Обережно, водію!

Заступник глави Адміністрації Президента, керівник Головного аналітичного управління АП Василь Базів став жертвою дорожньо-транспортної пригоди.

Демократичний сказ

«Україна не має потреби в тому, щоб її агітували за демократію. Тим більше що демократії в нашій країні сьогодні ніщо не загрожує», — це заявив Президент Леонід Кучма в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи візит до Києва доповідачів моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен та Ренати Вольвенд — старих «друзів» правлячого в Україні режиму. «Демократія в Україні нам потрібна більше, ніж комусь у Західній Європі, де не всі ще знають, що у світі існує така країна.

Привіт москвичам від Павла Івановича

Справа колишнього Прем'єр-міністра України псує репутацію нинішніх високопосадовців Росії. Як підтвердив позавчора в інтерв'ю російському телеканалу НТБ екс-заступник міністра фінансів РФ, а зараз — член Ради Федерації Андрій Вавилов, два тижні тому його затримали правоохоронні органи США для допиту в справі Павла Лазаренка.

Абрамовичу — «Челсі», Ярославському — «Металіст»

Так склалося, що «звання» олігарха, яке народ сприймає як лайку, для багатіїв початку ХХІ століття стало такою собі перепусткою у «клуб найкрутіших». Для того, щоб іменуватися олігархом, недостатньо мати купу грошей і власний літак — без власних засобів масої інформації та політичної партії навіть мільйонер буде «просто мільйонером», і до «обраних» йому ще тягтися й тягтися. Але, за новою модою, крім власної політичної сили та бодай маленького телеканалу, нормальний олігарх пострадянського простору просто зобов'язаний мати якийсь спортивний клуб. Бажано, звісно, футбольний, адже, окрім того, що «футбол у нас популярний, він водночас останнім часом перетворився й на важливий бізнес». Так прокоментував у інтерв'ю Бі-Бі-Сі політолог Кость Бондаренко спортивно-політичну новину про те, що ще один український мільйонер придбав собі футбольну команду.

Здачі не треба!

Здачі не треба!

Так закінчився Рік Росії в Україні. Останній закордонний візит Володимира Путіна перед призначеними на 14 березня президентськими виборами (за тамтешнім законодавством, напередодні виборів президент не здійснює офіційних закордонних вояжів — аби, так би мовити, уникнути спокуси піарити себе) невипадково припав на нашу державу, братню і дойну. Путін і не потребує заходів для підняття рейтингу — він у нього й без того ого! — однак фінальний акорд, в якому вчувається потужна, як «Славься, Отечество, наше свободное», нота єднання братніх слов'янських народів, не став зайвим для його реноме «собіратєля російських земель». Стосовно України, Путін і справді приїхав «дособірать» те, що лежало у сфері українських національних інтересів і спокушало Росію впродовж кількох останніх років.

Найгірший «кнопкодав» — Волков,

У Верховній Раді повно депутатів, які працюють не законодавцями, а натискачами на кнопки. Або, як каже спікер Литвин, «кнопкодавами». Той факт, що деякі народні обранці прогулюють засідання ВР «по-чорному», уже давно нікого не дивує. Але на тих парламентаріїв, які сподівалися тихенько відсидітися «в кутку» протягом усієї депутатської каденції в надії на те, що їхня бездіяльність буде непоміченою, чекало розчарування. Завдяки громадській організації «Лабораторія соціального аналізу Ф-4» про те, як активно вони «сачкують», наприкінці кожної сесії має змогу дізнатися вся Україна.

«Невістка» обробилася в Давосі

Цьогоріч Україна не відрядила свою офіційну делегацію на Давоський форум, тому що підготовкою цього візиту опікувалося Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції, а позаяк там змінилося керівництво, то й візит українців на престижний економічний форум накрився мокрим рядном. Так мотивував в ефірі УТ-1 перший віце-прем'єр Микола Азаров першу за останнє десятиліття нез'яву України на щорічних давоських зборах найвпливовіших людей світу. Натяк на «безвідповідального» екс-міністра економіки Валерія Хорошковського більш ніж прозорий. Мовляв, завалив світоч нової озимої генерації всю міжнародну роботу, підмочив престиж держави. У нас є деякі підстави сумніватися в істинності таких висновків.

Львів без Медведчука, зате Київ — аж із двома

Львів без Медведчука, зате Київ — аж із двома

Сергія Медведчука, якого нещодавно було призначено на посаду першого заступника начальника Державної податкової адміністрації України, звільнено з посади начальника ДПА у Львівській області — цей факт позавчора кореспондентові «УМ» підтвердили народні депутати «Нашої України» від Львова Ярослав Кендзьор та Петро Олійник.

Прозорість через «павутиння»

Відтепер хід сесій Львівської міськради можна буде послухати в інтернеті на офіційному сайті мерії. За словами секретаря міської ради Зіновія Сірика, цей проект не має аналогів в Україні. «На жаль, аудіофайли з'являтимуться на сайті не раніше ніж за три дні після сесії. Якби нам вдалося зробити он-лайнову трансляцію сесії, це було б узагалі фантастикою», — розповів Сірик.

Казав пан — кожух дам,

Що б там не було, а вибори наступного Президента України відбудуться тоді, коли їм і належить — у жовтні цього року. І будуть вони прямими та всенародними, як і записано у поки що не зміненій Конституції. Сумніватися в цьому тепер не випадає, адже так пообіцяв сам Леонід Кучма. А слово гаранта — закон. Чи в цьому випадку більше підходить приказка про «обіцянку-цяцянку»?..