Люди і роботи

Жертвами землетрусу та цунамі, що сталися в Японії 11 березня, стало майже 14 тисяч людей. Учора Національна поліцейська агенція оприлюднила оновлений список загиблих: 13 тисяч 843 людини. Ще 14 тисяч 30 осіб досі вважають зниклими безвісти. У тимчасових таборах станом на ранок 19 квітня залишалося 136,5 тисячі людей, які внаслідок катастрофи втратили житло.

За токаря й електрика відповість опозиція

За токаря й електрика відповість опозиція

Співробітники Головного управління з боротьби з організованою злочинністю та корупцією МВС Білорусі затримали підозрюваних у здійсненні позавчорашнього теракту в мінському метро. Хоча для президента Білорусі Олександра Лукашенка вони вже, схоже, й не підозрювані – вчора глава держави заявив, що «злочин розкрито». «Чекістам і міліції знадобилася доба, щоб о дев’ятій годині вечора (того ж дня, коли стався теракт — 11 квітня. — Авт.) провести блискучу операцію і без шуму й тріскоту затримати виконавців теракту. О 5–й ранку вони дали свої свідчення», — заявив Лукашенко на оперативній нараді за підсумками розслідування.

КДБ підриває Білорусь?

КДБ підриває Білорусь?

Білорусь занурилася в жалобу за жертвами вибуху, який пролунав напередодні в столичному метро. Станом на вчора загинуло 12 та постраждало понад 200 осіб, 22 з них перебувають у лікарнях Мінська в тяжкому чи критичному стані.

Вибух, який правоохоронці класифікували як терористичний акт, пролунав у понеділок о 17.56 за місцевим часом на станції «Кастричніцкая» («Жовтнева») — єдиній пересадочній станції, яка з’єднує дві лінії Мінського метро. І обраний час пік, коли в метро було максимально людно, і те, що вибуховий пристрій потужністю, еквівалентною п’яти–семи кілограмам тротилу, було додатково начинено металевими кульками та іншими вражаючими елементами, свідчить: організатори теракту були фахівцями своєї «справи» і прагнули якомога більшої кількості жертв. Вибуховий механізм, розміщений у сумці під сидінням на пероні, спрацював, коли відчинилися двері останнього вагону потяга з боку мікрорайону Уруч’є. На місці вибуху утворилася вирва півтора метра завширшки та метр завглибшки.

Ви на суші? А ми з моря...

Ви на суші? А ми з моря...

Західні експерти, які на початку військової операції «Одіссея. Світанок» пророкували швидку перемогу міжнародної коаліції та лівійських повстанців, знову чухають потилиці: Муаммар Каддафі й далі гне своєї, наступаючи на позиції повстанців попри всі бомбардування й руйнування. Перспектива повторення восьмирічної іракської війни стає дедалі реальнішою, тому, як і слід було очікувати, міжнародна «антилівійська» коаліція вирішила порушити умови резолюції Ради Безпеки й напасти на Лівію не лише з повітря, а й з моря — що майже напевне передбачає й атаку на суші. Учора з цією метою Сполучені Штати Америки спрямували в район Середземного моря 4 тисячі моряків та морських піхотинців на кораблях–амфібіях, які «однаково придатні як для гуманітарної місії, так і для військових операцій».

Беріть приклад iз Грузії!

Президент Парламентської Асамблеї Північноатлантичного Альянсу Карл Ламерс запропонував провести в Грузії конференцію за участю ПА НАТО та представників країн Північної Африки. Про це вчора після зустрічі з Ламерсом, який перебуває з візитом у Тбілісі, повідомив журналістам віце–прем’єр Грузії, держміністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Георгій Барамідзе. Барамідзе заявив, що «радий і гордий» отримати пропозицію провести міжнародну конференцію такого представницького рівня. «У ході розмови було наголошено, що Грузія може відіграти роль моделі в сенсі успішних реформ не лише для Східної Європи, а й на тлі процесів, які відбуваються на Півночі Африки, для тих країн, що намагаються стати на шлях демократії», — зазначив держміністр.

Молитвами імператора

Молитвами імператора

«Я глибоко стурбований ситуацією, що склалася навколо атомних електростанцій, адже вона непередбачувана. Але переконаний, що з допомогою інших країн нам вдасться упередити подальше погіршення радіаційної обстановки. Головне — не втрачати самовладання і підтримувати одне одного». Із такими словами вчора звернувся до нації імператор Японії Акіхіто. Він наголосив, що дуже переживає за людей у постраждалих від землетрусу районах, які вимушені жити в холоді й відчувають нестачу води та харчів. «Я молюся за кожну людину», — наголосив імператор, який разом зі своєю сім’єю планує відвідати зруйновані регіони.

На ядерній волосині

На ядерній волосині

У центрі світової уваги залишається розбурхана найпотужнішим з 1923 року землетрусом Японія. Станом на вчора офіційна кількість загиблих від майже 9–бальних підземних поштовхів та спричиненого ними цунамі становила 3 373 людини, ще майже 7 тисяч вважалися зниклими безвісти. Проте цей мартиролог, без сумніву, зросте — щодня рятувальники відкопують з–під завалів та нанесеного океанською хвилею мулу нові тіла.

Фукусіма — не Чорнобиль

Після вибуху на Чорнобильській АЕС перелякана радянська і світова громадськість звернула свої погляди на ударне будівництво Кримської атомної електростанції. Одразу згадали про раніше замовчувані попередження деяких експертів про небезпеку зведення атомних реакторів у сейсмічно активній зоні — мовляв, досить і невеликого поштовху, щоб увесь Крим злетів у повітря. Інші експерти називали ці побоювання маячнею, киваючи на Японію: її трусить постійно, а нові АЕС при цьому ростуть, як гриби після дощу.

Правда за чорним димом

Правда за чорним димом

Світові ціни на нафту зростають, і погляди міжнародної спільноти з дедалі більшою тривогою звертаються на Лівію — замість добігати кінця, громадянський конфлікт у вотчині колись всесильного Муаммара Каддафі перейшов у затяжну фазу. Вчора радники президента США Барака Обами провели спеціальне засідання з метою сформувати план дій Вашингтона щодо якнайшвидшого повалення Каддафі. На той час, коли цей номер «УМ» здавався до друку, про результати цієї наради нічого не повідомлялося. Але той факт, що західна преса не називає очільника Лівійської Джамахірії інакше, як політичним трупом, навряд чи може додати йому оптимізму.

Лівія на лаві підсудних

Лівія на лаві підсудних

Міжнародний кримінальний суд ООН учора почав розслідування за фактами насильства в Лівії. Генпрокурор МКС Луїс Морено–Окампо на прес–конференції в Гаазі представив звіт про злочини, можливо, скоєні під час сутичок лівійських сил безпеки з прихильниками опозиції.