Їм царство небесне, а нам дай Боже ще прожити

Їм царство небесне, а нам дай Боже ще прожити

Є в нас, українців, хороша традиція — у перші післявеликодні вихідні провідувати своїх померлих родичів на кладовищі. Хороша ця традиція не тільки тим, що до Гробків на цвинтарях наводять порядок, прикрашають могилки, підфарбовують оградки і вивозять сміття, а й тим, що в ці дні до рідних країв приїздять розкидані по світу родичі — навіть ті, хто давно вже не має у рідному місті чи селі близьких, хто давно продав хату і кого ніщо вже не пов'язує з батьківщиною. Могилки рідних і міцна народна традиція — та єдина пуповина, яка ще змушує бодай раз на рік навідуватись у рідні пенати. Тож часто відвідини своїх покійних предків — це ще й чи не єдина можливість зустрітися зі своїми однокласниками, колишніми сусідами і знайомими.

Через воду і земля їде з-під ніг

До рекордного за більш як 100 років рівня піднялася вода у Дунаї. У Румунії і Сербії евакуюють цілі населені пункти, а вода тим часом дійшла вже й до території України. Причому вона ще прибуватиме впродовж найближчих двох днів — вівторка та середи. У ці дні рівень Дунаю досягне свого піку. За повідомленням прес-служби МінНС, біля міста Рені вода може сягнути 540—560 см над нулем посту, в Ізмаїлі — 380—400 см, у Вилковому — 165—175 см.

Верба коло брами — Господь з вами

Верба коло брами — Господь з вами

«Беріть вербу», — простягує пучечок тонких гілочок із смарагдовими бруньками бабця, яка торгує нехитрими дарами природи біля однієї зі станцій столичного метро. «А що з нею далі робитиму?» — роблю вигляд, ніби я геть «темна», — насправді ж просто цікаво, що скаже звичайна сільська жінка про традиції, які нині здебільшого знаємо з книжок.

Щоб і ви весну почули

Уже не перший рік поспіль підмічаю — напередодні Благовіщення, як правило, несподівано псується погода. От і цьогоріч так. Втім нічого дивного, кажуть у народі. Бо весна по-справжньому вступає в свої права саме після Благовіщення, яке християни відзначають сьогодні. Християни пов'язуєть це свято з благою вістю, принесеною архангелом Гавриїлом Діві Марії. Цього дня вона вперше дізналася, що народить Сина Божого. Правда, сучасну назву — Благовіщення Пресвятої Богородиці — це, одне з найбільших дванадесятих свят православної церкви отримало тільки у VII сторіччі, зазначає протодиякон Олег Ведмеденко. У давніх вірян воно мало такі назви: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок викуплення, Благовіщення ангела Марії.

Бобик здох

Кримські курочки знову могли стати жертвами небезпечної хвороби, яка щодня дає про себе знати у різних куточках світу. У селах Кам'янка і Семисотка Ленінського району 14 березня зафіксували черговий мор свійських птахів. Як повідомляє прес-служба Головного управління МінНС у Криму, у Семисотці захворіли 13 курей і 5 качок, а в Кам'янці — 23 курки і 1 цесарка.

Кранам — воду, під'їздам — лампочки

Усього 30 днів дав Президент України Віктор Ющенко на опрацювання всіх пропозицій, які були висловлені в ході всеукраїнської наради, присвяченої реформуванню ЖКГ. Після цього терміну спеціально створена комісія з фахівців, працівників профільних відомств і міністерства має представити документ, який визначить конкретні кроки реформи у 2006 році. Президент запевнив, що зі свого боку внесе до Верховної Ради як невідкладні законопроекти щодо правового забезпечення реформи.

Готуйте місце для нового мешканця —

Мешканці приватних будинків добре знають, що самотужки опалювати своє житло вигідніше. Якщо в будинку стоїть газовий котел, то, по-перше, можна регулювати температуру в кімнатах на власний розсуд, а по-друге, платити доведеться тільки за те, що спожили, — лічильник усе порахує. Ну, а по-третє, державі не доведеться опалювати вулицю. Адже чимало тепла, яке подається в будинки централізовано, втрачається на шляху до наших квартир. Тому до рішення перейти на індивідуальні системи опалення рано чи пізно ми все одно прийшли б. Офіційне «добро» розпочати реалізацію цієї програми під назвою «Теплий дім», нагадаємо, Кабмін дав 28 грудня минулого року. Вже цьогоріч у рамках програми державне підприємство «Газ-тепло», дочірня компанія «Нафтогазу України», планує замінити і встановити споживачам орієнтовно півтора мільйона опалювальних котлів.

Брат-2

Брат-2

Лише через п'ять років футболіст італійського «Мілана» і екс-гравець київського «Динамо» Каха Каладзе дізнався правду про долю свого брата, якого викрали і обіцяли звільнити за чималий викуп. Єдиний промінчик надії, який ще жеврів у зневірених родичів, остаточно згас: викраденого Левана Каладзе давно нема серед живих.

Хто легалізує афери

Хто легалізує афери

До проблемної ситуації, яка склалася на столичному ринку нерухомості, ЗМІ, включно з «УМ», неодноразово намагалися привернути увагу влади, як київської так і центральної. Так, легко тепер називати «багатіями» тих, хто не хоче доживати віку в старенькій хрущовці з хворими батьками й двома малими дітьми, а прагне знайти бодай якусь можливість придбати квартиру в рідному (а киян серед постраждалих від розвалу «піраміди», до речі, більшість) місті. І розповідати казки про те, що квадратний метр житлоплощі у нашій іще далеко не європейській столиці просто не може коштувати дешевше, ніж понад тисячу доларів.