Податківці мають збирати податки,

Податкова адміністрація в Україні вже давно асоціюється не так iз поповненням бюджету, як з «наїздами» на «неугодних» владі підприємців. Особливо набив у цьому руку брат голови президентської канцелярії, колишній керівник Львівської ДПА Сергій Медведчук. А після того, як Сергія Володимировича перевели у Київ, «практика безцеремонного використання податкових органів для політичних переслідувань поширилася на всю Україну», — наголошується у заяві «Нашої України», розповсюдженій прес-службою блоку. «Сьогодні «каральні загони» податкової «працюють» не лише у Львівській, а й у Тернопільській та Івано-Франківській областях України.

Донбас знову жене порожняк?

Як уже писала «УМ», кілька тижнів тому окружна виборча комісія 61-го в/о (Маріїнський район Донецької області), де 7 березня мають відбутися довибори у парламент, відмовилася зареєструвати редактора опозиційної газети «Остров» Євгена Талишева кандидатом у народні депутати. Як виявилося згодом, причиною нереєстрування було те, що Талишев написав заяву російською мовою, тому після виправлень редактора «Острова» таки поновили. Утім ненадовго. Бо днями окружком 61-го округу знову зняв Талишева з реєстрації.

Свято — чужинське, кохання — наше

14 лютого, або День святого Валентина (він же — День закоханих), для українця, вихованого на народних традиціях, — не свято. Нехай європейці та американці бігають у пошуках подарунків для своїх коханих і б'ються за право замовити на цей день останній вільний столик у ресторанах — наші кохані з подарунками почекають до... 23 лютого й 8 березня. Так уже склалося, що з якогось лиха радянські свята в'їлися в мозок навіть «традиційних» мешканців незалежної України, тоді як «валентинковому привіту» з капіталістичного світу вони оголошують «ігнор». А може, краще все-таки відзначити день, присвячений католицькому святому, ніж річницю урочистої промови Клари Цеткін?

«Наші» об'єднують харківських патріотів України

Днями в Харкові представники «Нашої України» презентували свою нову структуру — обласний осередок Всеукраїнського громадського об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Як і в більшості регіонів, ця організація виникла в слобідському центрі на базі вже діючого об'єднання «Разом», утвореного після парламентських виборів на підтримку виборів президентських.

Рибкінські котлети по-київськи

Рибкінські котлети по-київськи

Це російська народна казка про рибалку і Рибкіна. Вочевидь — про гебістського рибалку і нещасного Рибкіна. Солідний політик з незаплямованою репутацією, екс-спікер Державної думи, екс-керівник Ради національної безпеки, провідник партії «Ліберальна Росія», найпомітніший серед конкурентів Путіна на президентській забіговій доріжці, Іван Рибкін за п'ять днів перетворився на нещасливу особистість. Він повернувся з Києва неспокійним, засмиканим, у сонцезахисних окулярах, які не дуже пасували до похмурої московської ночі, і повідомив, що, ймовірно, зніме свою кандидатуру з виборчих перегонів. В одночасся політична кар'єра Рибкіна зазнала фіаско, сімейний затишок тріснув, психічне здоров'я похитнулося. Телевізори з особливою лукавинкою показали роздратовану Альбіну Рибкіну, яка вирішила не зустрічати чоловіка в аеропорту «Шереметьєво-1», проголосивши в адресу свого «пілігріма»: «Бідна Росія, якщо нею намагаються керувати такі люди!». Пані Альбіні було не до чеховських алегорій, за якими, коли тобі зрадив чоловік, дякуй Богові, що він зрадив тобі, а не Отечеству, зрештою, ображена жінка, напевно, й не спробувала з'ясувати, в якій ролі її залишив чоловік — Медеї чи Пенелопи.

Есдеки — за «нашого»?

Днями Любов Журавська — керівник штабу СДПУ(о) по 38-му виборчому округу Дніпропетровської області на минулих виборах — із п'ятьма членами новомосковської райорганізації об'єднаних есдеків написала листа Віктору Медведчуку, в якому закликала лідера своєї партії, главу АП, підтримати на майбутніх президентських виборах Віктора Ющенка. «Об'єднавши Ваші організаторські здібності й колосальний адміністративний досвід із патріотизмом і професіоналізмом Віктора Ющенка, Ви зможете разом провести ті зміни, які нарешті приведуть до процвітання нашої держави», — сказано в листі шести членів СДПУ(о). Це вже другий випадок, коли партійці Медведчука закликають свого лідера підтримати Ющенка: спершу подібне звернення поширив секретар Білогірської райорганізації (АР Крим) Едуард Алібутаєв, за що був виключений з есдеківських лав.

Птиця-«трійка» їде далі

Птиця-«трійка» їде далі

Пропрезидентські сили дарма так радіють з того, що «опозиційна трійка розпалася», — мовляв, Соцпартія довела, з ким їй насправді по дорозі, й залишила «Нашу Украну» та БЮТі (котрі здатні лише «рватися до влади») в гордій самотності. Звісно, для «більшовицьких» речників голосування 3 лютого, в якому брала участь і СПУ, стало благодатним джерелом для черпання бруду, який можна зайвий раз вилити на опозицію. Та й самі «нашоукраїнці» з БЮТівцями зопалу наговорили соціалістам чимало не дуже приємних слів, давши привід своїм ворогам зловтішатися з опозиційної сварки.

Ціна стабільності на терезах політики

Учора голова Нацбанку Сергій Тигіпко повідомив про зростання цінової конкурентоспроможності української економіки. Він пояснює це зокрема вдалою політикою НБУ стосовно обмінного курсу. «Ми будемо й надалі максимально притримуватися доларової «прив'язки», — наголосив пан Тигіпко. — Для експортерів нинішній обмінний курс є реально ефективним, для експортерів він просто ідеальний, враховуючи ціни на метал і продукцію хімічної промисловості. Така політика суттєво впливає на збільшення надходжень валюти в Україну. Міжнародні резерви НБУ протягом минулого року зросли більш ніж у півтора раза і сьогодні становлять 7 мільярдів 177 мільйонів доларів. При збереженні високих темпів зростання економіки голова НБУ прогнозує, що міжнародні валютні резерви наприкінці цього року сягнуть позначки у 9—9,5 мільярда доларів.

Пані з воза — пані на віз

Після того як Ольга Колінько зайняла посаду заступника Генпрокурора, політики й аналітики почали гадати, хто ж очолить звільнене нею крісло голови Координаційного комітету з боротьби з корупцією й організованою злочинністю при Президентові. Адже, як показали події, що передували приходу пані Колінько та Геннадія Васильєва з його донецькою раттю на Різницьку, посада голови антикорупційного комітету інколи буває важливішою за Генпрокурорську. Святослава Піскуна, попередника нинішнього глави ГП, президент відправив у відставку саме після того, як його вщент розкритикувала екс-голова вищеназваного комітету на колегії цієї установи.

За політичні забави Тараса Чорновола

Одна з найгарячіших політичних тем, які нині в Галичині передаються з вуст в уста, — несподіваний для багатьох крок Тараса Чорновола вбік від «Нашої України». Член партії «Реформи і порядок» у п'ятничній програмі «Темник» каналу «Ера» висловив незгоду з діями «нашоукраїнців» у парламенті, які штовхають Віктора Ющенка до поразки на виборах, і висловив твердий намір вийти зі складу фракції, хоча й запевнив, що в жодному випадку не перейде до «більшості», хіба що до БЮТі. А під парламентські вибори-2006 Тарас не проти створити власну політичну силу.