Синхронний протест

Синхронний протест

«Свободу чесним Павличенкам!» — такою була вимога молоді правих поглядів до міліції. Минулих вихідних у Львові активісти перекривали дорогу, в Тернополі малювали графіті та вивісили величезний банер з мосту, у Сумах усе ж таки провели заборонені владою мітинг і ходу, натомість у Києві відбувся досить велелюдний марш iз піротехнікою. Ще шість міст мітингували на свій смак. Таким чином націоналісти та радикальні фанати різних футбольних клубів намагались привернути увагу до незаконного, на їхній погляд, арешту родини Павличенків.

Збираємо нестандартні ідеї

Збираємо нестандартні ідеї

Цей проект уже другий рік поспіль реалізовує Фонд братів Кличків спільно з Фондом Конрада Аденауера. Його мета — спонукати замислитися молодь над тим, як можна поліпшити співіснування людей у суспільстві та яку роль при цьому могла б відігравати їхня власна діяльність. Минулого року було отримано більше 200 заявок, із них відібрано 50 нестандартних та актуальних ідей.

Закон чи помста?

Закон чи помста?

30 травня у прокуратурі Жовтневого району Дніпропетровська проводилася очна ставка між людьми з різними «ваговими» категоріями. З одного боку — скромний сільський підприємець iз віддаленого Апостолівського району Юрій Слобода, а з другого — суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Василь Коваленко, який донедавна очолював місцевий військовий суд Дніпропетровського гарнізону, нині вже розформований. По завершенні такого спілкування обоє відбули у різних напрямках. Василь Коваленко поїхав на своє робоче місце, а селянина відразу було затримано. Через півтори доби рішенням Жовтневого райсуду Дніпропетровська пана Слободу запроторили до слідчого ізолятора до завершення досудового слідства.

Справа мертвих немовлят

У родині Дамченків із села Маломихайлівка Криничанського району на початку 2009 року очікували поповнення. Пологи у Юлії Дамченко проходили нормально. Однак радість із приводу очікуваного поповнення у родині виявилася передчасною. За декілька днів до того, як молода жінка мала народити, вона потрапила до пологового відділення 9–ї міської лікарні, розташованого неподалік Дніпродзержинська. Плід в утробі матері знизив свою активність і нібито завмер.

Як потім повідомлять медики, дитину врятувати не вдалося, і вона народилася мертвою. Юлії Дамченко при цьому сказали, що необхідно провести дослідження (автопсію), яке триватиме два тижні. Шокована жінка вирішила залишити плід у лікарні і повернулася до рідного села.

Феміда без емоцій

Підсудний екс–глава МВС Юрій Луценко безуспішно наполягає на тому, щоб його справу розглядав винятково суд присяжних. Ухвалення закону про суди присяжних бажає і екс–Прем’єр Юлія Тимошенко, яка є підозрюваною у кількох кримінальних справах. Мовляв, право безпосередньої участі народу в правосудді через присяжних закріплено у статтях 124, 127 та 129 Конституції України. Але роками Верховна Рада так і не спромоглася внести необхідні зміни до Кримінально–процесуального кодексу.

В інспектора талони заберуть?

В інспектора талони заберуть?

Парламентська більшість планує вже за місяць ухвалити в цілому закон про скасування обов’язкового техогляду для легкових автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях. Принаймні таким є прогноз представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка. «Ми очікуємо, що цей документ (ідеться про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень». — Ред.) стане законом до закінчення цієї пленарної сесії», — зазначив нардеп–«регіонал» Мірошниченко.

«Добра» суддя

Міліція Черкащини обурена діями судді одного з районних судів обласного центру. Бо служителька Феміди така «добра», що, повідомляють у прес–службі обласної міліції, «випустила підозрюваного у вбивстві на підписку про невиїзд, мотивуючи це тим, що він має постійне місце проживання». Обурюються правоохоронці не даремно. Адже вони довгих п’ять років ганялися за цим чоловіком і нарешті затримали його.

Озеро з присмаком бетону

Озеро з присмаком бетону

Столичне шосе в напрямку Обухова, відоме закладами харчування на будь–який смак, у народі вже давно отримало назву «золотої алеї», а водії його називають не інакше, як «ресторанною дорогою». Саме тут, на 26–му кілометрі праворуч від траси, розташоване село Підгірці, а навпроти нього — мальовничий клаптик передмістя, відомий своїм Блакитним озером. Колись тут був кар’єр, звідки видобували для будівництва пісок. Кажуть, що назву Блакитне водоймі ще за часів Радянського Союзу дали льотчики. У наші часи сюди з міста приїздять купатися кияни і гості столиці. Адже мальовнича зелена місцинка, де можна відпочити від гамору міста неподалік столиці, є чи не найкращою альтернативою відпочинку на морі. Утім поки люди приїжджають відпочивати, за ласий клапоть землі точиться неабияка боротьба.

«УМ» уже писала про будівництво ресторанного комплексу біля Блакитного та рейдерське захоплення землі (номер газети за 24 вересня минулого року). Зокрема, йшлося про позицію однієї зі сторін конфлікту, яка звинуватила опонентів у незаконному привласненні землі навколо водойми. Для об’єктивного висвітлення ми подаємо версію іншої сторони — товариства «Клен», яке звернулося в редакцію з відповідним проханням.

Міліція наполягає: таки сам тричі впав!

Міліція наполягає: таки сам тричі впав!

Під час акції пам’яті Ігоря Індила, яка тривала під Шевченківським РУВС із вечора вівторка до вчорашнього ранку, речник київської міліції Володимир Поліщук розповідав про міліцейське трактування справи про вбивство студента й водив пікетників у райвідділ — демонструвати нову систему відеоспостереження.