Політична «Золота булава»

Мода на політичні ток–шоу на вітчизняному телебаченні укорінилася з появою в українському ефірі чотири роки тому Савіка Шустера з його «Свободою слова». Відтоді програмам–«говорильням» дісталося чимало не найкращих слів, проте їх продовжують дивитися. Нинішні «Свобода слова» з Андрієм Куликовим, «Шустер live», «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» і «Я так думаю з Анною Безулик» утримують якщо не найвищі, то дуже пристойні рейтинги. Тому не–дивно, що державний «Перший» канал з 15 листопада планує запустити політичне ток–шоу.

«Інтер» без Ольги Сумської

«Інтер» без Ольги Сумської

Упродовж наступного тижня глядачі «Ранку з «Інтером» востаннє у цьому ранковому блоці бачитимуть ведучими Ольгу Сумську та Володимира Горянського. До кінця року інтерівський «Ранок» перетвориться на своєрідний щоденник без ведучих у студії.

Сергій Притула: Мене цікавить продюсування

Сергій Притула: Мене цікавить продюсування

Практично кожен телеканал у жанровому списку програм має свій гумор–проект. Проте чомусь телеглядачеві нечасто хочеться сміятися. Наш співрозмовник — Сергій Притула, для загалу відомий як один з імпровізаторів ранкового «Підйому» на «Новому каналі», продюсер Алєксандр чи бізнесмен Антон із Жашкова зі скетч–шоу «Файна Юкрайна», — не драматизує ситуацію. На його переконання, різні види телевізійного комерційного гумору відповідають запитам певних цільових аудиторій.

Про кохання і вибір

Виборча кампанія тільки почалася, а вже пролунали перші сигнали тривоги для ЗМІ. У 2009 році, як і в 2004–му, вибори супроводжуються проявами цензури. Минулої п’ятниці на телеканалі СТБ не вийшов в ефір готовий сюжет із розповіддю про плагіат, до якого вдався штаб Віктора Януковича. У пісні «Лідер», обраній як гімн виборчої кампанії лідера Партії регіонів, приспів зі словами «Ти обери свій шлях...» ну дуже схожий на мотив композиції 1970–х років «Ті амо» («Кохаю тебе») італійського співака Тото Котуньйо.

Наша телекаша

Наша телекаша

Політика набридла, серіалами забили весь ефір, кожен канал має своє гумор–шоу — можна сказати, і цю нішу більш–менш закрили, але головну рейтингову ставку телеканали роблять на дорогі розважальні формати. Криза підкоригувала кошториси, але в п’ятницю—суботу—неділю в українському ефірі усі співають, танцюють або хизуються блондом. Ми запитали в людей, які так чи інакше причетні до телебачення, що їм подобається з розважальних програм.

Ольга Герасим’юк: Цей сезон для «плюсів» не вдалий

Ольга Герасим’юк: Цей сезон для «плюсів» не вдалий

Глядачам каналу «1+1» ще минулої весни обіцяли показати документальний цикл та оновлений проект незмінної ведучої й автора програми «Без табу», нині депутатки Ольги Герасим’юк. Проте плани не реалізовано й нині. Чому — ми вирішили дізнатися про це безпосередньо в пані Ольги, яка в ефірі «Плюсів» задіяна останнім часом лише як член журі проекту «Танцюю для тебе» (другий сезон поспіль).

Від російського — до свого та європейського

Від російського — до свого та європейського

Зовсім дивним виглядало оголошене у середині вересня сидіння на двох стільцях Євгенія Кисельова — на каналі TVi (шеф–редактор і ведучий авторської програми) та «Інтер» (ведучий ток–шоу). Пояснення російського журналіста «Валерій Хорошковський не проти» і тоді виглядали непереконливо. Минулої неділі, як уже писала «УМ», Євгеній Кисельов, за його словами, після тривалих роздумів, нібито раптово для керівництва TVi, оголосив про своє рішення залишити цей канал — з причини силового тиску на TVi одного з акціонерів — Костянтина Кагаловського. Про те, що відбувається на українському каналі, який з’явився в ефірі у березні минулого року й акціонерами якого спочатку були екс–заступник голови правління ЮКОСу, перший представник Росії в МВФ Костянтин Кагаловський та опальний російський бізнесмен Володимир Гусинський, ми поцікавилися у гендиректора TVi Миколи Княжицького.

