На «зважуванні» переміг Кличко

На «зважуванні» переміг Кличко

Біля виходу зі станції метро «Майдан Незалежності» стоїть урна. «Підходьте проголосувати», — закликають двоє дівчат, Марина та Діна. Люди беруть бюлетень, ставлять галочку навпроти прізвища і протискують бюлетень у щілину. У бюлетені — сім прізвищ, усі «помаранчеві»: Каськів, Кличко, Луценко, Омельченко, Пожи­ванов, Томенко, Турчинов. Нижній рядок відведений для тих, хто хоче запропонувати свій варіант.

Чи єдиним кулаком?

Чи єдиним кулаком?

Учора Віталій Кличко — найбільш рейтинговий претендент на посаду київського мера — заявив, що за будь–яких умов висуватиме свою кандидатуру на виборах київського міського голови. Незалежно від того, як завершаться переговори із БЮТ і «НУНС», він обіцяв зареєструватися у київському тервиборчкомі, як тільки офіційно почнеться кампанія. А вона, до речі, стартує вже завтра.

День меншин

Учора у Верховній Раді було апробовано нову парламентську традицію: день меншості. Опозиція самотужки сформувала список питань і законопроектів для розгляду. Нагадаємо, таке ноу–хау було однією з домовленостей, які дозволили розблокувати трибуну ВР після недавнього «антинатовського» блокування.

І Київ завмер: хто мій мер?

І Київ завмер: хто мій мер?

Київський міський голова Леонід Черновецький збирається виконати постанову Верховної Ради про дострокові вибори в Києві. «Незважаючи на те, що рішення про перевибори в столиці за своєю суттю політичне і не має під собою законних підстав, я маю намір взяти участь у цих виборах, — заявив мер через свою прес–службу. — Я не боюся позачергових виборів, тому що впевнений у своїй перемозі. Я вірю, що кияни розберуться, хто насправді працює в інтересах жителів столиці, а хто займається політичним базіканням і популізмом».

Серпом і молотом по Черновецькому

Серпом і молотом по Черновецькому

Міського голову Києва Леоніда Черновецького таки взяли «бліцкригом». Спочатку здавалося, що коаліція забула про одну зі своїх виборчих обіцянок, і вирішила не чіпати опального мера. Але останні події настільки розкрутили маховик «київської справи», що вчора, коли на електронному табло у Верховній Раді засвітилося 246 голосів на підтримку дострокових виборів, — здивувалися навіть деякі депутати. За усунення Черновецького проголосували фракції БЮТ, більшість «НУНС» і... КПУ плюс кілька «литвинівців». Таким чином вибори міського голови і Київради відбудуться одразу після Дня Києва — на початку червня.

Олег Медведєв: Якщо ми мовчимо — це не значить, що нам нічого сказати

Олег Медведєв: Якщо ми мовчимо — це не значить, що нам нічого сказати

Минулого тижня Юлія Тимошенко вперше відповіла публічним листом на зауваження до уряду, які часто надходять із Банкової. Доти Прем’єр утримувалася від прямого з’ясовування стосунків. У листі Тимошенко відреагувала на різкі оцінки Президента щодо дій Кабміну в «газових» переговорах із Росією. Тимошенко навела дані, ніби Ющенко домовився з Путіним про російський газ за 315 доларів. Глава держави обурився й назвав подібні заяви Прем’єрки «авантюрами» та «інтригами». За словами Ющенка, на його зустрічах у Москві були домовленості про поставки за цінами минулого року, тобто $179.

Учора Віктор Ющенко запросив Юлію Тимошенко на доповідь з приводу газу і домовленостей, досягнутих між «Нафтогазом» і «Газпромом» у Москві (сам уряд начебто зафіксував ціну $315 за частину обсягів одержаного газу). Добре хоча б те, що сторони перейшли до особистого спілкування. «Обмін листами — не найкращий приклад співпраці Президента та Прем’єра», — каже з цього приводу Олег Медведєв — радник Тимошенко, політтехнолог, віце–президент Української ліги зі зв’язків із громадськістю. Саме він є одним із тих, хто забезпечує «пропагандистське наповнення» кампанії Тимошенко та прораховує публічні кроки лідерки БЮТ.

Ірина Геращенко: Слідом за кульками до парламенту залишилось завести поні

Ірина Геращенко: Слідом за кульками до парламенту залишилось завести поні

Напередодні Міжнародного жіночого дня «Україна молода» вирішила поговорити з політиком, що представляє прекрасну половину людства. Вибрали Ірину Геращенко — народного депутата із фракції «Наша Україна — Народна самооборона», колишнього прессекретаря Віктора Ющенка і керівника агенції УНІАН. З огляду на те, що пані Ірина не є шанувальником цього «червоного дня календаря», більше говорили все­таки про політичну буденність. У розмові часто вдавалися до спогадів, згадували фракцію «Наша Україна» зразка 2002 року, Помаранчеву революцію, зраду Мороза. Українська політика — в кризі, а в період занепаду завжди кортить згадати кращі й цікавіші часи. І витягти звідти позитивні речі, яких бракує сьогодні.

Партію врятує єдина партія?

Партію врятує єдина партія?

Партія «Народний союз «Наша Україна» вийшла із засідання політради, котре відбулося в середу, без втрат. Сенсацій не трапилося, і нових демаршів — теж. Засідання тривало близько п’яти годин. Під час відвертих дискусій «нашоукраїнці» провели ротації в керівництві партії — заступником голови обрали племінника Президента Ярослава Ющенка (він працює заступником керівника Харківської ОДА), а членом президії — Миколу Мартиненка. Також «нашоукраїнці» зобов’язалися пришвидшити процес створення єдиної партії на основі блоку «НУНС».

Для струсу й мобілізації

Для струсу й мобілізації

Сьогодні партія «Народний союз «Наша Україна» проведе засідання політради — другого за значимістю партійного органу (після з’їзду). На порядку денному — формулювання «ситуація в партії». Ситуація непроста. За минулі два тижні з лав НСНУ вийшло кілька впливових людей. Ще частина активу (зокрема, деякі «губернатори») зайняла вичікувальну позицію і обіцяє визначитися після засідання політради.

«Підстав для створення єдиної партії дедалі менше»

«Підстав для створення єдиної партії дедалі менше»

Група народних депутатів учора зареєструвала у Верховній Раді законопроект про внесення змін до парламентського регламенту. Схвалення цього закону допомогло б розв’язати парламентську кризу, відзначив на вчорашній прес–конференції один з авторів про­екту, «нашоукраїнець» Микола Катеринчук.