Мистецтво зцілює

Мистецтво зцілює

Зворушливий букет акварелевих хризантем, намальований сином, пухнастий котик, вишитий донькою, ваш студентський «шедевр» у вигляді симпатичної картини олією — кожна з цих речей може висіти у квартирі на почесному місці, припадати пилом на антресолях або ж... милувати око відвідувачів у Київській міській галереї мистецтв «Лавра».

Вірус СНІДає щодня

Вірус СНІДає щодня

Першого грудня світ відзначає День боротьби зі СНІДом та День порозуміння з ВІЛпозитивними людьми, яких щороку стає більше. За словами виконавчого директора МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Андрія Клепікова, Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю нових випадків інфікування ВІЛ.

Рак — не вирок

Рак — не вирок

Після прийняття нової програми з онкології медики прогнозують зменшення смертності українців від раку на 20—30 відсотків. Якщо перевести статистику в «живі душі», вийде понад 25 тисяч врятованих від смерті людей: чиїхось дітей, мам, братів, бабусь, коханих....

Мертва вода

«У Хмельницькій обласній лікарні через недбалість медиків загинули дві жінки, ще одна лежить в реанімації. Пацієнткам гінекології зробили клізму з води, яка зберігалася в посудині з­під реактивів для рентген­апарату.

Коли хліб стає отрутою

Коли хліб стає отрутою

Нашим предкам і в кошмарних снах не могло наснитися, що рум’янобокий символ ситості й благополуччя, який традиційно займав почесне місце на обід­ньому столі, здатний нагородити своїх шанувальників безпліддям, крихкістю кісток, м’язовими судомами, недокрів’ям і навіть раком кишечнику. Натомість сьогодні в Україні вистачає людей, чий організм сприймає за отруту і пшеничний хліб, і вівсяне печиво, і будьякий інший продукт, виготовлений зі злаків.

Відмови не почує ніхто

Відмови не почує ніхто

В областях із найбільшими темпами поширення ВІЛ–інфекції до початку наступного року з’являться стоматологічні кабінети, дружні до дітей з ВІЛ. Там маленькі пацієнти з великим вірусним навантаженням зможуть безкоштовно полікувати зуби у найкращих спеціалістів, на дорогому обладнанні та з використанням якісних матеріалів, призначених саме для дітей.

Ручна робота

Ручна робота

В Україні головний удар після аварії танкера 11 листопада припав на острів Тузла. Там забруднено мазутом майже шість кілометрів узбережжя. Масні плями сягають на 300 метрів углиб острова.

Звільнення від болю

Звільнення від болю

Щороку до страшного онкологічного кола потрапляють понад 16 тисяч українок, у яких діагностується рак молочної залози. При цьому, як говорить лікар–онколог, голова правління МБФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї» Галина Майструк, наших жінок чекає не найкраща доля. У країнах Євросоюзу п’ятирічне виживання пацієнток після операції й курсу хіміотерапії складає 80 відсотків, у Бельгії — 92 відсотки, в Україні ж — не більше 58 відсотків. Проблема, як стверджують фахівці, полягає не лише у пізній діагностиці раку й дороговизні більшості препаратів для боротьби з цією недугою, а й у відсутності державної системи реабілітації таких пацієнток. «УМ» вирішила з’ясувати, які питання найбільше турбують жінок після мастектомії (операції з видалення молочної залози), як українки долають медичні та психологічні проблеми і звідки отримують необхідну допомогу.

Тузла в мазуті загрузла

Тузла в мазуті загрузла

Українська сторона досі не може з’ясувати, наскільки великої шкоди нашій екології завдав розлив нафтопродукту в Керченській протоці. З одного боку, вилив значний. За інформацією Головного управління МНС України в АР Крим, учора, починаючи з сьомої ранку, 62 співробітники МНС, прикордонної служби та Керченського порту збирали мазут, викинутий хвилею на узбережжя Тузли.

Морський бій

Морський бій

Такого буревію, що пронісся півостровом минулої неділі, навіть старожили не пригадують. Пориви вітру з дощем, інколи впереміжку з снігом, сягали 25—32 метрів на секунду. Цього стихії було достатньо, щоб із легкістю викорчовувати навіть міцні дерева (приміром, біля багатоповерхівки автора цих рядків у Сімферополі впали три тополі і волоський горіх), здувати з будинків масивну штукатурку і легко розправлятись із тим, що своїми габаритами створювало ефект парусності: рекламними щитами, навісами, «козирками» дахів тощо. Падаючи, вони трощили вітрини, обривали контактні тролейбусні лінії, мережі електропередач. Через це, за інформацією ВАТ «Крименерго», було знеструмлено 217 населених пунктів, 1771 трансформаторну підстанцію. Ще п’ять населених пунктів залишились без «блакитного» палива. Тож аварійно–рятувальним і ремонтних бригадам МНС, «Кримгазу», «Крименерго» і дорожнім службам роботи вистачає й досі.