Оксана Зінов’єва: Аналогічний проект на Бі–Бі–Сі теж виходить у запису

Оксана Зінов’єва: Аналогічний проект на Бі–Бі–Сі теж виходить у запису

Учора на телеканалі «Україна» вдруге вийшла 40–хвилинна програма «Готовий відповідати». Формат нового політичного телепроекту — безпосереднє спілкування політиків і «електорату», причому на території людей — у регіонах. Останній фактор — мандрівний формат — і пояснює «бідність» картинки, технічні складності з мікрофоном, потребу ведучої вказувати рукою на того, хто запитує, «отой чоловік у коричневому піджаку». Але за формою, над якою треба працювати й працювати, і на яку тільки й звернули увагу критики–експерти, не всі побачили перевагу змісту, сенсу. Професійний монтаж зробив програму однаково динамічною від початку до кінця, і не «безрозмірною», бо в питаннях політичних ток–шоу «розмір» теж має значення. Про специфіку нової програми ми говоримо з її ведучою, керівником каналу «Новини» ТРК «Україна», який обіцяють запустити з нового року, Оксаною Зінов’євою.

Про мій вибір і ТБ

Як багато інших, я давно уже зрозуміла, що політики не можуть бути «білими і пухнастими», незалежно від кольору партійної символіки. Тому кожен виборець приречений обирати найменше «зло». Я твердо вирішила, за кого буду голосувати ще до заяви Юлії Тимошенко про лояльне ставлення до диктатури (якщо народ так хоче) в ефірі Савіка Шустера минулої п’ятниці. Прийняла рішення після нещодавнього інтерв’ю «УМ» із заступником голови правління СТБ Олексієм Мустафіним. Питання звучало так: «Якби в Україні не було подій 2004 року, якби Президентом не став Віктор Ющенко, чи могли б журналісти зараз, перед черговими виборами, працювати без темників?». Відповідь: «Я вибудовую причинно–наслідковий зв’язок по–іншому. Думаю, що Ющенко став Президентом, зокрема, й тому, що журналісти хотіли працювати без «темників», а громадяни хотіли отримувати неспотворену цими «темниками» інформацію». Невже зараз уже ніхто не хоче мати незаангажованість та об’єктивність у друкованих ЗМІ та на телебаченні?!»

Євгеній Кисельов: Новина — це цар і бог

Євгеній Кисельов: Новина — це цар і бог

Розвішані в Києві бігборди «Голосуй за свободу» з Андрієм Данілевичем, який минулого телесезону був одним із ведучих однойменного політичного ток–шоу на «Інтері», після раптового закриття проекту сприймаються як заклик звільнятися з роботи, де журналіст змушений виконувати вказівки керівництва. Для загалу раптово, з початку вересня, після звільнення з посади генерального продюсера Ганни Безлюдної, «Інтер» з антитимошенківського перетворився на канал, де лояльно подають інформацію і про Прем’єрку, і про головного опозиціонера, і про Президента. Здавалось би, справжній «хепі–енд» свободи слова на окремо взятому найрейтинговішому вітчизняному каналі. Проте експерти відзначають, що проросійська спрямованість зокрема новиннєвих блоків «Інтера» протягом останніх двох тижнів стала ще помітнішою.

Тому заміна скомпрометованої «Свободи на «Інтері» на політичне ток–шоу «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» сприймається теж насторожено. Так, автором і ведучим нового проекту буде один із найкращих російських журналістів–аналітиків. Безсумнівно, колишньому автору і ведучому «Итогов» на каналі НТВ навіть власник «Інтера» Валерій Хорошковський (чи, можливо, хтось інший, хто активно почав впливати на політику каналу упродовж останніх кількох тижнів) — не указ. Якщо 53–річний Євгеній Кисельов залишився таким же принциповим і незалежним, як у часи «Итогов» на НТВ.

«На моє переконання, редакційну політику телеканалу «Інтер», яку проводили у недалекому минулому, не маю права коментувати, — каже Євгеній Кисельов. — Я вважаю себе самодостатньою журналістською величиною на пострадянському просторі — як у Росії, так і в Україні — і буду відповідати за себе».

Контракт з «Інтером» Євгеній Кисельов, який більше року працює в Києві шеф–редактором на відносно новому, маловідомому масовому глядачеві каналі TVi, уклав на один телевізійний сезон, до літа наступного року. Про свій новий проект і про себе Євгеній розповів на прес–конференції.