Слідом за прогресом та Анною

Слідом за прогресом та Анною

Пригадується, як років двадцять тому, на зорі становлення штучного інтелекту, легендарний Гаррі Каспаров, доволі легко перегравши комп’ютерну систему «Глибока думка», започаткував кооперацію людей і машин у шаховій царині. З того часу комп’ютери зробили велетенський стрибок уперед і багато в чому випередили людську думку, проте саме суспільство так зрослося з технікою, що іншого життя просто не уявляє.

Грубі та «незрячі»

Грубі та «незрячі»

Після перерви на матчі збірних наступні поєдинки чемпіонату України рідко коли виходять феєричними. Не став винятком і 22–й тур національної першості, в якому було зафіксовано одразу п’ять «мирових». Співавторами двох із них стали клуби–претенденти на «срібло».

Поживемо — попливемо — побачимо

Поживемо — попливемо — побачимо

Наприкінці минулого року, коли підходив час нових виборів головного тренера національної збірної з плавання, навколо керівного крісла розгорілася запекла боротьба. Президія Федерації плавання України й комісія Державної служби молоді та спорту визнали незадовільною роботу тодішнього керівника збірної Сергія Бондаря, чиї молоді й талановиті вихованці не змогли виграти жодної олімпійської медалі в Лондоні. Водночас члени збірної — спортсмени й тренери — підтримували тренера Бондаря й саме його хотіли бачити на чолі команди під час підготовки до Олімпіади­2016. Зрештою, в боротьбі професіоналів та чиновників, як охрестив те протистояння пан Бондар, перемогли останні.

Шторм у чорному морі

Шторм у чорному морі

Після домашньої поразки «Більбао» з різницею в десять очок у «Будівельника» залишалися мізерні шанси на вихід до фіналу Єврокубка. Адже команда зі столиці Країни Басків — четверта за силою в, напевно, найсильнішій лізі Європи, іспанській. Водночас гравці й наставник «Будки» обіцяли не складати зброю достроково й гідно зіграти в матчі­відповіді. Утім, дива не сталося. «Більбао» позавчора вдруге довів свою перевагу над лідером першості України, легко вигравши домашній поєдинок — 75:53.

Протоптаною стежкою кваліфікації

Протоптаною стежкою кваліфікації

Як відзначив Анатолій Тимощук, перемоги над збірними Польщі та Молдови лише повернули українській збірній надію на боротьбу за вихід на чемпіонат світу–2014. Водночас окремі європейські команди після березневих матчів відбору практично гарантували собі поїздку на бразильський «мундіаль».

Але Молдаванка і Пересип знають, як долати молдаван!

Але Молдаванка і Пересип знають, як долати молдаван!

Ставши на тренерський місток збірної України, Михайло Фоменко змінив гру національної команди до невпізнаваності. Такого натхнення та наполегливості, яке продемонстрували наші збірники в п’ятничному поєдинку з Польщею та в позавчорашньому протиборстві з Молдовою, вже давно не доводилося бачити у їх виконанні.

У цих матчах українські футболісти спростували тезу вболівальників, які говорили, що національна збірна грає в нудний, нецікавий і навіть «древній» футбол. Проти поляків, а особливо проти молдаван, коли рахунок на табло довго залишався нічийним, підопічні Фоменка діяли агресивно, заповзято та безкомпромісно. Власне, так, як налаштовував наставник. «Хто виграє боротьбу, той досягає необхідного результату», — говорив у день «відкритих дверей» у Кончі­Заспі Михайло Іванович.

Узявши «з боями» шість очок у перших двох офіційних матчах із Фоменком на чолі, наша збірна зберегла шанси на путівку на бразильський «мундіаль»­2014. Вони тепер не такі й низькі, як здавалося взимку.

Хокейний бог любить трійцю

Хокейний бог любить трійцю

Уже на старті другого сезону під егідою Професіональної хокейної ліги стало очевидно, що планку, яку підняли команди в попередньому чемпіонаті, втримати не вдається. Постійні скандали, пов’язані з фінансовими проблемами, «сидячі» страйки, призупинення турніру, скасування матчу «всіх зірок» — в такому ключі проходила перша частина чемпіонату ПХЛ. Проте, як з’ясувалося згодом, то були лише квіточки. Ягідки з’явилися тоді, коли рішенням наглядової ради ПХЛ через несвоєчасну сплату оргвнеску з розіграшу зняли переможця регулярної першості — столичний «Беркут». Хоча його лідерство було беззаперечним, і суперники «авансом» визнавали «беркутівців» чемпіонами. Але «золото» знову виграв «Донбас»...

Школа вітчизняної конкуренції

Попри те, що над борцівською спільнотою тяжіє примара 2020 року, коли МОК хоче залишити Олімпійські ігри без «килимних» баталій, українські майстри вільної та греко–римської боротьби з потрійним завзяттям почали підготовку до Олімпіади–2016. Першим «контрольним пунктом» став чемпіонат Європи у Тбілісі, де вітчизняні борці завоювали 11 нагород.

Гасіть світло — «Отамани» йдуть!

Гасіть світло — «Отамани» йдуть!

У будь–якому іншому випадку зустріч із переможцями групового раунду команді зі значно нижчим рейтингом не принесла б нічого хорошого. Але для «Українських отаманів», які в своїй групі посіли четверте місце, перший чвертьфінальний поєдинок із «Вогнями Баку» став легкою прогулянкою. Хоча клуб з Азербайджану безапеляційно виграв свій секстет ліги WSB, українці просто декласували кавказців — 5:0.

Неприємність цю вони переживуть

Упевнена перемога збірної України в Варшаві хоч і стала для багатьох несподіванкою, проте не сенсацією. Водночас минула п’ятниця подарувала Старому світу кілька неймовірних за підсумками поєдинків у відборі до бразильського «мундіалю».