Олексій Мустафін: Бажано, щоб політикою не захоплювалися інвестори, навіть як хобі

Олексій Мустафін: Бажано, щоб політикою не захоплювалися інвестори, навіть як хобі

Олексій Мустафін — журналіст зі знакової для вітчизняного телебачення команди «Післямови». Він працював на «Плюсах», «Інтері», уже четвертий рік — заступник гендиректора з інформаційного мовлення каналу СТБ. З посади керівника інформаційно–аналітичної служби потужного «Інтеру» Мустафін перемістився на канал другого ешелону з надією перспективи розвитку раніше солідного бренду «Вікон». І впродовж кількох років новини СТБ, за оцінкою експертів, знову стали одними з кращих на українському ТБ.

З якого каналу політикою пахне?

З якого каналу політикою пахне?

Початок нового телесезону цьогоріч майже збігається у часі зі стартом передвиборчої кампанії. І це означає, що політики якомога частіше намагатимуться «працювати у телевізорі». Але для цього їм потрібні ефіри — прямі чи в запису. У телевізійників, якщо вони не збираються лобіювати «своїх», інше завдання — показати народу справжню сутність усіх сил, що прагнуть посадити на президентську вершину свою кандидатуру. Ми спробували дослідити, хто, в яких проектах і як найближчим часом намагатиметься відображати політичні події на вітчизняному ТБ.

Рокіровка на «плюсах»

Рокіровка на «плюсах»

Практично все літо керівництво «1+1» підшуковувало кандидатуру на посаду керівника департаменту інформаційного та суспільно–політичного мовлення. За інформацією «УМ», точно пропонували цю посаду Оксані Зінов’євій. Неначе через непорозуміння в прес–службі телерадіокомпанії «Україна», новостворюваний канал «Новини» якого очолює колишня ТСНівка, навіть вийшла інформація, що Оксана вже звільнилася з телеструктури Ріната Ахметова. Це все складало пазл «Зінов’єва очолить ТСН». Проте на останньому етапі офіційно всі зайняли свої попередні позиції. Ще серед достойників, яким пропонували очолити новини «плюсів», називали Олексія Мустафіна, заступника голови правління з інформаційного мовлення каналу СТБ.

Українське кохання з польським акцентом

Українське кохання з польським акцентом

У павільйоні кіностудії імені Довженка з табличкою на дверях «Тільки кохання» — кілька стаціонарних інтер’єрів та шість розбірних: вітальні, кухні, робочий кабінет, клуб «Лас–Вегас». Зараз головна героїня нової 100–серійної саги, молода вчителька англійської Ольга вдома з батьком. Три камери знімають дубль, де тендітна білявка відповідає на телефонний дзвінок. «Тату, я возьму, — каже виконавиця головної ролі полька Магдалена Гурська. — Хело! Я не разумею. А хто мовить?» Коли Оля–Магдалена поклала слухавку і вибігла з кімнати, її сценічний батько чистою українською кидає навздогін: «Олю, ти куди?»

Серіальне меню

Серіальне меню

Ще тиждень–другий — і вітчизняні телеканали почнуть активно представляти серіальні прем’єри нового сезону. На жаль, щоб порахувати справжні новинки (які попередньо не прокрутили СТС, НТВ чи інші доступні для багатьох українців російські канали) — знадобляться пальці однієї руки.

Андрій Куликов: Імпорт російських телеоблич — це «мінус»

Андрій Куликов: Імпорт російських телеоблич — це «мінус»

У робочий кабінет ведучого проекту «Свобода слова» на ІСТV Андрія Куликова ледь втискується стіл для проведення нарад–обговорень. І навіть дивуєшся, як за ним можуть розміститися вісім осіб команди. На робочому столі Куликова — творчий розгардіяш. Трохи осторонь — розкрита пачка «Прими». Хоча цьому ще студентському атрибуту часто «зраджують». Куликов без метушні виймає торбинку з тютюном і філігранно скручує тоншу за традиційні фабричні цигарку. (Ця звичка ще з початку лондонського життя, коли український журналіст радіо ВВС заощаджував на кожній пачці один із двох фунтів). У кабінеті постійно увімкнено телевізор — ведучий суспільно–політичного шоу дивиться або телеканал «Рада», або повтор «Шустер Live», або новини «5–го каналу» — щоб бути в курсі всіх подій.
Під стінкою в кутку зовсім інший світ — більше десятка... іграшкових ведмедиків. Свій «зоопарк» журналіст почав збирати дев’ять років тому і тепер м’яких звірят йому дарують друзі та глядачі. Навіть є Андрон Довготелесий — повний тезка за псевдонімом.
Андрій Куликов поза кадром такий же стриманий і виважений, як і в прямому ефірі. Тільки без краватки і костюма. На «Свободі слова» він уже приблизно стільки, скільки був його попередник Савік Шустер, — близько двох років. Тож період порівнянь давно минув.

Ось вам, білявки, й Новий рік

Ось вам, білявки, й Новий рік

Прихильники розважального шоу «Хто проти блондинок?» на «Новому каналі» щонеділі продовжують робити ставки на «білих» і «чорних», а творці вже активно готують «сани» — зйомки другого сезону з новорічною (!) програмою включно.

Віталій Докаленко: Найдешевший телепродукт може бути найрейтинговішим

Віталій Докаленко: Найдешевший телепродукт може бути найрейтинговішим

Віталій Докаленко на телебаченні понад двадцять років. Випускник київського факультету журналістики починав працювати на УТ–1 механіком, створював кліпи в одному з перших продакшенів, був режисером на «Новому каналі» і виріс до керівника спочатку «Тоніса», потім — Національної телекомпанії.

Екс–«ліцеїстка» і документалістка

Екс–«ліцеїстка» і документалістка

32–річну москвичку Олену Перову добре знають прихильники серіалу з «плюсів» «Маргоша» — акторка виконує там одну з головних ролей подружки Гоші–Маргоші Ані. Зовсім інша іпостась Олени — співведуча російського, тепер уже екс–міністра культури, Михайла Швидкого музичного телешоу «Життя прекрасне».

У бій — за «стариків»

У бій — за «стариків»

Навколо кольоризованого варіанта фільму Леоніда Бикова «У бій ідуть одні «старики», який у День Перемоги показав телеканал «Україна», а напередодні презентували ветеранам у однойменному Національному палаці культури, виник скандал.