон, сосиски, сардельки, ковбаси та шинка. Адже, крім прихованих жирів та «поганого» холестирину, ці продукти приносять в людський організм канцерогенні речовини.

Дружній поТИСК

Дружній поТИСК

За прогнозами ВООЗ, до 2025 року від гіпертонії будуть страждати більше мільярда жителів планети. І це не може залишати кардіологів байдужими. Адже підвищений тиск призводить до захворювань серця і судин, які можуть зробити людину інвалідом, а то й узагалі відправити на той світ.

Заручники Бахуса

Відучити алкоголіка від чарки — справа у багатьох випадках якщо не безнадійна, то дуже–дуже складна. І річ тут не лише у фізичній та психологічній залежності від випивки чи в неможливості вийти з кола своїх друзів–п’яниць. Як стверджує керівник Київської міської кризової психіатричної служби, психіатр Орест Чубко, іноді вийти чоловіку з п’яного угару заважає... власна дружина. І найцікавіше, що сама жінка ні за що не визнає своє «підривної діяльності»

Глобальна імунізація

Глобальна імунізація

Якщо ви громадянин України, вам від 15 до 29 років і вас не розшукує міліція, мийте руки з милом і готуйтеся одного чудового дня прийти на спеціальний пункт та отримати ін’єкцію з двох складових. Або цієї осені, або наступної весни українські медики збираються зробити позапланове щеплення проти кору та краснухи всім громадянам держави, які за своїм віком потрапляють до групи ризику захворіти на ці недуги. Таких «щасливчиків» в Україні виявилося аж вісім мільйонів. За допомогою масштабної акції лікарі сподіваються уникнути захворювання тисяч людей на кір та вберегти майбутніх матерів від народження дітей–інвалідів. Про те, коли школярам, студентам та дорослим доведеться підставляти руку під укол, хто фінансуватиме вакцинацію восьми мільйонів людей і чому щеплення робитимуть навіть тим, хто уже перехворів на кір, журналістам розповіли учасники міжнародної наради–семінару, яка проходила 4–5 вересня в столиці України.

«Справа лікарів»

Столична влада, яка зі скандалом призначила «свого» директора Київській міській стоматологічній поліклініці, не вигадала нічого кращого, як представити лікарям їхнього нового шефа, не чекаючи на відповідне рішення суду. Чиновники не знайшли для цього «знайомства» кращої дати, ніж 1 вересня. Тож коли чепурні діти з букетами прямували до школи на свято першого дзвоника, делегація на чолі з заступником голови КМДА Іреною Кільчицькою сунула до стоматполіклініки — без букетів, але зі службовим собакою. Песик належав охоронцям, які супроводжували процесію, і мусив наводити страх на медиків.

«911» для глухонімих

«911» для глухонімих

Коли з пораненої ноги фонтаном виливаються струмені крові або на тіло навалюється їдкий жар від палаючих дверей, розгубитися може будь–хто. Якщо людина залишається притомною, вона може дотягтися до телефону, згадати короткий — усього дві цифри — номер і попросити допомоги на тому кінці дроту. Але що робити в екстремальній ситуації тим людям, які не «товаришують» зі слухавкою, бо не можуть вимовити жодного слова і не чують запитань? Як людині з вадами слуху чи мовлення викликати «швидку» чи пожежників, як пояснити свою проблему рятувальникам? Працівники Київського центру зв’язку вже знають відповідь на це запитання.

Синдром кролячого ока

Синдром кролячого ока

Красивим словом «кон'юнктива» медики називають тонку прозору плівку, яка захищає очне яблуко від пересихання, а також від потрапляння бактерій, вірусів, порошинок, смітинок та іншої дрібноти. Утім прозорою та блискучою плівка залишається тільки у здоровому стані. Коли в кон'юнктиві виникає запалення, вона червоніє, набрякає, свербить і всіляко заважає окові виконувати свої безпосередні функції. Людині починає здаватися, що їй за повіки насипали піску, який не вимивається водою. З очей ллються сльози, а часом навіть гнійна рідина, яка під ранок підсихає і намертво склеює вії. Клінічна картина може ускладнитися загальною слабкістю, головним болем та підвищеною температурою. За сприятливих умов кон'юнктивіт можна вилікувати за 5 днів, за несприятливих — отримати хронічне запалення слизової ока. Наша розповідь — про те, що треба робити, аби не прокидатися вранці зі «склеєними» віями, не позирати навколо червоними, наче у кролика, оченятами, і не витрушувати з «дзеркал душі» неіснуючий пісок.

Потрійне щастя

Півроку тому в родині Вікторії та Володимира Кравченків сталася велика радість — у них народилася трійня. Подружжя повезло малюків до хати в селі Олександрівка Гребінківського району Полтавської області. Як стверджують місцеві медики, востаннє в цьому районі трійня народжувалася 30 років тому! Але проблеми з холодним житлом, розташованим далеко від лікарні, не дають батькам сповна насолодитися своїм щастям...

Досить нищити вагони!

Досить нищити вагони!

І зарікалися львівські залізничники відновлювати рейси між українським Львовом та польським Перемишлем, і обіцяли влаштувати місцевим контрабандистам довічні канікули, але все ж таки пустили електричку між згаданими вище містами. Як розповіла «УМ» речник Львівської залізниці Лілія Кринична, новий електропоїзд вирушив у свій перший рейс 24 серпня, на День незалежності України. А півтора місяця до того залізничного сполучення Львів—Перемишль не існувало взагалі!