Обережно, водію!
Заступник глави Адміністрації Президента, керівник Головного аналітичного управління АП Василь Базів став жертвою дорожньо-транспортної пригоди.
Заступник глави Адміністрації Президента, керівник Головного аналітичного управління АП Василь Базів став жертвою дорожньо-транспортної пригоди.
«Україна не має потреби в тому, щоб її агітували за демократію. Тим більше що демократії в нашій країні сьогодні ніщо не загрожує», — це заявив Президент Леонід Кучма в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи візит до Києва доповідачів моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен та Ренати Вольвенд — старих «друзів» правлячого в Україні режиму. «Демократія в Україні нам потрібна більше, ніж комусь у Західній Європі, де не всі ще знають, що у світі існує така країна.
Справа колишнього Прем'єр-міністра України псує репутацію нинішніх високопосадовців Росії. Як підтвердив позавчора в інтерв'ю російському телеканалу НТБ екс-заступник міністра фінансів РФ, а зараз — член Ради Федерації Андрій Вавилов, два тижні тому його затримали правоохоронні органи США для допиту в справі Павла Лазаренка.
Так склалося, що «звання» олігарха, яке народ сприймає як лайку, для багатіїв початку ХХІ століття стало такою собі перепусткою у «клуб найкрутіших». Для того, щоб іменуватися олігархом, недостатньо мати купу грошей і власний літак — без власних засобів масої інформації та політичної партії навіть мільйонер буде «просто мільйонером», і до «обраних» йому ще тягтися й тягтися. Але, за новою модою, крім власної політичної сили та бодай маленького телеканалу, нормальний олігарх пострадянського простору просто зобов'язаний мати якийсь спортивний клуб. Бажано, звісно, футбольний, адже, окрім того, що «футбол у нас популярний, він водночас останнім часом перетворився й на важливий бізнес». Так прокоментував у інтерв'ю Бі-Бі-Сі політолог Кость Бондаренко спортивно-політичну новину про те, що ще один український мільйонер придбав собі футбольну команду.
Так закінчився Рік Росії в Україні. Останній закордонний візит Володимира Путіна перед призначеними на 14 березня президентськими виборами (за тамтешнім законодавством, напередодні виборів президент не здійснює офіційних закордонних вояжів — аби, так би мовити, уникнути спокуси піарити себе) невипадково припав на нашу державу, братню і дойну. Путін і не потребує заходів для підняття рейтингу — він у нього й без того ого! — однак фінальний акорд, в якому вчувається потужна, як «Славься, Отечество, наше свободное», нота єднання братніх слов'янських народів, не став зайвим для його реноме «собіратєля російських земель». Стосовно України, Путін і справді приїхав «дособірать» те, що лежало у сфері українських національних інтересів і спокушало Росію впродовж кількох останніх років.
У Верховній Раді повно депутатів, які працюють не законодавцями, а натискачами на кнопки. Або, як каже спікер Литвин, «кнопкодавами». Той факт, що деякі народні обранці прогулюють засідання ВР «по-чорному», уже давно нікого не дивує. Але на тих парламентаріїв, які сподівалися тихенько відсидітися «в кутку» протягом усієї депутатської каденції в надії на те, що їхня бездіяльність буде непоміченою, чекало розчарування. Завдяки громадській організації «Лабораторія соціального аналізу Ф-4» про те, як активно вони «сачкують», наприкінці кожної сесії має змогу дізнатися вся Україна.
Цьогоріч Україна не відрядила свою офіційну делегацію на Давоський форум, тому що підготовкою цього візиту опікувалося Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції, а позаяк там змінилося керівництво, то й візит українців на престижний економічний форум накрився мокрим рядном. Так мотивував в ефірі УТ-1 перший віце-прем'єр Микола Азаров першу за останнє десятиліття нез'яву України на щорічних давоських зборах найвпливовіших людей світу. Натяк на «безвідповідального» екс-міністра економіки Валерія Хорошковського більш ніж прозорий. Мовляв, завалив світоч нової озимої генерації всю міжнародну роботу, підмочив престиж держави. У нас є деякі підстави сумніватися в істинності таких висновків.
Сергія Медведчука, якого нещодавно було призначено на посаду першого заступника начальника Державної податкової адміністрації України, звільнено з посади начальника ДПА у Львівській області — цей факт позавчора кореспондентові «УМ» підтвердили народні депутати «Нашої України» від Львова Ярослав Кендзьор та Петро Олійник.
Відтепер хід сесій Львівської міськради можна буде послухати в інтернеті на офіційному сайті мерії. За словами секретаря міської ради Зіновія Сірика, цей проект не має аналогів в Україні. «На жаль, аудіофайли з'являтимуться на сайті не раніше ніж за три дні після сесії. Якби нам вдалося зробити он-лайнову трансляцію сесії, це було б узагалі фантастикою», — розповів Сірик.
Що б там не було, а вибори наступного Президента України відбудуться тоді, коли їм і належить — у жовтні цього року. І будуть вони прямими та всенародними, як і записано у поки що не зміненій Конституції. Сумніватися в цьому тепер не випадає, адже так пообіцяв сам Леонід Кучма. А слово гаранта — закон. Чи в цьому випадку більше підходить приказка про «обіцянку-цяцянку»?..