З плюсом — лише один

Громадяни України найбільше довіряють Вікторові Ющенку. Як довело чергове соціологічне опитування — цього разу його проводило «Українське демократичне коло» (вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни, загальна кількість респондентів — понад тисячу осіб), упродовж тривалого часу лідер «Нашої України» має найвищий з-поміж інших політиків рейтинг довіри. Баланс довіри—недовіри до В.Ю., тобто різниця між тими, хто йому довіряє, і тими, хто не довіряє, становить + 3%. У решти політиків і державних діячів цей баланс є від’ємним. Найбільший «мінус» належить Президентові Леоніду Кучмі (- 56%), головній прогресивній соціалістці Наталі Вітренко (- 52%) та начальнику президентської «канцелярії» Вікторові Медведчуку (- 51%).

Нехай бухгалтери розплутують

Позавчора Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до низки законодавчих актів з оподатковування у зв'язку з прийняттям держбюджету-2004 — так званий «проект 4000-1». За це проголосували 296, проти — 1. Відповідно до нового закону, пропонується обкладати ПДВ операції з продажу ліків, виробів медичного призначення, операції з продажу (передплати і доставки) періодичних видань, друкованих ЗМІ й продажу книг — за винятком тих, що видаються українською мовою. Закон також пропонує стягувати ПДВ з операцій із первинного продажу житла. Водночас від сплати ПДВ звільнено операції з постачання ліків, зареєстрованих і допущених до вживання в Україні відповідно до переліку, затвердженого урядом.

Привіт бізнесменам від промисловців

Після добровільної відставки з посади голови Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Інни Богословської, котра таким чином висловила протест проти урядового диктату першого віце-прем'єра Азарова, посада відповідального за бізнесові стосунки в Україні «гуляла» недовго. Позавчора Президент своїм указом призначив у це крісло Юрія Авксентьєва. До останнього часу він працював віце-президентом Українського союзу промисловців і підприємців.

Перед генеральною битвою за повернення України в Європу

Перед генеральною битвою за повернення України в Європу

За таких умов, які створила в Україні влада, страшно навіть подумати, як проходитимуть наступні президентські вибори — вочевидь, застосований на них адмінресурс буде всім адмінресурсам адмінресурс, а порушення — всім порушенням порушення. І, судячи з усього, допомога Заходу у забезпеченні чесних і прозорих виборів-2004 була б вельми доречною. Саме тому лідер «Нашої України» Віктор Ющенко закликав західноєвропейських політиків допомогти Україні в нелегкій справі — спробі провести справді демократичні, чесні й прозорі вибори глави держави. Із такою заявою В.Ю. виступив на конференції Європейської народної партії, яка відбувалася в Європарламенті у присутності прем’єрів Італії, Іспанії, Португалії, Голландії та інших провідних європейських політиків, повідомляє прес-служба «Нашої України».

Опозиція наскаржиться на «більшовиків» до ПАРЄ

Попри те, що дехто вважає: перший етап політреформи опозиція програла, «ющенківці» та «тимошенківці» думають дещо інакше. По-перше, їхню головну вимогу щодо всенародного обрання Президента «більшовики» таки задовольнили, а по-друге, «перемогти» владному табору вдалося тільки завдяки черговому порушенню законодавства. Про те, як парламентська більшість, її патрони та сателіти дотримуються норм української Конституції, лідери фракцій БЮТі й «Нашої України» вирішили розповісти голові Парламентської Асамблеї Ради Європи Пітерові Шідеру, на ім'я якого готують відповідний лист.

Призупиніть призупинення, хлопці!

Політвиконком Народно-демократичної партії рекомендував політраді виключити народного депутата Григорія Калетника зі складу НДП. Таке жорстке рішення буде відповіддю на перехід колишнього голови Вінницької облради з парламентської фракції народних демократів до позафракційних, як виявилося, з кінцевою метою опинитися у лавах фракції СДПУ(о). Про такий «трансфер» Калетника було повідомлено у ВР в середу.

Американський посол і українські нафтопроекти

Американський посол і українські нафтопроекти

Учора НАК «Нафтогаз України» провела презентацію можливостей компанії з розвідки, видобутку, транспортування нафти і газу, які вона прагне застосувати в Іраку. На презентацію, ясна річ, було запрошено амбасадора США в Україні Джона Гербста. Уважно заслухавши всіх і до всього презентованого придивившись, пан посол, передає УНІАН, запевнив: Сполучені Штати бажають бачити Україну своїм партнером і учасником програм з відновлення Іраку.

У Європу — з «євронародниками»

Цими днями делегація «Нашої України» на чолі з Віктором Ющенком перебуває в Брюсселі, де бере участь у XVI Конгресі Європейської народної партії, який розпочався позавчора. Під час візиту до столиці Бельгії та об'єднаної Європи Ющенко не лише зустрічається з керівництвом «євронародників» та виступає на пленарному засіданні форуму ЄНП (це мало відбутися вчора), а й налагоджує контакти з представниками Європарламенту та Єврокомісії. За повідомленням прес-служби «Нашої України», зокрема, планувалася зустріч із Верховним представником ЄС з єдиної зовнішньої політики та політики безпеки Хав'єром Соланою.

Юлія апелює до Феміди

Юлія апелює до Феміди

Депутати з БЮТі до останнього будуть боротися за те, аби політреформа, затіяна на Банковій, не пройшла, заявила на вчорашній прес-конференції лідерка блоку Юлія Тимошенко. До цієї боротьби долучається й «Наша Україна». Лідери двох фракцій вирішили почати відстоювати свої інтереси цивілізовано — через суд. Днями Тимошенко та Ющенко подали позов до Печерського місцевого суду Києва на неправомірні, як вони вважають, дії Володимира Литвина. Скарга опозиціонерів стосується того, що Литвин як Голова Верховної Ради підписав проект, який, на думку Ю.Т., був прийнятий із численними порушеннями законодавства.

Депутати, до роботи! І забулися турботи...

Депутати, до роботи! І забулися турботи...

Закони політичного життя відрізняються від логіки нормального життя не менше, ніж 600-й «Мерседес» від потяганого «горбатого» «Запорожця». Здавалося б, щойно депутати з різних частин сесійної зали лаяли один одного останніми парламентськими висловами, обливали спікера водою й закидали квітами, а вже через кілька годин — пліч-о-пліч завзято працюють над законопроектами. Саме таку картину можна було спостерігати у Верховній Раді позавчора ввечері. Випустивши пару, відсапавшись і засукавши рукави (а дехто й переодягнувшись), парламентарії потяглися до своїх робочих місць, і о 16.00, як і було обіцяно, Володимир Литвин оголосив про відкриття чергової, 5-ї, сесії парламенту.