Традиція останніх секунд

У данському місті Орхус стартував розіграш Кубка світу. У цьому комерційному турнірі беруть участь вісім жіночих збірних.
Українська команда у першому матчі лише на останніх секундах вирвала перемогу в збірної Голландії — 25:24. По ходу зустрічі підопічні Леоніда Ратнера поступилися шістьма м'ячами і програли перший тайм із рахунком 11:15.

Явище свободи

Явище свободи

У країні, «де панує свобода», учора Президент Віктор Ющенко вітав близько 700 учасників Міжнародного медіа-форуму «Україна на інформаційній карті світу», який сьогодні завершує свою роботу у Києві. Окрім свободи слова, як запевнив Президент українських та іноземних журналістів, тут панує свобода вибору та позиції . Водночас Президент додав, що «явище свободи, як правило, цінується лише тоді, коли його бракує».

Куди «транзитує» акції «Росукренерго»?

Компанія Raiffeisen Invest AG (RIAG) перестала бути номінальним акціонером «швейцарської» компанії «Росyкрeнерго», а до складу трейдера ввели нового топ-менеджера Ханса Баумгартнера, який до цього брав участь у проектах «Газпрому» і російського банку «Внєшторгбанк». Цю посаду обіймав нині призначений президент «Росукренерго» Ларс Хауссмен, який, крім того, був головою спостережної ради директорів інвестиційної компанії IDF Anlagegesellschaff, 80 відсотків акцій якої належать «дочці» «Внєшторгбанку», цюрихській компанії Russislhe kommerzial Bank.

Прокуратура, «сестра милосердя»

Генеральна прокуратура стала на шлях політичної розправи з міністром внутрішніх справ — так вважає глава МВС Юрій Луценко. Приводом для такої заяви, яку пан Юрій зробив учора перед журналістами у Львові, став виступ заступника Генпрокурора Рената Кузьміна перед пресою увечері у вівторок.

Ось тобі, бабо, й знімальний день

Ось тобі, бабо, й знімальний день

Нелюбов голлівудських зірок до папараці ледве не призвела до трагічного фіналу. Цього разу, щоправда, загроза стосувалася не «мішені» нахабних фотографів, а зовсім сторонніх осіб. Так, американська кіноакторка Деніз Річардс ледь не погубила двох літніх жіночок.

Некультурний Київ

Титул «Європейська культурна столиця-2010» таки дісталася Стамбула. Про це, власне, було відомо ще в квітні — саме тоді журі Єврокомісії обрало це місто, але вибір належало затвердити Раді Європи. А до того наша столиця ще мала зовсім малесенький шанс, що все може перегратися на її користь. Не перегралося. Рада Європи затвердила Стамбул «культурною столицею-2010», повідомляє РІА «Новости» з посиланням на турецькі ЗМІ.

Дорогий промінчик з України

На країни, які досі отримували з України електроенергію за помірними цінами, очікує неприємний сюрприз: з наступного року експортер має намір збільшити ціни на свою «електрику». Про це повідомив міністр палива та енергетики Юрій Бойко. І додав, що впродовж тривалого часу експортні поставки електроенергії здійснювалися за більш низьким тарифом, ніж той, за яким платили українські споживачі на внутрішньому ринку. «Тобто ми субсидіювали споживача за кордоном.

Литва і Польща на один день розминулися в Києві

14—15 листопада до Києва з офіційними візитами прибули представники держав, які вважалися і вважаються «адвокатами» України в Європі — президент Литви Валдас Адамкус та прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський. Утім ситуація для вибудовування подальших двосторонніх планів та євростандартів несприятлива. Сьогоднішня політична ситуація в Україні настільки непередбачувана, що плановані заздалегідь візити можна радше оцінювати як візити ввічливості. В урядовому почті пана Качинського навіть переважали не міністри, а заступники — заступник міністра економіки, міністра закордонних справ, сільського господарства etc.

«Дипломатія» порятунку

«Дипломатія» порятунку

Нагорода героя завжди знайде, навіть якщо «автор» подвигу живе в іншій державі. У цьому мав нагоду впевнитися білоруський підліток, учень 9-А класу Брестської середньої школи № 9 Максим Мрочко. Цього літа, відпочиваючи під час канікул у дідуся з бабусею в селі Заболоття Ратнівського району Волинської області, хлопчина врятував десятирічну дівчинку Віку, котра тонула в місцевому ставку.

Активісти-«підпільники»

Про існування громадських організацій, які прикриваються благими справами, відомо всім. А тут ще й статистика вигулькнула: Міністерство юстиції повідомляє, що не може знайти за зареєстрованими адресами близько десятої частини Всеукраїнських громадських організацій та об'єднань. Згодом відсоток не виявлених, а отже, теоретично неіснуючих громадських організацій може зрости ще більше, оскільки на сьогодні проведено перевірку лише тих організацій, які були зареєстровані протягом 1990—1994 років. І це при тому, повідомляє прес-служба міністерства, що влітку цього року відомство розмістило оголошення, яким просило громадські організації повідомити про зміни, що відбулися в статутних документах об'єднань громадян, зокрема щодо місцезнаходження. Проте отримало відповідь лише від чотирьох iз них. Отож, припускають у міністерстві, переважна більшість цих об'єднань та організацій існує лише на папері.