Перший залп «Мазепа–фесту»

Почнеться «Мазепа–фест» уже традиційним Днем українського кіно: у залі обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді покажуть дві документальні стрічки («Живі» Сергія Буковського та «Небезпечно вільна людина» Романа Ширмана) і дві художні («Мелодія для шарманки» Кіри Муратової та «Райські птахи» Романа Балаяна). Усі вони досить відомі найпалкішим поціновувачам кіномистецтва, але практично «не прочитані» широкою глядацькою аудиторією з великого екрана.

Неприємності від «марлі»

Позавчора до хірургічного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні привезли дворічну Юлю. Закриту черепно–мозкову травму та численні забиття вона одержала після падіння з відчиненого вікна приватного будинку дідуся й бабусі. Як з’ясувалося, у гості до батьків чоловіка 24–річна мама дівчинки прийшла з двома доньками — Юлею та чотирирічною Анею. І не вгледіла, коли молодша донечка вилізла на підвіконня, обперлася на антимоскітну сітку, яка не витримала її ваги, й … полетіла донизу, на подвір’я. На щастя, найгіршого не трапилося, тож після допомоги медиків стан дівчинки залишався стабільним.

«А ви забули 2005 рік?»

«А ви забули 2005 рік?»

Троє працівниць районної телерадіокомпанії «Гадяч» — редактор Наталя Мироненко, ведуча програм Ольга Зінченко та звукооператор Юлія Крамаренко — написали листа заступниці глави адміністрації Президента й колишній колезі по радіожурналістиці Ганні Герман. Однак його авторки не прагнуть вставити свої п’ять копійок у дискусії про свободу слова, які так полюбляє пані Ганна. І не запитують її, чи існує в Україні за «нової–старої» влади тиск на ЗМІ та чи впроваджується цензура. Бо ж про все те жінки з райцентру Гадяч знають краще, ніж сьогоднішні завсідники Банкової...

Подяка землі

У Полтаві на базі місцевої аграрної академії відбулися перші всеукраїнські Моргунівські читання, організовані Комітетом з увічнення пам’яті Федора Моргуна, створеного у 2008 році після його смерті внаслідок автокатастрофи на Сумщині.

Світло й тіні ювілею автокефалії

Урочистості з нагоди 20–річчя відновлення Української автокефальної православної церкви на малій батьківщині її першого Патріарха Мстислава (в миру — Степана Скрипника) зініціювали управління Полтавської єпархії УПЦ Київського патріархату, місцеве православне братство Андрія Первозваного та міське товариство «Просвіта». Заходи почалися минулої суботи молебнем за Українську церкву й державу у відбудованому Святоуспенському кафедральному соборі. Звідти кілька сотень віруючих вирушили хресною ходою до пам’ятника загиблим українським козакам. Панахиду по всіх полеглих за волю України відслужили єпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та священики очолюваної ним єпархії. У соборі відбулося урочисте зібрання. Промовляли священики, науковці, активісти громадських організацій, парафіяни, котрі стояли біля витоків відродження питомо українського духовного життя на теренах Полтавщини.

Іменини, на яких пили... за упокій

Обставини цього резонансного злочину настільки приголомшливі й алогічні, що спершу дехто з мешканців пристанційного селища Ромодан, що у Миргородському районі, припускав, що арештували «не того», хто зробив це насправді. Адже починалося все винятково зі святкування дня народження жертви.

«Цвинтар» у погребі

Одразу чотири трупи днями знайшли співробітники міліції на території домоволодіння 56–річного мешканця пристанційного міста–райцентру Гребінка. Спершу до правоохоронців звернулися родичі однієї з жінок, яка зникла безвісти навесні цього року. З’ясувалося, що останнім часом вона жила зі згаданим чоловіком, якого ще в радянські часи вже ув’язнювали за розбої. А наприкінці березня між ними виникла «гучна» сварка, під час якої бузувір забив бідолашну до смерті, а труп закопав у погребі сараю.

«Солдат» починає з правої

А тим замовником стала розташована у Донецьку Державна акціонерна холдингова компанія «Топаз», себто виробник знаменитої «Кольчуги». Цей складний радіотехнічний комплекс спеціального призначення монтували на шасі «КрАЗу» й раніше. Однак тоді йшлося про армійські вантажівки зі звичним для нас лівостороннім розташуванням керма. Тепер же вперше в історії заводу з його конвеєра зійшла серійна партія відомих багатьом і водночас удосконалених автомобілів «КрАЗ–6322» (його називають «Солдатом»), у яких кермо розташоване справа.

Кривавий «душ» у сауні

Навіть звиклих до екстриму лікарів «швидкої» приголомшила жахлива картина: в сауні у селі Піщаному під Кременчуком, куди їх викликали для термінової допомоги 20–річній жінці, стіни й підлога були забризкані кров’ю пацієнтки, яка знепритомніла. У кареті «швидкої» вона й померла від утрати крові. При цьому статеві органи жінки мали жахливі ушкодження, на її шиї та інших частинах тіла виднілися садна й синці. Вже наступного дня кременчуцькі міліціонери «одягли» кайдани на двох молодиків 22 та 29 років, що вчинили таке бузувірство.

Погладити по голові кожного

Юлію Тимошенко позавчора в Полтаві зустрічали й супрово­джували народний депутат, очільник обласної організації БЮТ Вадим Петренко та новоспечений голова облради Володимир Марченко. Утім полтавці добре знають, що насправді ані пан Петренко, ані пан Марченко не є «першими скрипками» у БЮТівському оркестрі краю. Скажімо, на цьогорічних виборах обласний штаб Юлії Тимошенко очолював інший нардеп–БЮТівець, олійно–зерновий олігарх Андрій Веревський, а міський у Полтаві — найближчий соратник мера Матковського, секретар міськради Олександр Козуб (нардеп від БЮТ Петренко «дослужився» тільки до його заступника).